Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ruský osciloskop C1-104
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5174
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 11:23    Předmět: Citovat

Napětí tam máš opravdu všechny a správné?
Paprsek se neposouvá vertikálně v obou kanálech. Příčina vadný koncový Y zesilovač. Možné příčiny: vadné IO A1 až A4 na desce I22.030.226.E8. Vadné R1, R2 posuv svisle. Nejsou přivedena napětí +15V a -15V na R1 a R2.
Není zobrazen paprsek v režimu vnitřní synchronizace - poloha AVT, při vnějším spouštění kanálu X paprsek je. Příčina vadný generátor časovky. Prověřit V1, V4, V5, V6, 12,13, 16, 17, 19, 21 23, 24, 26, 33, 34, 42, 44 a D1 na desce I22.211.055.E3. Prověřit souhlas napětína elektrodách těchto elementů podle tabulky napětí.
Paprsek se neposouvá horizontálně - Vadný R21, R21 nemá napájení nebo je vadný zesilovač X.
Uff. Wink Třeba to pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 16:14    Předmět: Citovat

Tak takhle jsem to potřeboval mít už dříve,já jsem si z toho stejně skoro nic nepřeložil. Děkuji,jdu se na to zaměřit. Dám vědět jak pokračuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 9:37    Předmět: Citovat

Tak zdravím všechny přítomné a zvláště Fredise. Včera jsem moc nepostoupil, a ni dnes nikam ,spíše naopak. Ještě včera šlo alespoˇto středení,večer už ani to ne. Dnes jsem opět vyndal celý napajecí zdroj,měřím napětí,některá byla některá ne. Tak jsem našel vadnou pojistku 250ma,vypadá jako 1/4wodpor,jenomže je bílá. Takovou pochopitelně doma nemám,tak jsem k ní přiletoval naši klasiku,250ma. Docela se tam krásně vešla. Poměřím na výstupním konektoru napětí,všechny do puntíku sedí. Přitom ruský šroubky aby člověk šrouboval pomalu majzlíkem jak mají široké drážky. Ale to nechám být. Když odešel ten zdroj,nevím proč,žádný šlus jsem rozhodně neudělaltak nesvítilo ani osvětlení stínítka obrazovky. To už zase chodí,jenom bohužel při zmáčknutí středění se nic neděje. Nechápu,když jsem s tím rozhodně nic neudělal. Když po zmáčknutí poisk luča naběhl paprsek na stínítko,měl jsem jistotu,že vysoké napětí kolem obrazárny je ok. Teď už nevím.To zase bude dneska den,nejraději bych šel na pivo a nechal to odležet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5174
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 10:35    Předmět: Citovat

No na zdroji napětí můžou být. Musíš mít ale taky jistotu, že se všechna dostávají do patřičných obvodů! Může být někde uhnilý vodič, třeba, a na desce už napětí mít nebudeš. Navíc se na dálku radí dost blbě, nehledě k tomu, že je to složitý a blbě přístupný. U rusů i u krámů BM se právě dráty lámou rády. Odšroubuješ desku aby ses někam dostal, dáš ji zpátky a zjistíš, že vodič už není zapájený, ale visí v luftu.. Ať se zadaří! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 11:23    Předmět: Citovat

Máš pravdu,právě jsem se vrátil (ne z hradu, ale z dílny dole v suterénu,a jsem tak trochu na rozpacích. Momentálně prověřuju zesilovač X a zjišťuji trochu odlišnosti od schematu. Našel jsem tam jednu vadnou diodu,měli by být 2 v serii,je tam jenom jedna,a místo druhé je propojka z drátu. Je ale vidět,že je to origo od nich. V druhé identické větvi jsou obě. Jdu si zatím připravit oběd,manželka šla do práce a tak sám si vařím sám si peru,no třeba to znáš. Už aby bylo pondělí a já vyrazil do mojí oblíbený knajpy,kde se s kamarádama scházíme víc jak 30let. V práci ale ještě dnes budu pokračovat,co jiného . Venku prší,přímo leje a po větru jak vyhrožovali rosničkáři ani památka. Přeju dobrou chuť k obědu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 16:56    Předmět: Citovat

Tak jsem opět tady,oči už¨mně bolí a tak na to pro dnešek kašlu. Nic mně nehoní. Ale zjistil jsem,všechny napajecí napětí na desku X jsou v pořádku. Musel jsem si opsat tabulku z odkazu na netu jaká napětí kde mají u jednodlivých tranzistorů být. A nejsem spokojen.U prvních dvou,to je V6a V7 je to přesně podle tabulky. V8-13, je něco špatně. Třeba konkrétně u V8 má být na kolektoru-0.4V, u mně je -0.9V,což bych asi zkousnul,ale na emitoru má být 0V a u mně je prosím +7.2V a na bázi má být +6.6 a já mám 7.7V. A takhle bych mohl pokračovat sál,nechci ale zase zbytečně psát slohové cvičení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 16:59    Předmět: Citovat

Jestliže má být na emitoru 0V, tak nemůže být na bázi 6,6V, to jsi se asi přepsal?
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 18:27    Předmět: Citovat

Omlouvám se,to jsou ty moje oči nešťastný. Má tam být 6V a já blbec to viděl jako 0. Tak u té V8 to v tom případě skoro sedí,ale u V9 má být na c-6V a já mám -13.9V U v 11má být na c 5.9 a já mám opět jednou tolik. Na v12 na emitoru má být -5.5 a já mám +0.02 na bázi místo -6V je u mně 0.02V. Dál jsem se zatím nedostal,musel jsem toho nechat,protože mně hrozně slzely oči. Tak budu pokračovat zítra ráno. Zatím díky a hezký večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5174
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 18:31    Předmět: Citovat

Na V8 má být podle tabulky: K= - 0,4V E= +6A a B= +6,6V. Podle mě by to mohlo sedět. Druhý oscilo nemáš, aby ses podíval na průběhy? Bylo by to rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5174
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 19:49    Předmět: Citovat

V tom odkazu od "serviceman" nejsou schémata Cry . Po dlouhém hledání jsem objevil dokumentaci kde jsou Wink . Pokud máš zájem, tak napiš do SZ a já Ti to pošlu. Bude to zase o něčem jiném. Ale je to složitý jako prase, ten stroj! Twisted Evil . Když bude nejhůř, mám vynikajícího servisáka na ruské mašinky. Ale to bys to musel moc nepo... Nic ve zlém! Nebo mu to poslat hned. Záleží odkud jsi a jak moc se na to cítíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: po listopad 04 2013, 8:26    Předmět: Citovat

Já mám schemata,ale jenom jednu knížku kde jsou schemata a soupiska součástek. Jinak skop mi chodil naprosto perfektně asi 10let,potom jsem ho asi 2roky nepustil a když jsem ho opět potřeboval,nenaběhl. Netuším co se stalo,byl stále na stejném místě,v suchu a tak proč odešel nevím. já bych se sním jenom velmi nerad loučil. Snad se podaří ještě zachránit,pro mně má velkou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: út listopad 05 2013, 18:10    Předmět: Citovat

Zdravím,dnes jsem se opět věnoval práci na skopu a nejsem z toho nadšenej. Už zase chodí středění(poisk lúča) ale to je vše. Jinak jsem se věnoval práci na zesilovači X a zde je zakopaný pes. Na desku vedou všechna napětí která tam mají být. Proměřil jsem všechny tranzistory,všechny byly dobré,jenom napětí na nich není podle tabulky. Už jsem z toho zase vykoukanej až mně slzí oči. Nic naplat,myslím si,že se opravy podaří. Je to ale zapeklitě složitý. Kdyby jste mněl někdo schema,bylo by dobré to probrat.Já na to nijak nespěchám,mám se čím bavit.Jenom bych potřeboval někoho chytrého k sobě,aby mně dal třeba pohlavek když bych si ho zasloužil. Jedině u tranzistoru V6 sedí napětí,jinak je vše blbě na ostatních. Třeba na V 27 a V28 má být na kolektorech 60V a já tam mám -1V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: út listopad 05 2013, 18:37    Předmět: Citovat

Schéma jsi ale psal, že máš. Myslíš na konzultaci? To bys to musel naskenovat.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5174
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út listopad 05 2013, 19:54    Předmět: Citovat

bertik napsal(a):
Zdravím,dnes jsem se opět věnoval práci na skopu a nejsem z toho nadšenej. Už zase chodí středění(poisk lúča) ale to je vše. Jinak jsem se věnoval práci na zesilovači X a zde je zakopaný pes. Na desku vedou všechna napětí která tam mají být. Proměřil jsem všechny tranzistory,všechny byly dobré,jenom napětí na nich není podle tabulky. Už jsem z toho zase vykoukanej až mně slzí oči. Nic naplat,myslím si,že se opravy podaří. Je to ale zapeklitě složitý. Kdyby jste mněl někdo schema,bylo by dobré to probrat.Já na to nijak nespěchám,mám se čím bavit.Jenom bych potřeboval někoho chytrého k sobě,aby mně dal třeba pohlavek když bych si ho zasloužil. Jedině u tranzistoru V6 sedí napětí,jinak je vše blbě na ostatních. Třeba na V 27 a V28 má být na kolektorech 60V a já tam mám -1V.

A časovka funguje, že řešíš Xko? :Pokud bude ČZ KO, tak se těžko doměříš. Je tam alespoň bod i při třeba jasu na maximum? Pokud nepůjde časovka, je to X ztráta času. Je v ní hejno tunelek Wink . Je to složitý jako prase, takže vytisknout schémata včetně blokovýho a studovat co, kde, odkud a kam + další obvody a vazby Embarassed . Nebo se obrátit na někoho kdo to zná, dělá a vyzná se. Viz SZ jak jsem Ti psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bertik



Založen: Apr 27, 2013
Příspěvky: 202

PříspěvekZaslal: st listopad 06 2013, 7:37    Předmět: Citovat

Tak zdravím,včera jsem za pomoci bývalého kolegi z práce řešil přes Skype závadu. Docela se povedlo,našel jsem 2vadné tranzistory,vymněnil a už to vypadá docela nadějně. Všechna napětí souhlasí s tabulkou. Skop ale ještě nejde. Dnes budu tedy pokračovat,uvidím jak se bude dařit. Jenom jsem zvědav, jak se v tom budu zase plácat,ale věřím,že za pomoci Vás a kolegy se podaří skop uvést do chodu. Byla by ho škoda. Budu nadále informovat co a jak se děje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund