Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony Xperia, neuznaná reklamácia
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: ne březen 24 2013, 22:59    Předmět: Citovat

passion napsal(a):
MaTTo - to znie nádejne. O čo sa mám v tomto oprieť? Nejaký obchodný zákonník, alebo čo?

Mas na to narok podla obcianskeho zakonnika, takze im chod oznamit ze s vyjadrenim servisu nesuhlasis a ziadas o znalecky posudok od Telekomu na ich naklady co je ich povinnost zo zakona a nic nepodpisuj ani nepreberaj, reklamacia vybavena nebola takze asi tolko k tomu .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15556
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 24 2013, 23:11    Předmět: Citovat

A myslím, že na to mají 30 kalendářních dnů jako u nás. Po té dobé máš nárok na odstoupení smlouvy, ale fakt nevím jak je to u vás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne březen 24 2013, 23:27    Předmět: Citovat

Pár dní... Vlečie sa to od piatka 1.3. - vtedy som ho kúpil. 4.3. som ho reklamoval, 12. poslali SMS o vybavení reklamácie, 13. som sa dozvedel onú "šťastnú" správu, ešte v ten deň som písal podnet s nesúhlasom výsledku reklamácie a 21. mi prišiel mail so zamietnutím podnetu. Dostal som sa k nemu až dnes. Preto tých pár dní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7843
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 24 2013, 23:40    Předmět: Citovat

Můžu k tomu říct asi tolik- za x-let v autorizovaných servisech jsem napsal spoustu vyjádření o tom, že telefon nesplňuje záruční podmínky (pozor, servis by neměl napsat že ruší záruku, je to slovíčkaření, ale takhle to je).

Lidi se k mobilům chovají různě- ono to fakt dneska nejde dělat stejně jak byla dělána Nokia 5110- takže za (odhadem) 90% problémů si uživatelé můžou sami.

Ovšem tohle poškození mi připadne hodně podezřelé, jako by opravdu vzniklo při demontáži.

PPI-ETC býval kdysi dávno docela slušný servis. Ovšem dnes, kdy výrobci platí servisům za záruční opravu čím dál míň, tak už to ani nemůže být jinak- v servise sedí mladí kluci za 500€, nedivte se, že neumí nic víc než přehrát firmware...

Hydrawerk- i Nokie už není co bývala. Tenké desky něco vypovídají a problémy s Nokiemi E52 mluví za vše...

KUBO- bereš to sportovně, ono to ani jinak nejde- kdyby ti z 70cm spadla televize, jak by dopadla? Podobně, možná hůř. Prostě pokud chceme funkční a spolehlivý mobil, nesmí padat...

forbidden- dělal jsem svého čas tzv. DOA proceduru pro Eurotel, spousta telefonů nefungovala proto, že byly blbě sestaveny, pod kontakty byly kousky plastu z obrábění, občas tam něco při kompletaci zapomněli dát. Ale takhle zlomenou desku s utrženým SMD jsem ještě jako předprodejku neviděl.

Matto- deska se dá zcela pohodlně prohnout- nech si telefon v zadní kapse riflí a někde se usaď do křesla- většinou to přežije LCD, dotyk i tělo telefonu z hliníku, ale deska holt zůstane už mírně zdeformovaná (všechny materiály jsou do určité míry ohebné, ale jen některé mají tvarovou pamět- deska PCB mezi ně nepatří).
O tom soudním znalci, to jsem nikdy neslyšel, ale tím netvrdím, že to neexistuje. Třeba taky jen na SK, fakt nevím.

p32- 30-denní lhůta běží jen tehdy, když ti není tvůj prodejce schopen reklamaci ukončit- pokud si ji nepřevezmeš, tak už tohle neplatí (aneb jak by to u nás vypadalo- Frantovi Vomáčkovi vypadne jeho mobil ze sedmého patra, on jej donese do servisu v igeliťáku, tam mu neuznají reklamaci, on to nepřevezme a za 30 dní si odnáší v portmonce původní kupní částku, jaká byla třeba před necelými 2 roky- tak s takovou by sis ten telefon už neměl u koho koupit Shocked ).

Nejsem jasnovidec, ale pokud to bylo opravdu tak, jak to passion popsal, tak je to minimálně na nasrání.
Zkusím se zítra podívat, jestli nemám SM v práci, kdyžtak pošlu.

M.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne březen 24 2013, 23:52    Předmět: Citovat

KUBO napsal(a):
Čo som ja bral telefóny, tak každý z nich mal na krabičke plombu. Oni totiž v predajni majú k dispozícií aj predvádzacie kusy telefonov

To mi připomělo, že roku 2007 jsem si koupil Nokiu 1112. Prodejce byl zm*d, až časem jsem si všimnul v záručním listě, že jsem zakoupil vystavovaný kus se zkrácenou zárukou na 12 měsíců. Nicméně mobil furt slouží, dnes už jako záložní kus. Jen jsem mu koupil novou gumovou klávesnici za 100 Kč. Ta původní se trochu ošoupala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7925
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 0:02    Předmět: Citovat

citace:
Hydrawerk- i Nokie už není co bývala. Tenké desky něco vypovídají a problémy s Nokiemi E52 mluví za vše...

Je fakt, že sestra měla novou Nokiu 3110 koupenou roku 2008. Asi za rok začala trochu zamrzat a časem skoro nešla zapnout. V rámci záruční opravy s tím cosi provedli. Někdy po skončení záruky začala být opět trochu nestabilní. Možná taky nebylo moudré, že sestra občas čistila mobil octem, inu, je trochu asociální a praštěná. Nyní má asi rok další Nokiu 6300, která byla nalezena v popelnici na elektroodpad v nějaké firmě, kde pracuje osoba blízká. Až na nespolehlivou zdířku pro sluchátka je to fajn mobil. Sestra je nadšená z ocelovýho krytu na akumulátor. Razz Very Happy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 0:06    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Matto- deska se dá zcela pohodlně prohnout- nech si telefon v zadní kapse riflí a někde se usaď do křesla- většinou to přežije LCD, dotyk i tělo telefonu z hliníku, ale deska holt zůstane už mírně zdeformovaná (všechny materiály jsou do určité míry ohebné, ale jen některé mají tvarovou pamět- deska PCB mezi ně nepatří).
O tom soudním znalci, to jsem nikdy neslyšel, ale tím netvrdím, že to neexistuje. Třeba taky jen na SK, fakt nevím.

Ano ale rovnako zcela pohodlne mozem ako technik rozobrat telefon, ohnut dosku, spravit fotku a vratit to zakaznikovy ze ---
Teraz ktore tvrdenie je pravdepodobnejsie ze doska sa ohla uzatvorena medzi neposkodenym hlinikom a sklom alebo pri neodbornej manipulacii v servise ?
Rovnako mozem pri reklamacii vytvorit oxidaciu a dalsich X dôvodov na neuznanie zaruky . Ja osobne uz zacinam mat pochybnosti o tom naco je zaruka na telefony vlastne dobra ked ajtak vecsina skonci jej zamietnutim .

_________________
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7843
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 0:25    Předmět: Citovat

Matto- samozřejmě. můžeš natrefit na podfukáře i na straně servisu nebo prodejce. Ale já tohle nikdy neudělal, ani to nikdo přede mnou neudělal. Dělal jsem v kolektivu cca 20 techniků. Možná věděli, že bych je za tenhle přístup poslal do pr.ele.

Ale taky jsem měl tu čest mluvit se spoustou lidí kteří donesli zdechlý telefon, ať už to byli známí nebo zcela cizí lidičkové z ulice. Většinou je jejich první reakce: Nikdy jsem telefon neutopil, nikdy mě nespadnul. Když mám čas a bavím se s nim dál, tak to z nich začne padat:

1. "Jó, on mi vlastně spadnul, ale to bylo tak půl roku před tím, než mi začal blbnout"(= studeňák pod BGA se nemusí projevit hned, stejně tak přerušený spoj v desce).
2. "Tenhle telefon mi spadnul alespoň dvacekrát, ale blbnout začal až teď!" (jo, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne...)
3. "Jasný, určitě jsem někdy volal v dešti, ale na 100% mi na telefon nepadla ani kapka"(možná to byly dvě kapky, já se snažím nehádat, protože jsem u toho nebyl).
4. "Ano, naše malé dítě si s telefonem hraje často, ale nikdy jej neožužlalo" (bývalý kolega si dělával srandu, že pokud je na tapetě telefonu malé dítě, tak určitě zanechalo "podpis" i uvnitř telefonu).
5. "A to opravdu nemůžu telefonovat ve sprše?" (zážitek starý už asi 12 let, ale fakt mi uvíznul v paměti- aneb černovlasá blondýna).
6. "Jasný, telefon nosím po kapsách, ale přece kdyby se prohnul, praskne LCD, kryt, něco..." (můj taťka byl kameník, dokud jsem nedorostl, nevěřil jsem jak se dokáže dvoumetrová žulová deska o tloušte 3cm prohnout o 5cm- ale ta žula se narozdíl od toho laminátu s mědí vrátí do původního tvaru).

Loni jsme s kolegou zkoušeli počítat kolik nám prošlo rukama telefonů- on v tomto oboru dělá o něco dýl, odhadnul to (myslím že střízlivě) na 20.000ks. Já budu tak o 5.000ks míň.
Za tu dobu jsem se už o mobilech něco málo naučil, ale o to víc o lidech, kteří je nosí na opravu Very Happy

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7843
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 0:32    Předmět: Citovat

Ještě jsem zapomněl na jednu věc- výrobce vydává pro autorizované servisy pokyny, ve kterých bývá uvedeno třeba i to, jaký maximální průhyb základní desky se u kterého telefonu toleruje. A oxidace nebo utržené součástky nebývají tolerovány vůbec...
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 7:20    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
ono to fakt dneska nejde dělat stejně jak byla dělána Nokia 5110- takže za (odhadem) 90% problémů si uživatelé můžou sami.
kdyby ti z 70cm spadla televize, jak by dopadla? Podobně, možná hůř. Prostě pokud chceme funkční a spolehlivý mobil, nesmí padat...

Ne. Tohle neberu. Odolný vyrobit nejde proč? Protože to je záměr, vyrábět šmejd pro krátký konzum. Mockrát mi spadl starý Dancall nebo Motorola, vajíčko Siemens a bez následků. Technologicky se dá zajistit odolnost desky. Srovnání s televizorem je demagogie. Ty nové mobily jsou křehký šmejd proto, že to výrobce potřebuje, servisáci tomu názorově přicmrdujou a zákazník to bohužel akceptuje. Křehký mobil je stejná zhovadilost jako pověstné zimní boty co nesmí do sněhu a vody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 7:57    Předmět: Citovat

Je mi jasné, že ťahám za kratší koniec. Napriek tomu trvám a budem trvať na tom, že nenesiem žiadnu zodpovednosť za toto poškodenie. Boh mi je svedkom (jasné, nemá súdnoznaleckú pečiatku...).
Ak sa môžem vrátiť k príspevku od Matta - ako poslednú, aj keď nie veľmi reálnu možnosť úspechu, vidím tebou navrhovaný spor posunúť súdnemu znalcovi na náklady telekomu. Len tak povrchne som preletel občiansky zákonník, ale nikde som niečo podobné čo tvrdíš nenašiel. Môžeš ma prosím ťa nakopnúť, kde a o čo sa mám konkrétne oprieť v tomto zákonníku? Keď prídem do predajne bol by som rád, ak budem môcť tvrdenie o povinnosti preukázať moje pochybenie na ich náklady nejako dokázať v zákonníku.

Michal22 - nakoľko som naozaj skeptický a viem, aký som smoliar - budem veľmi rád, ak mi pošleš servisnú dokumentáciu. Problém podľa fotiek čo mi zaslali vyzerá byť v mojich podmienkach opraviteľný, všetko ostatné fungovalo. Našiel som na nete určitú časť SM, ale nie sú tam schémy ani rozpis súčiastok, ako som bol zvyknutý pri starších a podrobných SM.
kód:
http://www.uloz.to/xpLkKz7/xperia-st21-tipo-7z


edit - zobudila sa manželka ktorá bola so mnou pri kúpe a tvrdí, že mobil predavčka doniesla síce v krabici, ale krabica nebola v žiadnom celofáne, ani nijak inak "zablombovaná" a mobil v nej len v "sáčku". Predsa je trochu mladšia a má lepšiu pamäť Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15556
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 8:48    Předmět: Citovat

passion: to už je vše pozdě, reagovat měla při nákupu

Michal22: napsal jsi to pěkně, ale měl bych pár výhrad. Pokud spadne TV ze 70 cm, tak bude mechanicky poškozena a to viditelně. U telefonu spadnoucího ze 7 m to bude to samé. Ale tady žádné mechanické poškození nebylo a deska uvnitř poškozena byla. Proč to píšu, tak to je to, že zboží mechanicky poškozené by asi nikdo nepřevzal do reklamace a pokud by se reklamace týkala něčeho jiného, tak by stejně do protokolu zapsal mechanické poškození a pak by to dal podepsat zákazníkovi.
Takže je pouze na prodávajícím, aby prokázal zákazníkovi, že to zavinil sám a je to bez uplatnění reklamace. Osobně si myslím, že to zavinili v prodejně a moc dobře to vědí, protože museli vyměnit kryt. Pád na roh při zlomení vnitřní desky musí zanechat nějaké stopy na vnějším obalu. Takže v tomto případě bych se rval o to, že to nepřevezmu, i když je to podle nich vyřešené a šel bych se poradit na ČOI. Pokud si pamatuji, tak budou mít na ČOI i zájem to vyřešit.

passion: v nejhorším případě se to dá spravit. Asi budeš jen potřebovat součástky, co tam patří. Není to dobře vidět, ale asi 1-2 rezistory, tranzistor a možná nějaký kondík.

Nedávno jsem spravoval takový levný telefon (asi za 4500,- Kč), který majiteli spadl na zem v kuchyni. Byla to taková ta placka pro dvě karty s displejem 4,5" a majitel mi ho poslal s tím, že ho asi případně vyhodí. Ano, obal byl prasklý a dal se slepit (žádná hrůza). Tlačítka na hlasitost a zapínání si dělala co chtěla, mikrofon nešel a jiné "drobnosti". Tak jsem to rozdělal, opravil prasklé spoje na plastových spojích u tlačítkem mikropájkou, odstranil zkrat u mikrofonu (plus přívod na zem) a další drobnosti na desce, poskládal a jede to jak nové. Nové to je, měl to necelý měsíc. To, co je na tom tvém telefonu, tak se divím, že to ten technik neopravil rovnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 8:59    Předmět: Citovat

Asi majú len LEVEL1 Laughing

V predajni som si všimol kamery, tak počínanie predavačky by mali mať zaznamenané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15556
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 9:23    Předmět: Citovat

Ten LEVEL1 jsem nepochopil, ale s tou kamerou ano. Je to jejich soukromá kamera a mělo by u ní být někde označení o monitorování pro občany jinak by porušovali zákon. Otázkou je jak se řeší dlouhodobé ukládání záznamů. Co když řeknou, že je to záznam jen na 1 týden a pak se to přepisuje ? Spoléhej raději na to, co se dá vyřešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 9:27    Předmět: Citovat

service LEVEL......
kód:
http://www.nokiaport.de/index.php?pid=servicelevel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund