Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla AZK 201
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 13:00    Předmět: Citovat

Takže vytáhneš šňůru a jdeš na to jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18692
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 13:07    Předmět: Citovat

OT Vyháníš ho koštětem ? Jsou tam také kapacitory . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2596

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 13:44    Předmět: Citovat

Vojín Kotas, já mám dotaz: Jakoužeto VŠ končíš? Nebyl by po ruce spolužák co by dokázal poradit, případně pomoci? Jaké máš k tomu reprobedýnky nebo co s tím chceš dělat?
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2495
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 15:38    Předmět: Citovat

Mna by zaujimalo, ako si zapojil reproduktor na dany zosilnovac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 15:48    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
OT Vyháníš ho koštětem ? Jsou tam také kapacitory . Laughing
Myslím že tÿ budou bez kapacity takže se není snad ničeho obávat, jen exploze v případe nezformováni Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 15:51    Předmět: Citovat

Troufl by sis na základě tvé domněnky sáhnout na jejich vývody chvíli po vypnutí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:01    Předmět: Citovat

Ne!!!! Byl to samozřejmě spíše fór, to jsem ale zapomněl napsat do závorky Embarassed myslím, že to nebyl dobrý nápad neuvést Sad ...

TAKŽE KONDY MOHOU BÝT NABYTY NA NAPĚTÍ MNOHEM VYŠŠÍ NEŽ USMĚRNĚNÝCH 230V. 230x odmocnina dvou je 325V, ještě si troufnu říci že to trafo určitě není 1:1, takže si udělej představu kolik tam tak může být!! V takové Music 130 je už přes 400V myslím, že dotknutí může být i smrtelné. A pokud nefungují vybijecí odpory jestli tam nějáké jsou (měly by) tak pak je ještě větší šance!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12103
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:03    Předmět: Citovat

náš Jiříček . . . ?
klidně !

víš Thalesi kolik ran musel dostat když opravoval MONO50tku a 130tku ?



napeti_proudy_AZK201-401.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  napeti_proudy_AZK201-401.jpg
 Velikost:  139.5 kB
 Staženo:  82 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:09    Předmět: Citovat

To nevím - opravil je? Smile
Mě úplně stačilo když jsem se v době mých školních let kdysi zapomněl a vzal jsem shora do ruky dva kondy 450uF/400V co jsem předtím formoval. To byla taková šlupka že jsem myslel že mi to urve celou ruku jak se vymrštila. Jeden z těch kondů udělal díru do sádroše jak odstředivou silou odletěl. V místě styku s vývody mi to do ruky vypálilo díry a ruka měla několik dní dost.

Vím že je to nošení dříví do lesa, ale myslím že jen málokdo si uvědomuje jak je to nebezpečné dokud to nezažije. A nepřežije.


Naposledy upravil Thales dne čt březen 07 2013, 16:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:09    Předmět: Citovat

Mimochodem ten zesilovač má výstupní impedanci okolo 120R (tzv 100V rozvod), na nějaké zapojení 4R nebo 8R reproduktoru můžeš zcela zapomenout bez použití převodního transformátoru 100V/8 nebo 4R, toto převodní trafo se prodává jako omnitronic ELA T75 ale nic moc, chtěl bych upozornit že pravděpodobně není kvalitně navrženo.. Možná lze opačně zapojit VT z modulů AUJ.. Nebo jedině že bys to poskládal z tolika repráků aby měly impedance áá 120R (podívej do servisáku jak to má být zatíženo!)

Pak ještě připomenu že by se to nemělo zapínat bez zatížení, lze zatížit rezistorem, který musí být dimenzován na určitý výkon, tj výkon zesilovače..

Ideálně to lze vyzkoušet na spadlých drátech městského veřejného rozhlasu, z praxe s úspěchem vyzkoušeno Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12103
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:14    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Mimochodem ten zesilovač má výstupní impedanci okolo 120R (tzv 100V rozvod)

. . . kecáš !!!!

100V/50W = 200Ω
100V/20W = 500Ω !!!
100V/100W = 100Ω !!!
spočítej si to!


Naposledy upravil ok1hga dne čt březen 07 2013, 16:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:24    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
náš Jiříček . . . ?
klidně !

víš Thalesi kolik ran musel dostat když opravoval MONO50tku a 130tku ?


Hned Tě uklidním, jednu jedinou od M50, když jsem to nějak z prvu oživoval a nakonec dal do sklepa neoživenou, tak jsem to nějak měl na stole a potřeboval dát stranou a vzal to za ty výkroje v bocích které mají umožnit měřit na svorkách transformátorů, ale bylo to bez následků...

Větší díru jsem v ruce měl, když jsem kuchal jako kluk nějaký analogový starý foták, tam je asi nějaký ,,měnič" pro blesk a kyblíček a já dostal ránu, a měl díru v ruce!!

Hrají oboje, oboje je tu mám v pokoji. Music 130 sice hraje ale je tam nějaký průšvih, který jsem si způsobil sám.. skončilo tam pár kapek červeného vína, to je tak, když se chlastá v nepravou chvíli.. Já to vše zase vyčistil a nechal pečlivě vyschnout, že je to k nepoznání, sice to hraje, ale magioko má plošky ,,blíže u sebe" jak kdyby to budil nějaký falešný signál, ještě jsem to neřešil. Potenciometry by chtěly dát všechny nové, ale nedaří se mi sehnat původní NOS, jednou jsem je čistil tak intenzivně nějákým čističem LPA Praha, že se mi toho vylilo trochu na DPS s korekcemi a rozleptalo lak, a teď bych to DPS potřeboval nechat někde přelakovat - neorzeznatelně!!!!

Beztak bych se jednou nejraději obou zesilovačů zbavil a pořídil MONO130 ale 2x, mezi námi jsou mě ty korekce na obtíž!!! Šumí to jak niagáry, a přebastlit se mi to zdá škoda a z hlediska toho zesilovače i nesmysl!!!


Naposledy upravil CZJKP1 dne čt březen 07 2013, 16:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4066
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:29    Předmět: Citovat

Jirka vždy dovede napsat něco k tématu Very Happy

jimihendrix: pokud skousneš že ti zesilovač opraví někdo jiný, napiš odkud jsi a s někým se domluvíš. Sám to dohromady nedáš, na to upřímně můžeš zapomenout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:29    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
CZJKP1 napsal(a):
Mimochodem ten zesilovač má výstupní impedanci okolo 120R (tzv 100V rozvod)

. . . kecáš !!!!

100V/50W = 200Ω
100V/20W = 500Ω !!!


Nekecám!!!!!!!

Jen jsem si to spletl a neuvědomil!!!

100V/100W=100R, Music 130 + mono 130
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12103
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 16:40    Předmět: Citovat

nebavíme se tady o AZK201 ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
Strana 2 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund