Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Obnova dat z USB Flash
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 19:12    Předmět: Citovat

Pokud hlásí "no medium" je to nejčastěji studeňákem mezi flash pamětí a řadičem, poškozenou interní konfigurací, méně často vadou vlasní flash.
Dá se to zjistit, pokud se ti podaří sehnat konfigurační program k řadiči, který je v disku použitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 19:16    Předmět: Citovat

Rozlousknu ji zítra a uvidí se Smile
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 20:14    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Tak pokud je člověk schopen vstřebat návod, je Testdisk jednou z nejmocnějších zbraní. Pak už jsou jen krimi verze.
Firmu nevím, ale na živě někdo psal o 500,- a kriminálka vyšetřovala pro podvod snad jen Dataracovery, ostatní firmy fungují normálněmi.

A já k***t když jsem potřeboval obnovit data, tak jsem požádal tyhle blbce Mad
Sebrali mi obal k disku a vrátili v horším. Diagnóza: Těžké SW poškození --> odhadovaná cena: >8000,- -----> I bez obnovy chtěli za diagnózu přes 300,- Evil or Very Mad
Asi ten disk zkusím ještě jednou přes TestDisk, který se mi mimochodem osvědčil u mé Store'n'Go (Ano, taky...) 8 GB, která si hrála na nenaformátovanou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2471
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá květen 04 2012, 22:20    Předmět: Citovat

A víš, že ti v tom obalu vrátili tvůj disk?
Tehdy jim bylo prokázáno, že poškození disků ještě zhoršovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta7



Založen: Sep 28, 2010
Příspěvky: 510
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 9:01    Předmět: Citovat

Vrátili. Poslal jsem jim i náhradní na přehrání dat, přišel zpátky taky.
Jen k vlastnímu pokusu o obnovu potřebuji redukci SATA-->USB.
Jo a ještě něco: Konkurence, DataHelp, mi nabídla opravu ze cenu "do 3000,-" - a s těmi mají prý lidé dobré zkušenosti. Bez komentáře...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 18:46    Předmět: Citovat

A co ještě zkusit naklonovat disk třeba pomocí Acronis Disk Director 11.
Recenze zde: http://www.svethardware.cz/art_doc-D1F3B8A90AC704BFC125777C00531220.html
Domovská stránka zde: http://acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/produkty/disk-director-home/
(V sekci download najdeš i manuály v češtině)
a teprve pak (na tom klonu)se pokusit se o obnovu třeba pomocí vlastního nástroje Acronis Recovery Expert nebo i jiných aplikací.
To bys snad zvládnul i se zkušební 30denní verzí. Já jsem s ním naklonoval i disk z DVD rekordéru, který windowsy vůbec ani neviděly (nějaký Linux). A disky přes USB taky zvládá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 18:48    Předmět: Citovat

Propájel jsem čip řadiče i eeprom, je to stále stejné.
Pod win 7 nevidím ani jednotku, pod win 2003 vidím aspoň jednotku ale ukazuje kapacitu 0MB. Live CD linuxu budu muset stáhnout, žádné jsem doma nenašel. Zatím všechny programy s fleškou odmítky komunikovat - médium není připraveno, v jednotce není disk a podobné hlášky.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 18:56    Předmět: Citovat

Já bych zkusil ještě ten Acronis Disk Director. Udělá kopii tak jak to je bez ohledu na obsah a s tou si pak bez obav o data můžeš zkoušet co chceš.
Měl jsem podobnej problém s jednou fleškou na XPčkách (podobný hlášky a nabízelo jen formát ale ani ten nešel) a po přechodu na W7 zase normálně funguje. Takže bych ještě zkusil jinej počítač nebo ovladače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12536

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 20:53    Předmět: Citovat

Také se přikláním k názoru, že jde USB klíčenku opravit softwarově, ikdyž je možné (spíše pravděpodobné), že k závadě došlo z hardwarových důvodů nebo spíše kombinací obou.
Opravoval jsem např. klíčenku neznámého původu, která se tvářila identicky, jako ta tvoje. Všechny pokusy o formátování různými utilitami byly neúspěšné. Až jsem se "prokousal" k této ruské stránce, pomocí které se mi disk nakonec podařilo oživit. Měl jsem ztíženou situaci tím, že typ paměťového čipu byl smazaný a tak jsem zkoušel různé výrobce databáze flash pamětí (obsažené v utilitě AlcorMP). Čip jsem tak rozchodil na poloviční velikosti paměti (oproti údajně 8GB). Ovšem spolehlivost tohoto disku pak byla malá, některá data rychle "zapomínal", buď v důsledku hardwarové závady nebo (spíše) v důsledku nevhodně zvoleného firmwaru pro tuto paměť.
Vřele doporučuji vyzkoušet. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 21:05    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Čip jsem tak rozchodil na poloviční velikosti paměti

Ono to bylo spíš tím, že výrobci ojebávají a do noname flkašek dávají levné čipy, které ani zdaleka nemají uvedenou kapacitu. Proto taky byl čip smáznutý aby se nedalo poznat že je tam jiná kapacita.
Tyhle disky se sice tváří jako že jsou v pořádku a také se tváří že zapisují do "horní" oblasti paměti ale nic tam nezapíší a data se ztratí.
Většinou není nutné pro tento typ pamětí shánět sofistikované nástroje na opravu ale postačí je naformátovat na poloviční někdy i třetinovou kapacitu.
Jediná nepříjemnost je ta, že pokud uživatel hned nepoužije celý rozsah paměti, přijde se na to až za nějakou dobu, většinou tehdy když se data "záhadně" ztratí. Což bude možná i případ tohoto vlákna a pokud to tak skutečně je, data jsou navždy ztracena a nepůjde je ničím obnovit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so květen 05 2012, 21:54    Předmět: Citovat

No jo, ale kolegovi Jef111 jde primárně o záchranu dat a ne o záchranu flešky. Proto jsem mu doporučoval vyzkoušet ten Acronis Disk Director nebo podobný programy tohoto typu které dokážou celý obsah naklonovat jinam tak jak to leží bez ohledu jestli to jestli je nějaký Win nebo jiný soft dokáže přežvejkat.
A pak na takto vytvořeným klonu se je teprve nějak pokoušet obnovit pomocí nějakého softu a to bez rizika dalšího poškození dat na té flešce. Ten nástroj Acronis Recovery Expert co je součástí balíku Acronis by to možná mohl zvládnout. Funguje jinak jako jiné nástroje nepokouší se obnovovat žádné jednotlivé soubory ale poškozený disk jako celek.
Ty data tam přece skoro určitě jsou jenom najít způsob jak k nim. A pokud se mu to nijak nepodaří na tom klonu může zkusit požádat ještě nějaké profíky i když by to nebylo levný a možná ani úspěšný. Jde přece podle mě o to nepřepsat je pomocí nějakýho geniálního recovery softu něčím jiným a nenávratně je tím ztratit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2012, 5:51    Předmět: Citovat

S touhle firmou mám dobré zkušenosti http://www.tdp-ontrack.cz/ nedělal bych vlastní pokusy a poslal jim to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2471
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2012, 9:38    Předmět: Citovat

něco o undected píše 10o, ale jeho projev je jako obvykle silně nesrozumitelný - http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=8835681#p8835681
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr_



Založen: Dec 06, 2010
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2012, 12:07    Předmět: Citovat

doskok55 napsal(a):

A pak na takto vytvořeným klonu se je teprve nějak pokoušet obnovit pomocí nějakého softu a to bez rizika dalšího poškození dat na té flešce. Ten nástroj Acronis Recovery Expert co je součástí balíku Acronis by to možná mohl zvládnout. Funguje jinak jako jiné nástroje nepokouší se obnovovat žádné jednotlivé soubory ale poškozený disk jako celek.
Ty data tam přece skoro určitě jsou jenom najít způsob jak k nim. A pokud se mu to nijak nepodaří na tom klonu může zkusit požádat ještě nějaké profíky i když by to nebylo levný a možná ani úspěšný. Jde přece podle mě o to nepřepsat je pomocí nějakýho geniálního recovery softu něčím jiným a nenávratně je tím ztratit.


Nevíš o čem mluvíš. Tady jde o to, že není přístup k fyzickému médiu, žádný soft typu Acronis nemůže fungovat.
Ba víme se o sw, který pracuje přimo s daným řadičem paměti a je schopen ho konfigurovat = obnovit přístup k flash chipu jako takovému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12536

PříspěvekZaslal: ne květen 06 2012, 13:12    Předmět: Citovat

Je to tak. Jinak by i Testdisk byl schopen obsah paměti zachránit.
Naproti tomu utility AlcorMP, QCtool aj. zajišťují správnou funkci driveru paměti. Zasahují tedy nižší úroveň přístupu k disku.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund