Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ako zistit kvalitu mp3?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Oldradio



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 995
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 12:07    Předmět: Citovat

Kazetové walkmany sotva hrály do 8-10kHz, u MP3 je to podobné a většině uživatelů to stačí, jen ať se do paměti vejde co nejvíc souborů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
palo1129



Založen: Oct 21, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 13:23    Předmět: Citovat

Vdaka za napady hlavne od AmarokCZ, ktory poradil sa pozriet na Spektogram mp3. Na nom je krasne vidiet, kolko sa z mp3 odrezalo zo zvukoveho obsahu. Co sa tyka rozdielu kvality medzi 128kbps a 320kbps tak to je neporovnatelne a bez ohladu ci si pustis "modernu" zalezitost. Hlavne pri vyskach pri 128kbps lahko rozoznas, ze su zkrojene a velmi sinteticke vysky ani nepotrbujes byt niejaky AUDIOfil. To naozaj nie je mozne pustat cez niejaku slusnu audio zostavu cez sosilocac, teda nemam na mysli niejake male chrastitka, kde ich rovno mozes pocuvat na 56 kbps. Takze s tym velmi neshulasim ze 12/8kbps mp3 postacuje, pretoze na spektograme krasne vidiet ako sa oreze.


SPEKRT-mp3.jpg
 Komentář:
spektogram zvuk. kanala flac-320kbps-128kbps

Stáhnout
 Soubor:  SPEKRT-mp3.jpg
 Velikost:  113.19 kB
 Staženo:  80 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 13:52    Předmět: Citovat

Ono je to sice u 128kbps vidět, ale čemu/komu to vadí, když to budeš reprodukovat třeba na bedýnkách/sluchátkách, které to už vzdávají například při 15kHz. Ono je pak ve výsledku jedno, jestli ten ořez provede MPEG komprese nebo sluchátka/repro.
Takže třeba do MP3 přehrávače MŮŽE 128kbps dostačovat (já tam používám 160kbps a nemám důvod používat víc).
Nicméně pro šíření hudby je 128kbps naprostá blbost, protože je dost lidí, co poslouchá na aparatuře, která nemá problémy reprodukovat 20kHz - tím teď narážím na iTunes, která si nechá platit za hudbu ve ztrátovém formátu - to už si radši koupím CD (ale to zase nebudu IN).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5922
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 14:56    Předmět: Citovat

Ja osobne zásadne nejdem pod 192kbps a to som sa divil, keď som na lepších sluchátkách (KOSS UR 40) počul rozdiel a potom i na prenosných (ale lepších, než som používal dovtedy). Archív som robil do mp3 320kbps, q=0 (q je úroveň kvality, 0 - najlepšia ;čo to je, neviem, ale je v tom cítiť "plnosť" zvuku a i rýchlosť konverzie je iná). Uvažujem, že som možno urobil blbosť a archív CD by som mal urobiť znovu od začiatku a dať to do FLAC-u.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2422

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 15:04    Předmět: Citovat

Program GSpot ukáže spoustu informací o videu, u mp3 také datový tok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 15:30    Předmět: Citovat

pepik9: datový tok mi ukáže i kalkulačka, to ale nemá žádnou souvislost s tím jestli to někdy dříve nebylo v horší kvalitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5922
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 17:22    Předmět: Citovat

Čo tak to neriešiť a počúvať? V prípade nespokojnosti potom zháňať kvalitnejší zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 18:13    Předmět: Citovat

To je pěkná myšlenka, ale moc lidí ji nedokáže respektovat.

A co když se díky té zmiňované nespokojenosti dopracuji až k CD a jsem stále nespokojen?? ... mám snad začít na potkání střílet zvukaře? Gunsrifling
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5922
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 18:21    Předmět: Citovat

CD nie je strop. Sú i kvalitnejšie "CD" s vyššou hustotou záznamu. Alebo potom iné zdroje (pr. médiá). Ide o vzorkovanie, pr. hĺbku A/D prevodu. Veľmi v tom prehľad žiaľ nemám.
Ešte možno ten prehrávač. Chceš fakt kvalitu? Čo tak začať na úrovni tak 5000€?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 18:26    Předmět: Citovat

upsamplováním z předchozí sračky se samo o sobě datový tok nezvýší, resp. bez zvláštních opatření se v signálu vyšší kmitočty nenadělají. Mezi ta zvláštní opatření by se mohl počítat třeba filtr (ve výbavě SoundForge), který uměle na signál přidá vyšší harmonické, jenže je to nepřirozené asi jako sw doostřená bitmapa bez původních informací. Přítomnost vyšších frekvencí v signálu není jediné kritérium kvality/degradace, můžeme mít signál třeba do 11 kHz a přesto zvukově se jevící kvalitní, s prostorem, lokalizací nástrojů, dynamikou. A naopak mp3 sračku do 15 kHz, která bude žumpa slitá dohromady. On se sluch s věkem degraduje z původní slyšitelnosti 20 kHz výrazně níž a neznamená to, že nepozná nekvalitu.
Amarok: střílet zvukaře ani ne, ale co třeba natočit si vlastní záznam nebo se aspoň podílet.
Je to těžké, ale spíš organizačně a nadšením než technicky. Pro relativně kvalitní záznam nepotřebuješ zas tolik, a máš výhodu v unikátním prostředí někde naživo s reakcí obecenstva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 18:45    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
...střílet zvukaře ani ne, ale co třeba natočit si vlastní záznam...
To jako že si mám pozvat tu konkrétní kapelu domů a doma si to nahrát bez té limitace, která mě tam tak strašně sere?? Si děláš srandu, že? Laughing

Duvsan: mám za sebou u i 24bit/192kHz a oproti dobrému CD ... hmm ... zkrátka dobrou práci zvukaře ani 24/192 nenahradí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 19:01    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
si mám pozvat tu konkrétní kapelu domů a doma si to nahrát

Nedělám si srandu, samozřejmě nemyslím tím nějakou mega popovou celebritu s příslušnými manýry. O blbečcích z místních poměrů kteří se je snaží napodobovat zejména v těch manýrem platí totéž. S těma se nedomluvíš (a přes jejich zvukaře bys stejně nic lepšího než jím vytvořený zprasek nedostal). Měl jsem na mysli akustické žánry, folk a tak, tam se lze setkat s ochotou ke spolupráci a o komorní hudbě to platí dvakrát a o začínajících interpretech desetkrát. Ale přišel jsem i za českou špičkou ve varhanní hudbě Tůmou, jestli si můžu natočit jeho koncert, naprosto ochotně spolupracoval a ještě mi radil v detailech ohledně repertoáru. Pak jsem mu přinesl domů záznam a na revanš jsem si odnesl jeho profi CD Rolling Eyes
Prostě chci říct, že spoustě muzikantů nevadí když si někdo natočí jejich vystoupení a naopak jsou někdy rádi a ti mladí i vděční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5922
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 19:07    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Duvsan: mám za sebou u i 24bit/192kHz a oproti dobrému CD ... hmm ... zkrátka dobrou práci zvukaře ani 24/192 nenahradí.

Slyšels' již o řetězu? V čem spočívá jeho pevnost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 19:12    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Měl jsem na mysli akustické žánry, folk a tak...
Hmm, jenže tam jsou nahrávky dle mých zkušeností kvalitní...

Duvsan: toš asi v nejslabším článku. Co tou otázkou ale chceš naznačit? (teda kromě toho, že tím nejslabším článkem bývá studio)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5922
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so říjen 08 2011, 19:19    Předmět: Citovat

Zvukový systém je řetěz začínající mikrofonem a končící reprákem, ne? Děláš-li záznam, co všechno na něj cestou vplývá?
Crifodo napsal(a):
Ale přišel jsem i za českou špičkou ve varhanní hudbě Tůmou, ...

Zaujalo mě to, zkusil jsem zalovit v Youtube, neúspěch. Je od něj něco free pro ukázku? Prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund