Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak pracuje akumulator v notebooku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po únor 07 2011, 20:24    Předmět: Citovat

Já dávám Li-IONky do skladu "plně" nabité při teplotě 10°C, protože nechci riskovat, že samovybíjením klesnou na nulu. Někde jsem dokonce četl, že pouhým skladováním při teplotě 20°C dochází každým rokem k nenávratné ztrátě 15% kapacity. To ale taky není pravda, mám několik Li-IONnek, které nikdy nebyly použity, pouze byly 5 let skladovány a mají 930mAh z udávaných 1000mAh (kdyby to bylo -15%/rok, tak by měly mít jen 45%).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út únor 08 2011, 7:41    Předmět: Citovat

moje Sanyo Japan po 7mi letech má pouze 2h 23min Rolling Eyes


sanyo.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  sanyo.PNG
 Velikost:  9.74 kB
 Staženo:  52 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 7:38    Předmět: Citovat

Tohle co píšeš je jen alibizmus výrobců který prádávají sráče já jsem si před 9 lety koupil note. ACER ASPIRE 1350 stál 45000 a můžu ti říct že moje sestra ho má do dnes baterie udží noťas. v režimu spánku 14 dní a necelou hodinu v živém stavu když si vemu že když byl novej tak se vybyl asi za 2h tak si myslím že dobrý kromě blbostí jako ulomený USB který jsem připájel a odešlý hdd a rozlámané 1394 které je také opravené fachá v poho tedy takové to rady výrobců beru jako alibismus.Doplnil jsem do něj 1Gb tam a z toho noťase je pc rychlejší než netbooky já jsem na tom docela dost svého času upravoval fotky a graboval video ten stroj makal co jsem ho měl prakticky nonstop tedy asi 7let :-)Vypalovačka taky maká
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palo1129



Založen: Oct 21, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 15:32    Předmět: starnutie Lion Citovat

To je ten problem, lebo ked si niekto kupi trebars novy NB, moze ho kupit s bateriou, ktora bola vyrobena pred 2-3 rokmi. Takato bateria mu velmi dlho uz nevydrzi, pretoze lionky maju problem so starnutim bez ohladu, ci sa pouzivaju alebo nie. (Treba si pri kupe vsimat aj datum vyroby akumulatoru). Co sa tyka toho, ci je lepsie vyberat bateriu v NB, ktory je pernamentne napajany na adapter, tak si myslim ze prirodzene ano, aj ked sa zivotnost baterie tym nejak viac nepredlzi. Niekde som cital vysledky testov, z ktorych vyplivalo, ze bateria si svoju kapacitu vyrazne najdlhsie udrzi, ked sa skladuje v co najmenej vlhkom prostredi pri teplote +11°c a je nabita na 40% svojej kapacity.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34080
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 21:44    Předmět: Citovat

Ktory vyrobca je taky blby, ze nechava baterie hnit na sklade 3 roky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxEDISONxxx



Založen: May 01, 2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

PříspěvekZaslal: ne květen 01 2011, 21:58    Předmět: Re: starnutie Lion Citovat

palo1129 napsal(a):
To je ten problem, lebo ked si niekto kupi trebars novy NB, moze ho kupit s bateriou, ktora bola vyrobena pred 2-3 rokmi. Takato bateria mu velmi dlho uz nevydrzi, pretoze lionky maju problem so starnutim bez ohladu, ci sa pouzivaju alebo nie. (Treba si pri kupe vsimat aj datum vyroby akumulatoru). Co sa tyka toho, ci je lepsie vyberat bateriu v NB, ktory je pernamentne napajany na adapter, tak si myslim ze prirodzene ano, aj ked sa zivotnost baterie tym nejak viac nepredlzi. Niekde som cital vysledky testov, z ktorych vyplivalo, ze bateria si svoju kapacitu vyrazne najdlhsie udrzi, ked sa skladuje v co najmenej vlhkom prostredi pri teplote +11°c a je nabita na 40% svojej kapacity.



No co já se tak dívám na své akumulátory ani na jednom není rok výroby.Neříkám to jako dogma ale nenašel jsem datum výroby ani na své autobaterii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5244
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 02 2011, 8:16    Předmět: Citovat

tak zase ja na baterke k notesu mam datum vyroby na nalepke.a ked som praxoval v autoservise tak rok a mesiac alebo tyzden bol vzdy vyrazeny pri polovych "nastavcoch" alebo priamo na nich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2496
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: ne říjen 30 2011, 21:51    Předmět: Citovat

Jaká je velikost napětí Li-Ion akumulátoru v NB ve vybitém stavu?, může to být cca 3,5V/článek?
Zajímá mě to, protože jsem měřil Li-Ion aku z elektrokola a jeho elektronika (ta co je přímo v aku) výstup odpojí při poklesu na napětí odpovídající právě těm 3,5V/článek. Připadá mi to hodně, protože v nějaké specifikaci, kterou jsem našel na webu bylo uvedeno konečné vybíjecí napětí pro Li-Ion 30V, takže 3V/článek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: ne říjen 30 2011, 22:11    Předmět: Citovat

je to 3,0V na článek, ale to je v zátěži. Pak se to může klidně na 3,5V vyšplhat. Záleží na vnitřním odporu článků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne říjen 30 2011, 22:12    Předmět: Citovat

U mého NTB je to cca 3.4V při zátěži.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund