Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CTV2138A, náhrada TDA9364 miesto TDA9366
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8846
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 18:51    Předmět: Citovat

BaluSK napsal(a):
Kludne Ti ho darujem ak by Ti mal pomoct.Pre mna je bezcenny,kedze moj problem neriesi.Staci ked mi das do SZ adresu a zajtra Ti cestuje v obalke ako list.

Pokud by pro tebe byl nakonec skutečně nepoužitelný, tak bych nad ním uvažoval - ale nejprve bych musel tu telku otevřít a podívat se na přesný typ a "version", abys ho třeba neposlal a nakonec by nebyl k ničemu ani mně Rolling Eyes
Ale jak říkám, já mám určitě nefunkční i ten modul PIP (tuším mně ten IC zkratoval +5V na GND a něco jsem zjistil ve šlusu i na PIP-K.V.) Cry
Když tak bych ti napsal SZ.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 19:41    Předmět: Citovat

@Vavco...eeproma je cely cas vybrata uz od zaciatku,obvykle ju tam vkladam az nakoniec a tak je tomu aj teraz,len neviem uz ako ti mam napisat,ze zbernica blokovana nie je.Ten 9364 sa chova ako keby v nom nebol soft.Skusmo s 9351 zije aj IR-ko,len nejde RGB..s povodnym 9366 ide vsetko,len nie IR...ked hovorim vsetko,tak vsetko.Ked vlozim do patice EEPROMU,tak idu aj naladene kanaly,keby bola zbernica blokovana,tak je tuner vyradeny a zeepromy sa ulozene kanaly nevycitaju.
Ja nehladam zavadu,ta je od zaciatku jasna,potreboval som len vediet ci to ma sancu chodit aj s 9364...evidentne nema (iba ak sa nedopatrenim zamiesal nenaprogramovany procak vo vyrobe,o com dost pochybujem)
Tu upravu mi obratom po mojom prispevku poskytol Fero,ale ta sa tyka len H-rozmeru (zmena kapacity nejakych kondikov) Kvoli tomu by ten procak zil.Zajtra vsak vyskusam este uzemnit ten pin c.5,je to dobra myslienka a dam vediet ako som dopadol.
@kokoun..ok,ked sa rozhodnes ze to predsa skusis,kludne mi hod adresu a poslem Ti ho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
juca



Založen: Jun 05, 2006
Příspěvky: 860
Bydliště: slovakia

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 20:24    Předmět: Citovat

Nieco k tym nahradam. Je to narychlo fotene , ale da sa to precitat,az nie zajtra oskenujem.


P1011977.rar
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1011977.rar
 Velikost:  137.52 kB
 Staženo:  194 krát


_________________
juca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 20:40    Předmět: Citovat

Toto je dobreee ....diky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8846
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 22:20    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Který z těchto dvou jsi koupil? Předpokládám, že ten 1., páč ten 2. nemá uvedenu cenu - tudíž asi není ani skladem.

Na tento dotaz jsi mně neodpověděl.
Teď jsem našel poznámky (k těm vadným dílům v mé telce) - procek mám vadný tento: PH/TDA9364PS/N2 - OVPTV V12 - což by spíše odpovídalo tomu 2. Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 7:31    Předmět: Citovat

kupil som TDA9364 PS/N1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8846
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 11:09    Předmět: Citovat

BaluSK napsal(a):
kupil som TDA9364 PS/N1

To jsem předpokládal (to je ten 1.) - v mé telce by vyhověl jen na odzkoušení (toho IR - telku bych s ním mohl naladit, zapaměťovat, ... ), ale nechodil by mně s ním ten PIP (není v něm sw, pro ten PIP Cry ).
Druhá věc - mohl bych s ním jet i natrvalo (ten PIP vyřadit - zvláště, když je vadný modul!), ale to bych z ní "udělal" tu CTV28MM41-ku Shocked - a to bych si moc nepomohl, tu už mám Cry A právě bych uvítal, mít telku s PIPem.
Tak, na to odzkoušení, si můžu vytáhnout ten procek i z mé CTV28MM41-ky Rolling Eyes

P.S. - ale zase jsi mně nedal "kompl. údaje" - neudal jsi to, co je za typem (tj. version!!!) - zase jen předpokládám, že pro tvoji 21"-covku máš verzi: OVPTV V.10 Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 12:05    Předmět: Citovat

no,asi Ta sklamem,ale verzia tam uvedena nie je
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8846
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 12:35    Předmět: Citovat

To je trošku divné - ale podle přílohy, by měly být verze: OVPTV V.09V.12.
Na mém byla - ta OVPTV V.12 Shocked
A vlastně se liší jen tím, že jsou určeny buď pro menší (do 21"), nebo větší (nad 25") úhlopříčky - a ten PIP se zřejmě bude aktivovat až přes S.M. Wink
Takže (když máš tu verzi "utajenu"), je nakonec možné, že by i v mé telce chodil - Nevím
Každopádně, až vyčerpáš sám všechny možnosti a shledáš ho pro sebe nepoužitelným, dej vědět (třeba přes SZ) - pak bychom se domluvili.



P1011977.jpg
 Komentář:
Doplnok k sm č.7.1

Stáhnout
 Soubor:  P1011977.jpg
 Velikost:  141.01 kB
 Staženo:  115 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne út listopad 23 2010, 12:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vavco



Založen: Nov 18, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 12:48    Předmět: Citovat

Tak vam nieco ponuknem na zamyslenie : V mojom prispevku som opisoval nefunkcny OVP s procesorom TDA9364PS/N2 , v tomto prispevku som sa zamiesal do diskusie pretoze je to tema velmi blizka
a zaroven ma inspiruju polemiky na fore .
Ten "svoj" TV som sa uz rozhodol dalej neopravovat ale tato nova diskusia ma nastartovala.
Dnes som zaskocil ku kamaratom do jednej opravovne kde mi poskytli dva pouzite procesory z OVP ciek. TDA 9366PS/N2 - na tom je listok s oznacenim OK ale nejde DO , a TDA 9364PS/N2 o ktorom sa nic nevie (funkcny ci nefunkcny ?? )
Len tak nahodou som sa pozrel u 64-ky na port pre DO - je v tototalnom skrate . Rozhodol som sa pre pokus so skuskou funkcnosti tak aby som pripojil procesor iba urcitymi vyvodami do zapojenia.
A tu je moje zistenie pre 9366 -ku (podotykam ze to robim v OVP s povodnou 64-kou .

Pripojene piny : vsetky napajania pre 3,3V (VDDA,VDDC,VDDP)
vsetky nuly GND 1 - GND3 + GND osc
krystal
pin 7 - local key
pin 1 -stby
zbernica scl, sda

1. eeproma neosadena (2416)

po zapnuti TV tlacim +P ----> TV nerobi nic , stby vystup sa nemeni
na zbernici scl,sda to "lieta" procesor akoby chcel nieco zistit

2. eeproma vlozena

po +P TV prepina a +8V je zaktivovanych

zbernica ustalena (log 1 , samozrejme ze do doby ked napr.nestlacam
tlacidla )

na Hbud hned meram riadkovu f

po priletovani R a C pre vertikal nameram aj V budenie (pila )

tento stav je staly ( nemam pripojene ziadne spatne vazby)

Zaujimave , ze ? tak ako je to s eepromkami v OVP ?
Dalej by som si z toho aj myslel ze procesory by teoreticky
mali fungovat aj pri vzajomnej vymene , mam teda na mysli
aspon prepinanie stavu stby ak programatori vyuzili tie iste
porty a svoj soft menili iba pre nejake odlisnosti (napr.
vystup pre E-W korekciu ktory u jedneho procesora je , u druheho
nie , je to dane pravdepodobne velkostou obrazovky )

Asi teraz budem pokracovat v pripajani dalsich pinov procesora
a mozno preverim ci v tom mojom bleskom znicenom TV je KV
a zvukovy procesor funkcny , mozno to nezistim , ten zvuk ma
zbernicu a neciem ci 9366 bude v tomto smere taka ista ako
povodna 9364-ka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 14:36    Předmět: Citovat

Drbne ma s tejto telky asi...dnes mi dorazil TDA9366,ale z nizsou verziou softu.Povodna bola V10 a tento je s V8....dialkac sice funguje,ale si nerozumie s tunerom,nechce naladit vobec nic.V SM sa daju prepnut len dva typy tunerov P a S ,avsak bez efektu...no skratka ma drbne Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vavco



Založen: Nov 18, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 14:47    Předmět: Citovat

nedrbne Rolling Eyes , boli uz aj horsie pripady , alebo nie ? Trosku ta naseriem zase s tymi eepromkami Smile ... ak sa nenahnevas ... Podla toho co poslal juca tak myslim ze by si tam mal nahodit 2408 -ku ... a mozno ze ju uz tam mas ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vavco



Založen: Nov 18, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 14:51    Předmět: Citovat

alebo sa mylim a ty tam 2408-ku mas kvoli tej verzii 10 a nie 16ku ako som si myslel ... sorry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaluSK



Založen: Sep 28, 2007
Příspěvky: 264
Bydliště: Rimavska Sobota

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 15:28    Předmět: Citovat

mam tam 24C08,taka bola aj povodna.Pre istotu som dal novu .Dnes uz aj tak nemam sil to riesit,mal som cely den fofry.Zajtra sa tomu povenujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vavco



Založen: Nov 18, 2010
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út listopad 23 2010, 16:35    Předmět: Citovat

Dokoncim co som zistil mojim pokusom. Po zisteni ze H-bud a V-bud startuju , som prispajkoval vsetky piny procesora . TV nastartoval, V a H rozklady pracuju (podla osciloskopickych pozorovani sa zdaju byt ok ) .
Obrazovka zhavi , RGB signaly vsak postradaju video signal , vidim tam sice vertikalnu zlozku ale obraz je cierny , po pridani Ug2 vidim spatne behy. (RGB pozorujem priamo z procesora)
Vystup videa z procesora je zasumeny, vzhladom na "cistu" pamet (povodna je totalne v tahu) predpokladam ze nemam naladene nic. Prepinam kanaly , vidim jemnu zmenu na jase obrazu , obraz stale cierny a osciloskopom nepozorujem ani naznak OSD signalu.
(pripominam ze vstup od IR mam nefunkcny )Skusam prepnut do AV natvrdo cez scartku (pin Cool , nic. Co som zistil pri zamene procesorov ?

Aspon to ze by aspon ako tak mohli fungovat rovnako pri zmene stavu zo stby a spusteni vychylovacich obvodov. ( aj tu je este rozdiel v tom ci tam eepromka je alebo nie) A dalej vie uz iba boh a programatori . Smile ... ja nie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund