Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TOPFIELD TF6000CR bliká display
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kuto



Založen: Jan 14, 2009
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: út květen 24 2011, 9:19    Předmět: Citovat

Jo to me dela taky, asi premysli jestli prepne nebo ne Smile Je to jak kdy. Nekdy jde hned, nekdy to trva. Tenhle prijimac ma tech chyb vic. Me se treba jednou za cas ve spodni polovine objevi zeleny pruh pri pridani hlasitosti. Musim vypnout a zas zapnout.
Kde asi udelali soudruzi z Ciny chybu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5173
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út květen 24 2011, 10:38    Předmět: Citovat

Vyměnit elyty a přehrát software. Mě to pomohlo, když jsem ho kdysi měl. Ale chce to dát C na vyšší napětí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
watt3



Založen: Dec 29, 2007
Příspěvky: 186

PříspěvekZaslal: ne červen 12 2011, 16:31    Předmět: tf 6000 Citovat

Poslední dobou jsem spravoval několik zdrojů topfieldů, kondenzátory klasika, ale i když všechny po opravě fungují, tak ty zdroje trochu syčí,
má s tímto problémem podobné zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne červen 12 2011, 17:13    Předmět: Citovat

Ano, mame.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
watt3



Založen: Dec 29, 2007
Příspěvky: 186

PříspěvekZaslal: po červen 13 2011, 12:03    Předmět: Citovat

to jsem rád že v tom nejsem sám, máte nějaké bližší poznatky o které se můžete podělit čím to je? mě se to projevuje i když kondenzátory vyměním všechny a zvlnění je na osc minimální
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po červen 13 2011, 13:31    Předmět: Citovat

No, dokazeme ten zdroj opravit tak, aby se nevratil a nesycel. Ale protoze se tim zivime, necekas snad ze tu budeme verejne radit , ze ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
watt3



Založen: Dec 29, 2007
Příspěvky: 186

PříspěvekZaslal: út červen 14 2011, 8:45    Předmět: Citovat

když můžu tak pomůžu, tedy když to není vysírač,
jestli mi nechcete ani ťuknout, kterým směrem se ubírat ať veřejně nebo neveřejně zlobit se nebudu,
šlo mi spíš o to zkrátit si čas a neobjevovat objevené
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5141
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne červenec 31 2011, 21:45    Předmět: Citovat

Tak můj Topfield si už dnes také vyžádal výměnu koďanů. 2,5 roku běžného domácího provozu, mimo provoz byl vypínán ze sítě. Elyty CAPXONN Wink
Zajímavé je, že teď i rychle přepíná kanály, což před tím nedělal a bylo to naprd už od nova, tak nevím, co si o tom mám myslet Question

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
555



Založen: Aug 10, 2009
Příspěvky: 2105

PříspěvekZaslal: so září 03 2011, 20:48    Předmět: Citovat

existuje FW kteri resi problemy s blikanim displeje pri vlozeni ICE karty.

pokud chce nekdo mohu poslat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3503
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: ne září 04 2011, 7:08    Předmět: Citovat

Není třeba posílat je to verze 86 a je na Antenexu a i jinde ke stažení. FW řeší problém s kartou ICE, ale ne problém přijímače.
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 15:24    Předmět: Citovat

Zdravím,
ad TOPFIELD TF6000CR:
Naprosto stejný problém po necelých 3 letech používání /začalo to dělat bordel těsně po záruce, pak se to na chvilku uklidnilo a za měsíc chcíplo definitivně/. Hláška "žádný signál", přijímač ani opakovaně z menu nenaladil žádný kanál, zapínání probíhalo na několik pokusů - v průběhu startu byl vidět pokles jasu zobrazovače a přijímač naběhl až na 3.-5. pokus. Ještě v průběhu funkce přijímače bylo ve zvuku slyšet ne přímo brum, ale ostré vrčení - jakoby rušení od neodrušených diod či cosi podobného.
Měření na výstupech zdroje 3,3V, 6,5V i 24V ukázalo napětí sice +/- správná, ale Fluke ukázal strašidelné zvlnění 65kHz hlavně zdroje 6,5V, takže závada jasná a ještě jasnější byla při pohledu na použité elektrolyty. Noname hnůj těžkého kalibru SAMXON, SAMYOUNG se záměrně limitovanou životností. Připomínám, že stabilizace výstupních napětí celého zdroje je odvozena z výstupu 3,3V.
Vzal jsem to zgruntu od hlavního primárního filtráku zdroje a osadil celý zdroj tím nejlepším, co zrovna doma bylo s cílem eliminovat další možnou závadu zdroje v budoucnu. Totéž doporučuji i Vám, kteří se s podobnou závadou setkáte. Jen bych si těm méně zkušeným dovolil připomenout, že opravujete spínaný síťový zdroj, je tedy třeba jisté pečlivosti při pájení - zatoulaná kulička cínu či vytažený, skoro neviditelný vlásek cínu k vedlejšímu spoji zpravidla znamená katastrofu.
Některé hodnoty kapacit i dovoleného napětí jsou oproti původním změněny v zájmu lepší filtrace a spolehlivosti.
Všechny nové elektrolyty jsou značky Nippon ChemiCon, mnou s úspěchem použitá typová řada je uvedena za údajem kapacity a dovoleného napětí. U elektrolytů spínaných zdrojů obecně platí pravidlo, že vzhledem k použitým vysokým pracovním kmitočtům nelze použít tzv. běžné elektrolyty na 85°C i 105°C, mají při těchto kmitočtech velké ztráty, ohřívají se jimi a brzy se zničí buď vyschnutím, nebo i výbuchem. Je tedy nutno použít tzv. nízkoimpedanční elektrolyty, v poslední době i firma Nippon ChemiCon vyrábí několik typových řad, speciálně určených pro spínané síťové zdroje /KY,KYZ,KZM a další/. Z běžně dostupných typů této firmy jsou pro toto použití vhodné kondenzátory řady LXZ, LXY, LXV, KY a i doprodejní KMF. Všechny tyto typy jsou nízkoimpedanční a některé i long-life a všechny určeny pro max. okolní teplotu 105°C.
Doporučil bych přidržet se vyjmenovaných typových řad, kapacity a provozního napětí. Všechny se tam spolehlivě vejdou, na desce je pro kondenzátory relativně dost místa - bylo zřejmě počítáno s vyššími kapacitami, příp. kvalitnějším provedením, které je logicky větší. Ale podle současného pravidla "osekej kde můžeš" to dopadlo tak, jak to dopadlo - že mnoho přijímačů přestalo fungovat ještě v záruční době, lze o tom na síti najít poměrně dost poznámek i od montážníků.
Číslování se vztahuje k typu zdroje ORTP-709, výroba 5/2009 Rev. 1.2.

Tak tedy : /v závorkách jsou mnou použité typy, vše se vešlo/

C5= 47uF/400V /KMF/, KXG
C8= 33uF/63V LXY, /LXV/, LXZ
C12= 470uF/35V LXZ, KZM, /KY/
C13= 470uF/35V LXZ, KZM, /KY/
C14=1000uF/25-35V /LXZ/, KYA, KZM
C15= 470uF/25-35V /LXZ/, KYA, KZM
C16=1000uF/10-16V LXZ, /LXY/, KYA, KZM
C18=1000uF/10-16V LXZ, /LXY/, KYA, KZM
C19= 1uF/63V MKT svitek RM5 WIMA MKS, Arc.R82, /Fara.C24/

Zcela preventivně jsem vyměnil i diody v jednocestných sekundárních usměrňovačích, zdálo se mi, že nadměrně hřejí, hlavně D9 a zdálo se mi to dobře. D10 výměna ze SB306 na SR560, D9 výměna ze vřelé UF5402 na SF56 a D8 výměna ze SB206 na SR360.
Po výměně diody jen vlažné, takže ta ultrafast UF5402 asi nebyla tak úplně ultrafast, spíš jen ultrafest Smile.
Zbývalo vyřešit, co s příšernou teplotou chytrého spínače FSDM0365RL - dotykovým teploměrem jsem po 15 min chodu naměřil uprostřed horní plochy pouzdra 92°C a myslím si, že taková teplota dlouhodobě žádnému polovodiči nesvědčí. Vyřešil jsem to sice humpoláckým způsobem, ale funkčně a hlavně účinně - 80mm kousek hladkého měděného pásku 8x1,5mm ze zbytku rozvaděčové propojovací lišty, po odstřižení a zapilování odboček jsem jej ohnul do tvaru U se základnou 15mm a kapkou kyanoakrylátu Loctite 401, co má držet až do 120°C jsem jej nadrzo přilepil na horní plochu pouzdra. Drží to hodně pevně a hlavně chladí - opět po 15min chodu jsem naměřil ve středu U-čka už jen 68°C, to už ujde. Dovolil jsem si ještě změnit původní termistor v síťovém přívodu z 10-ohmového za 22-ohmový, pecka při zapnutí pak není tak velká.
Poslední věc, která mě na jinak dobrém přijímači pěkně sere je klidová spotřeba, páč zdroj zůstává trvale připojen k síti a ve stavu přijímače Standby odebírá celých 12W oproti 22W při přijímači zapnutém. Jistě by to nějak vyřešit šlo, ale už nebyl čas vymýšlet výměnu mikrospínače za síťový spínač a obvod, který po startu zdroje mžikově sepne původní přívody k tlačítku Standby. Pokud to někdo máte u tohoto přijímače vyřešeno /jsou jich v ČR údajně dovezeny snad statisíce/, podělte se - předem moc díky.
Snad tahle poněkud rozvláčná litanie někomu dalšímu pomůže zachránit jinak slušný přijímač před sběrným kontejnerem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7959
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 15:45    Předmět: Citovat

V podstatě souhlas. Když se mi při opravách jeví vysoká teplota polovodičů, pomáhám stejným způsobem, vyčištit a kapkou vteřiňáku připevnit kus Cu nebo Al v podstatě čehokoliv. Žeber z DPS je hafo. A spotřeba ve STBY-? to už je daň za jeden zdroj pro celé zařízení.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3382
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2015, 18:12    Předmět: Citovat

Pro lepení chaldičů na DPS a IC používám pastu z číny, případně DOW corning - ale to je jiná rána
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 20:09    Předmět: Citovat

Překvapuje mě že ještě dneska někdo řeší tyhlety SD mrtvoly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5173
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 12 2015, 20:14    Předmět: Citovat

A proč by ne? Wink Asi mají nějaký důvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund