Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Whirlpool AWT 2288/3-800 - nepravidelne zohrieva
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mayer



Založen: Oct 06, 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út únor 23 2010, 12:39    Předmět: Citovat

jogo posielam Ti email
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: so únor 27 2010, 17:01    Předmět: Citovat

Ahoj,
ďakujem za pomoc na e-mail!
vie mi niekto poradiť s polorozobraným programátorom? Nejde mi ďalej rozobrať - zastavil som sa na vnútornom plastovom kole (na ktoré sa po zložení práčky nastrkuje gombík ovládania) - čiže ploš. spoj viem teraz čiastočne odklopiť, ale to je všetko - to kolo mi nijako nejde demontovať..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so únor 27 2010, 23:07    Předmět: Citovat

poslouchej nyni mne napadlo - mam dojem ze takovy model pračky mám schovanej na nd ve sklepě dole u našich - zítra na to mrknu a dam ti echo - mam dojem že je to 2288-3/800. Je to pračka ktera ma regulaci odstřeďování 500/800 otáček - na tlačítko... Co by jsi s ní jako díl potřeboval ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 2:08    Předmět: Citovat

Tatramacek veľmi ďakujem!!
Iste by mi pomohli napr. FOTKY zapojení konektorov do programátora,
vždy si opatrne všetko značím, teraz mi začali perka a kontakty lietať pri rozoberaní, tak som prestal nejako racionálne rozmýšľať a začal značiť až keď som mal polovicu poodpájanú.
Zatiaľ to vyzerá, že ho už dokopy nedám, ale aspoň keď kúpim nový, neseknem sa pri zapájaní.

A toto platí stále:
jogo napsal(a):
vie mi niekto poradiť s polorozobraným programátorom? Nejde mi ďalej rozobrať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 9:32    Předmět: Citovat

ty,ten programátor dohromady už nedáš to mi věř a pokud ano,tak ti určitě nebude fungovat tak jak má. Jen nevím v jakém slova smyslu jej máš rozebrán. Jestl jen odpojené konektory anebo i rozdělaný samotný programátor. Jestli chceš tak Ti poštou pošlu komplet celou zapojenou elektroinstalaci a mohu navíc poslat i řídící jednotku Wink
Jdu se podívat do sklepa a uvidím co z toho vyleze ale pokud chceš jen foto tak není problém - půjčím si od kamaráda fotak a vyblejsknu program i ze zapojením Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: ne únor 28 2010, 12:45    Předmět: Citovat

Mám poodpájaný a vybraný programátor mimo práčku,
z neho vybraný motorček aj s kontaktmi a prevodmi,
ale zastavilo ma veľké plastové kolo - akoby tam nebolo vmontované, ale rovno vliate - logika mi už nič nedáva, ako s ním von
a tým sa mi nedarí vidieť odspodu ploš. spoj..
No a ak plastové kolo nevyberiem, programátor korektne zložiť nepôjde.

Verím tomu, že rozobrať a zložiť ide, len ako na to!

Prikladám foto - prevody motorčeka (vpravo) a kontakty som zložil dľa uváženia (pri rozoberaní sa mi to rozsypalo) takže to nemusí byť správne, možno tam niečo aj chýba..



celé.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  celé.JPG
 Velikost:  51.12 kB
 Staženo:  130 krát


odspodu.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  odspodu.JPG
 Velikost:  49.86 kB
 Staženo:  116 krát


zvrchu.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zvrchu.JPG
 Velikost:  48.3 kB
 Staženo:  85 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: po březen 01 2010, 7:12    Předmět: Citovat

Vem si posuvné měřítko a změř průměr hřídele u krabičky programátoru a na vzdáleném konci. Oba průměry jsou stejné. Ale ten zápich uprostřed hřídele má nálitky a proto drhne. Vezmi jehlový pilník a hrany zápichu srovnej. Pak ti hřídel snadno proleze otvorem.

Jó WP, to je něco extra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: po březen 01 2010, 10:36    Předmět: Citovat

Ďakujem!!!
ja som to najprv aj jemne nožíkom oškrabať skúšal, aj silnejšie potom pretláčal, ale keď sa mi to nedarilo, som tú myšlienku zavrhol.
Ale už to mám rozobrané, idem detailne prezrieť smd a okolie na prasklinky (viac bez schémy neurobím), na zberače a plôšky mám v úmysle dať jemnú vrstvu kontoxu (mám spray "kontakt 61"). Alebo lepšie to ponechať suché?

Nepo (alebo ktokoľvek!), nemáš náhodou foto, ako tie kontakty a prevody vyzerajú zložené zvnútra? Neviem ani či mám všetky, lebo sa mi to pri neopatrnom rozoberaní vysypalo do práčky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: po březen 01 2010, 11:05    Předmět: Citovat

Kontakty nenechavat suche, je tam jednak trenie a tiez nie dobra klima. S tym zlozenim ti nepomozem. Nikdy som sa do rozoberania programatora nedal na zaklade poznatkov od inych majstrov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po březen 01 2010, 12:28    Předmět: Citovat

jj,Nepo má pravdu Whirlpool je opravdu něco extra. Nebude pro Tebe lepší radši abych ti poslal ten muj programátor včetně řídící jednotky ? Nechci být pesimista ale ten programátor nesložíš - je to velice složitý mechanismus...
Pls - ještě pro jistotu mi sem hod foto ovládacího panelu at se ujistím jestli je opravdu tá pračka co mám u našich ve sklepě stejná ju ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: po březen 01 2010, 13:15    Předmět: Citovat

cabernet napsal(a):
Kontakty nenechavat suche, je tam jednak trenie a tiez nie dobra klima.

Suché som mienil z pohľadu nežiadúcej zvýšenej priľnavosti prachu, ale asi bude lepšie dať tam nejakú tú jemnú vrstvu, ako píšeš..

Tatramáček ďakujem veľmi, na tvoju ponuku myslím, čakal som ako dopadneš s tým typom a foto,
a tiež skúšam rozchodiť to moje najprv keby to šlo - keď som sa na nový pýtal, chceli po mne konkrétny kus práčky (asi je viac modifikácií?), nie len model,
ale moje foto prikladám



wh_2288_3_800.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  wh_2288_3_800.JPG
 Velikost:  43.8 kB
 Staženo:  112 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út březen 02 2010, 15:01    Předmět: Citovat

http://aukro.cz/item940991687_whirlpool_modul_s_volicem_novy.html#gallery Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: st březen 03 2010, 0:42    Předmět: Citovat

Tatramacek som Ti úprimne! (a všetkým!) povďačný, dnes sa mi podarilo programátor úspešne zložiť, takže súčasne asi aj nevďačný Very Happy
na tom obrázku som ho intuitívne zložil dobre, medzi pravý kontakt a modré tiahlo som ešte vložil dohľadanú pružinku (dtto ľavé tiahlo), z DPS je nutné pred zložením vypájkovať ostatné dva kontakty a ich doložiť, vložiť pružinky pre napájanie motorčeka a pri pochopení funkcie mechanizmu pred skompletovaním vhodne natočiť prevod a jedeme Wink
A už len aby sa mi práčka po namontovaní aspoň rozjela Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st březen 03 2010, 1:42    Předmět: Citovat

no však uvidíš sám jestli se rozjede nebo ne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2010, 23:19    Předmět: Citovat

Takže práčka je práve skompletovaná, spustená, ide, zohrieva,
v podstate je v pôvodnom stave - bez cieleného odstránenia nejakej závady,
nasúvacie kontakty na programátori sú očistené a jemne nakonzervované, dtto plôšky a zberače prepínača.
Tepelnými zmenami a príslušným meraním som testoval pred rozobraním programátora aj čidlo špirály.
No, uvidíme, ako sa k nám bude chovať ďalej Kuřák

Najhoršie je, že doma je požiadavka, že sa bude používať aj v prípade obnovenia závady, takže príčinu sa, žiaľ, asi už nedozviem(e)..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.31 sekund