Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Biprog
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ziby



Založen: Aug 06, 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po červenec 26 2010, 17:21    Předmět: Vyřešeno Citovat

Tak už jsem to vyřešil, opět byl problém mezi klávesnicí a židlí Very Happy

Měl jsem špatně nastavený Fuses, přesně řečeno nastavení oscilátoru. Měl jsem k dispozici programátor SuperPro a nebyl jsem si jistý s nastavením, tak jsem prohledal nápovědu a zdrojový soubor k bootloaderu,kde autor popisuje, co vše je potřeba nastavit. Po správném nastavení Biprog pracuje bez zaváhání. Musím říct, že je to povedený programátorek. V budoucnu se asi vrhnu i do verze pro USB.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rkozeluh



Založen: Feb 17, 2007
Příspěvky: 262
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: út červenec 27 2010, 7:52    Předmět: Citovat

Jo jo, Biprog pracuje super. Postavil jsem hned verzi s USB a to je vůbec pohoda. teď se spíš chystám na připojení pomocí bluetooth, konkrétně OEMSPA310. Trochu mě tam vadí ten spojovací kabel k PC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonv



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2012, 17:02    Předmět: Citovat

Dobrý den,
mám prosbu, postavil jsem biprog 4.2. dle AR, nahrál jsem boot loader a nastavil fuse lockbit, ale připojení k avprog nešlo ani na Pc s COM. Po stisku tlačítka svítila pouze D6 (jp3 v poloze update) a nic jiného. Tak jsem nenahrál ani zbytek flash a eprom. Chtěl jsem kontrolovat nastavení megy8 a připojil opět k USBasp. Podařilo se mi ji zablokovat pomoci fuse a lockbit a už mi nejde načíst.
Prosím je někdo z okolí Opavy - Ostravy kdo by mohl megu8 odemknout , popř. nahrát boatloader a flash + eprom?
Pro informaci posílám výpis megu a nastavení fuses, ještě před tím, než jsem to pohnojil.
programoval jsem v khazama.exe



flas.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  flas.txt
 Velikost:  18.36 kB
 Staženo:  120 krát


biprog.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  biprog.pdf
 Velikost:  43.78 kB
 Staženo:  151 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2012, 17:21    Předmět: Citovat

Nastavil sis blbě zdroj hodin, podle těch obrázků to máš nastaveno na rezonátor 0,6 - 0,9 MHz a máš tam krystal 7,37 MHz. Tak si tam připoj nějaký externí zdroj hodin a přeprogramuj si ty fuse bity, jak mají být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonv



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2012, 17:51    Předmět: Citovat

Podle tech obrázku jsem to mel původně, ted nevím jak to mám.
Ten zdroj hodin mám udělat pomocí 555?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2012, 18:20    Předmět: Citovat

Tak to jsi to měl blbě i původně. Zdroj hodin klidně z 555, ale musíš USBasp přepnout na pomalé programování, protože 555 víc jak pár set kHz nezvládne. Nebo z něčeho vem oscilátor v plechovce (do 16MHz).
Ale jestli sis zakázal Reset, tak pak sehnat někoho s paralelním programátorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonv



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2012, 12:54    Předmět: Citovat

Myslím že zakázal, zkusím někoho najít s tim paral. programátorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonv



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2012, 15:51    Předmět: Citovat

Než někoho seženu, tak asi koupím novou a zkusím to znovu.
prosím o nastavení fuses a LB.
V přiloženém asembleru jsem našel poznámku
Fuses H 0xEF
Fuses L jsem nenašel
a LB 0xEF

V návodu biprog (http://web.quick.cz/ruckl/biprog/components/navod_biprog.pdf) je napsáno že nastavení je v přiloženém asm, ale neumím to z toho vyčíst.
zkošel jsem to nastavit podle toho kalkulátoru, a nejsem si jistý.
http://www.engbedded.com/fusecalc/
Prosím někoho kdo to umí, jestli by mi to nastavil, popřípadě vysvětli kde je to napsáno v tom aembleru.
Je to asi bezpečnější než to klikat pomocí těch oken. protože to zablokování zřejmě vzniklo tak, že v návodu je zapínání inverzní než u mě, takže jsem to udělal úplně opačně[/url]



BootloaderDL5NEG-biprog.asm
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BootloaderDL5NEG-biprog.asm
 Velikost:  36.11 kB
 Staženo:  117 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2012, 16:43    Předmět: Citovat

Ta dokumentace v PDF odporuje tomu, co je psáno v tom asm, takže prase aby se v tom vyznalo. Hlavní je, nikdy nezakázat reset, pak to můžeš vždycky vrátit zpátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonv



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2012, 19:09    Předmět: Citovat

megu mi kamarád odblokoval a ted opet nahrávám, nevím jak nastavit ten oscilátor, ve schématu je zem zapojena na pin 9 , ale v jiných schématech na pinu 5, tak nevím kde to má být.
Bohužel mám problém s komunikací, nahrál jsem botlader a komunikace s PC nešla, zkoušel jsem i nahrát jen hlavní program a eprom bez botladeru . jedna dioda svítí a druhá bliká, ale taky mi to nejde, asi mám špatně nastvený oscilátor.
Com nastaven na 115200
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2012, 19:35    Předmět: Citovat

leonv napsal(a):
nevím jak nastavit ten oscilátor, ve schématu je zem zapojena na pin 9 , ale v jiných schématech na pinu 5, tak nevím kde to má být.

O jakých pinech je řeč a co mají společného s oscilátorem?

Edit: Aha, asi máš na mysli COM port, tam je zem na pinu 5, jen nechápu, proč to motáš dohromady s oscilátorem. Rolling Eyes

Edit2: Ten konektor na COM je vůbec blbě zapojenej, buď to má být samec a je třeba použít křížený kabel nebo to je samice a jsou přehozené piny 2 a 3, pak se použije nekřížený kabel - prodlužovačka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonv



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2012, 20:00    Předmět: Citovat

Nevím jestli nastavit externí nebo interní v nastavení fuses,ano ty piny jsou na com portu
v návodu je ext. krystal 16k CK + 4
Zkoušel jsem různé možnosti, dioda bliká pořád.
Dá se nějak ověři komunikace k te atmega8?
nevím jsetli má nastavení oscil. souvislost s komunikací s PC přes max 232
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2012, 20:05    Předmět: Citovat

Oscilátor nastav na Ext. Crystal/Resonator high freq. 16k CK + 4 ms.
Samozřejmě že má nastavení oscilátoru vliv na rychlost sériového portu. A oprav si tu zem a piny 2-3, jinak ti to nebude komunikovat nikdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leonv



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2012, 21:12    Předmět: Citovat

Nefunguje mi to Sad
ani botloader ani hlavní program, nemůžu se spojit ani s avrprog ani ve studiu jako stk500
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2012, 21:38    Předmět: Citovat

Vytáhni AVRko z patice, propoj na patici piny 2-3, zapni napájení, připoj to k PC a zkus posílat něco terminálem na ten COM port, jestli se ti to bude vracet. Tím ověříš kabeláž a MAX232.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund