Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla 637A Sextet
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5241
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 02 2009, 16:50    Předmět: Citovat

ja mam napichnuty interny dipol na dialkovy prijem a do miestneho este kus medenej dvojlinky a tiez to dobre chyta,len nemam prehlad co kde v prahe vysiela...je tu stanic kopa...u jedneho kanalu som mal tiez cudny zvuk ale bolo to tym ze to boli sice rovnake reprobedne ale kazdabola asi ineho datumu vyroby,jedna ma sedy kabel druha biely,u jednej z nich bolo prehodene polovanie na koncovke-chybali tomu basy,po prehodeni zvuk rovnaky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2009, 18:04    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Skutečně, ty pověstné zelené, oranžové, šedé a semotamo i modré plastové elyty řady TE002-006 je dobře odevšad vyházet

Mám jich ještě řádku neletovaných, nevyhodil jsem je zatím, protože si říkám, kdyby na mě někdy přišlo období vintage Tesla a dostal bych chuť vyrobit něco s GC/GD/ a TE00x.
Je v tom asi perverze, no a co? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5241
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2009, 18:51    Předmět: Citovat

Tak ludkovia,zavada odstranena...Very Happy V piatok sa mi vratila zo servisu moja milovana N85,ktora ma funkciu transmitter,cize som mohol konecne pretestovat co sa to vlastne deje so signalom z dekodera.Zistil som ze zvuk kanalov nebol zluceny dokopy ako som sa domnieval ale z jedneho kanalu rozvedeny do dvoch...sledoval som kade ide signal z dekodera a zistil som ze pravy kanal ma tzv. slepu ulicu...pritom sa ale ozyvali oba kanaly pri dotyku privodu laveho...nakoniec som objavil ze privod praveho kanalu na prepinac vkv je napichnuty z laveho...stacilo prepojit nizsie foteny rezistor do pozicie vyssie a kazdy kanal uz ide osobitne:)Vyzera to na vyrobnu chybicku...P.S.: ten kond je tam preto ze mi nestacili objednane zasoby ale mam ho poznaceny a v dohladnej dobe bude vymeneny ako par ostatnych co tam ostalo.


P8090924.jpg
 Komentář:
Privod praveho kanalu.Dierka pod nim je zase pre kanal lavy :)

Stáhnout
 Soubor:  P8090924.jpg
 Velikost:  78.93 kB
 Staženo:  82 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2009, 6:50    Předmět: Citovat

Crifodo, ty jseš normálně úchyl Smile Smile
Nechat se dobrovolně trápit vysokým svodem těch zelenáčů a zbytkovým proudem germania, to už je skoro jako návštěva S-M salónu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po srpen 10 2009, 12:07    Předmět: Citovat

No vždyť říkám Twisted Evil
Mám za to, že trocha perverze neškodí. Asi jako trocha opatrné xenofobie, trocha zdravého konzervatismu, trocha uvážlivého nacionalismu Wink
V čem není perverzní shánění 0,35mm křemíkoplechu, motání sekcí, jebání s odbručením žhavení, měření emise?

Na plíživé klidové proudy jsou termistory a stakilové svody v kiloohmových impedancích tolik nebolí.
Kdo se zelenáči TExxx nevyrůstal, ví hovno co je nostalgie Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5241
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 7:56    Předmět: Citovat

Tak sa na vas obraciam s prosbou o radu.Zhanam nejaku lepsiu izbovu antenu ktora by sla pripojit do toho 300ohm vstupu.Interny dipol je dobry ale iba na niektore stanice.Neviem nejak vyriesit dobry prijem,pritom (predpokladam) ze stanice co mam naladene vysielaju v prahe.
Momentalne mam zalusk na toto: http://aukro.cz/item771481404.html

Viem ze je to z tv ale splnit ucel by to mohlo,ci nie?
Pripadne navrhnite nieco lepsie.
Dakujem.

ED:tak som este premyslal: http://www.alza.cz/solid-dipol-1-fm-antena-d114528.htm

a dat ju niekam pod stol.Bohuzial balkon je na opacnom konci bytu.
Tak som zobral jeden dipol-bol skladom rozbaleny.Uvidime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1965

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 12:55    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
No vždyť říkám Twisted Evil
Mám za to, že trocha perverze neškodí. Asi jako trocha opatrné xenofobie, trocha zdravého konzervatismu, trocha uvážlivého nacionalismu Wink
V čem není perverzní shánění 0,35mm křemíkoplechu, motání sekcí, jebání s odbručením žhavení, měření emise?
.............


Very Happy asi jako pouziti 4x PY82 v graetzu ve stab. zdroji

Mimochodem, momentalne mam k pc pripojenou TS 805A, nic jsem v ni nemenil (nebyl duvod), zadnej brum, dokonce ani potak hlasitosti nechrasti.....
A i tech snad 6W dela celkem solidni bordel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19592
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 14:44    Předmět: Citovat

Keemo, ta první anténa nic moc neřeší, ta druhá už může přinést asi tak dvojnásobek dostupných stanic (u FM příjmu mohou 2dB znamenat někdy hodně), ovšem s tím rizikem, že ti to zase bude chytat z téměř všech směrů včetně odrazů. Ale tím, že tu anténu hodíš na balkón a signál přivedeš koaxiálem do rádia, získáš další decibely navíc, nejméně o ty, které sežrala armatura v panelech.
Od žádné pokojové antény nečekej zázraky, v podstatě můžeš být rád, že to na ni v paneláku vůbec hraje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5241
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 18:42    Předmět: Citovat

No nieco skusim vymysliet....Momentalne laborujem nad umiestnenim-docasnym a tym ze ked ma to radio 300ohm vstup ci ma zmysel hnat signal cez symetrizacny clen v antene alebo to pripojit priamo na dipol.Momentalne to mam priamo a clen je mimo antenu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2009, 18:59    Předmět: Citovat

Nevymýšlej pičoviny, dej na balkon podle okolností buď dipól nebo jen prut lambda/4 (dipól nastojato, většina FM rádií vysílá vertikální polarizací) a signál dotáhni kabelem k rádiu. Bude to jednodušší a kvalitnější a univerzálnější než montovat nějaké vymyšlenosti pod stolem, které dobrý signál mít nebudou. V Praze se stejně DX chytat nedají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1965

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 12:18    Předmět: Citovat

Jsem v Mokre-Horakove u Brna, ve zdirce radia jen asi 40cm kablik a na konci takova ta lista jak se pouzivala na zajisteni dveri universalovych skrinek Smile .. prijem vetsinou 6 VKV stanic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5241
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 13:04    Předmět: Citovat

Mne slo viac menej len o to ze niektore lokalne stanice ako Evropa2,Hey,Frekvence 1 mam so sumom...Inak mam plne cele pasmo od zaciatku az do konca...S tym balkonom si to niektori predstavuju moc jednoducho...Je na opacnom konci bytu a aby toho nebolo malo tak nikde niesu prahy ani koberce-bud kachliky alebo korkova podlaha takze tahat krizom kabel aby sa on niekto zabil hm...Asi nie...A k tym pi_ovinam-budem sa robit ze som to slovo nevidel.myslim ze ani ty by si si netahal kabel po zemi v tomto pripade.Dalsia vec je ta ze je ten byvame v prenajme takze ziadne upravy ako diery v stenach robit nehodlam.Ked budeme mat vlastny barak tak bude normalne uchytena.Inak,mam to uz vyriesene a som spokojny.Pre niektorych vrtakov neuvadzam ako.Hillovi tymto dakujem ze mi normalne poradil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32076
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 13 2009, 13:14    Předmět: Citovat

Ono se to dá vyřešit na zpoustu způsobů, já mám tedy ty své relativně oblíbené stanice z kabelovky, takže jsem bez starostí, ale pokud už se rozhodnu pro příjem některých DX, musím na to jít s venkovní anténou. A asi mám tu výhodu, že proti oknu z obýváku (kde mám tuner) mám asi 1km vzdálený svah, který mi dělá "zrcadlo" pro signály přicházející ze severovýchodu až východu - kam bych jinak taky musel dávat anténu na druhou stranu baráku a kábel tahat křížem-krážem... Ten svah mi blokuje jen slabé signály z jihozápadu a západu, silné "přejdou".
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund