Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetoterapie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá září 16 2011, 18:15    Předmět: Citovat

Indukuje se podle Faradayova zákona /tělo je samá voda/.Nedovedu
si dosti dobře představit měření proudu v lidském těle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá září 16 2011, 19:18    Předmět: Citovat

Ten indukovaný proud snižuje velikost magnetického pole, které se zasloužilo o jeho vznik. Tak se to asi dá nepřímo i změřit, porovnat průběh toho magnetického pole bez lidského těla a s tělem doň vloženým. Něco jako magnetická defektoskopie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 16 2011, 20:12    Předmět: Citovat

FERYACT napsal(a):
....U VASU je 10* menší Teslace ale vzbuzuje 100* větší proudy než klasická magnetoterapie....
Tohle je ukázková lež z reklamního oddělení. Takové tvrzení není potřeba dokládat měřením. Žádný proud neměřili . To je prostě reklamní blábol.

Vyjadřuješ se jindy dost suverénně k magnetizmu v trafech a najednou bys věřil tomu, že 10x menší "Teslace" vzbuzuje 100x větší proudy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so září 17 2011, 7:32    Předmět: Citovat

To PavelFF :Mým cílem bylo osvětlit si fyzikálně medicínské,ty druhé
hlavně, třeba by se mezi elektrikáři našel někdo, kdo poodhrnul
záclonku podstaty rehabilitačního působení magnetů.
Pokud jsem citováním pramene VAS způsobil pochybnosti o svých
znalostech magnetismu je to jen moje chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so září 17 2011, 10:10    Předmět: Citovat

Nějaké technicky uvěřitelné a fyzikálně podložené zdůvodnění fungování jevu se dá na netu najít. Je to ale velmi obtížné, schválně jsem to chvíli zkusil a většinou jsou to cílené dezinformace, které oblbují lidi bez technického vzdělání. Zato vedou ke koupi jejich produktu nebo k návštěvě jejich stroje.

Pokud pacienti tvrdí, že jim to pomáhá, tak to asi funguje. Taky by to mohlo působit naopak negativně, ale naštěstí to pomáhá.
Technicky to nesmysl taky není - tělo je vodivé, v cévách se pohybuje krev, nervy přenášejí el. signály- tak proč by na lidskou hmotu nemělo působit silné magn. pole. Jak přesně to funguje už je těžko vysvětlit (ale třeba taky ne, možná to někdo popsal a má pravdu).
To máš jako s elektřinou, magnetizmem, atomem, fotonem,.... Funguje to, ale kdybych se tě zeptal proč, věděl bys to? Já ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: so září 17 2011, 10:29    Předmět: Citovat

Nejsem kompetentní na poodhrnování nějakých medicínských záclonek, leč mně trochu poučila tato prezentace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: ne září 18 2011, 23:49    Předmět: Citovat

Myslím že nie je vhodné odsudzovať alternatívnu medicínu iba na základe zneužívateľov jej vedeckej nedokázateľnosti, tak ako nie je vhodné odsudzovať vieru v Boha len kvôli tým, ktorí si ju vysvetlili po svojom, alebo komuniznus - za tých istých podmienok. Týmto nedeklarujem súhlas s vyššie uvedeným, ale objektívnosť a poukázanie na možnú cielenú zneužiteľnosť.
Alopatická (klasická) medicína funguje na princípe vedeckej dokázateľnosti, ktorá má svoje jasné pravidlá. To, čo sa v nej vedecky dokázať nedá, alebo nevieme, neznamená že neexistuje. Existujú prípady, ktoré sa napríklad iba "nezmestia do tabuliek".. Uzná to bežne aj objektívny lekár. Prípadne alternatívnou medicínou vhodne dopĺňa medicínu klasickú.
Všetko okolo nás, vrátane nás, je frekvencia, vyživovaná energiou a magnetizmus na túto frekvenciu vplyv, tak ako každý zdroj energie, jednoznačne má. Či konkrétny prístroj konkrétne aj lieči, bez testov ťažko niekto zodpovedne zodpovie. Existujú ľudia s ekonomickým záujmom, či "duchári", ktorí prečítali nejakú knihu, ktorá bola iba akýmsi výpisom iných kníh, tvorených podobným spôsobom, doplnenú subjektívnym pohľadom autora, ktorí možno ani nepochopil, čo prvý autor chcel svojim výrokom povedať.. Sám som niečo také prečítal, a pri realizovaní jedného projektu dokonca s autormi konzultoval.. Niekedy sú to nadšenci, niekedy životní skrachovanci, chytajúci sa "poslednej slamky", niekedy ľudia s titulom a rozhľadom, zištne šíriaci dokázateľné(!) bludy. Našťastie sú aj ľudia, ktorí dokážu robiť veci, nad ktorými tým, ktorí uznávajú iba vedeckú dokázateľnosť, zostáva rozum stáť. A nielen im...
A tak si vyberme... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 10:28    Předmět: Citovat

To Bernard: dík za "presentaci".Je to ucelený přehled rehabilitačních
metod v lékařství.Všechno pěkně pohromadě.
Já sám používám magnetoterapeutický přístroj dle AR už více jak rok.
Byl testován na koleno,loket,páteř,i tu prostatu.Rád bych věděl jak a co?
Elektrický proud jsem taky neviděl a přesto mne dokázal celý život
živit.Věděl jsem jak zabránit aby mi neublížil.Stejně tak bych chtěl aby
mi magnetoterapie více pomáhala a méně ubližovala.
Vím že všichni výrobci v reklamně lžou,ale pokud se to týká
elektrotechniky tak se nad tím pozastavuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 10:53    Předmět: Citovat

Takže funguje magnetoterapie na tobě prokazatelně pozitivně? Máš osobně dobré zkušenosti?

Že bych si taky něco postavil. Jednak už nemám pořádně co bastlit a pak jak člověk stárne a začíná si uvědomovat , že má tělo, začíná se o to zajímat.

K té reklamě - je to přesně jak říkáš. Pokud si člověk přečte nějaké marketingové slinty z oboru, kterému trochu rozumí, musí se zhrozit, co to je za kraviny. Jenže pokud je to z cizího oboru, tak už nemám šanci poznat, jestli to náhodou nemůže být pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 11:06    Předmět: Citovat

To PavelFF :já i moje žena se už delší dobu magnetisujeme.Jenom na můj
tenisový loket to nefunguje/díval jsem se delší dobu v televisi na tenis
a rozbolel mne loket-půjdu na obstřik/
Nastavil jsem si fix frekvence 8,15,50Hz /přepínám to ježkem jako v PC/.
Šířka impulsu 3ms
Vše se vejde do krabičky jako plochá baterie + zdroj který se někde válí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 11:24    Předmět: Citovat

Tak jsem se zase nic nedozvěděl, resp. dozvěděl, že to nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 14:46    Předmět: Citovat

To PavelFF:Kdybys četl bibli, je tam napsáno /kromě jiných věcí/
VÍRA TVÁ TĚ UZDRAVILA.Nebudeš li věřit doktorovi, tak ti jeho znalost nepomůže .S tím loktem jsem to nějak nezvládl,ale jinak mi to pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 21:10    Předmět: Citovat

Keď sme to tak rozbehli iným smerom,
asi by som tenisový lakeť obstrekom riešil iba v krajnej núdzi.. Laser, ultra, magnet, v horšom prípade rádio, cielené odborné(!) masáže, všetko je to o prekysličovaní, čiže procese ozdravovania, každé zaberá každému inak, a hlavne s rukou total(!!) kľud (ak treba, aj zavesiť - žiaľ..)..
Z alternatívy by som možno podstúpil hirudoterapiu (neštíti sa jej údajne ani lekárska veda), zápal vyťahuje surový zemiak, sú rôzne prípravky - ktoré neublížia Smile treba si len vybrať..
Po ustúpení(!) zápalu možno cielené zaťažovanie..
A liečbu čo najskôr, následkom zápalu totiž môžu vznikať nezvratné patologické zmeny, kalcifikáty..
Iste je aj iné, radím len z čítania, dobre mienených rád odborníkov, a skúseností, aktívne športujem, všeličo sa prihodí, veľa zdaru Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32013
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 21:47    Předmět: Citovat

jogo napsal(a):
Keď sme to tak rozbehli iným smerom...
Z alternatívy by som možno podstúpil hirudoterapiu (neštíti sa jej údajne ani lekárska veda)...)

Ještě by se slušelo vysvětlit, co to tady vlastně doporučuješ - HIRUDOTERAPIE je přikládání pijavic - viz Pijavice lékařská (Hirudo medicinalis) http://cs.wikipedia.org/wiki/Pijavice_lékařská ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: po září 19 2011, 22:16    Předmět: Citovat

Tých druhov je poskromne, a tie správne možno stretnúť viacmenej v chovných staniciach, odkiaľ sa samozrejme aj majú výhradne distribuovať. Okrem toho hirudínu vylučujú aj rad liečivých látok (vďaka nim to zlepšenie krvného obehu - ale zákaz ich prikladania pri vysokom krvnom tlaku) a antibiotiká. Pri aplikácii je niekoľko zásad, nie je to zložité, ale mal by to robiť len ten, kto o nich vie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund