Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou poradíte koupit televizi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 1:34    Předmět: Citovat

Ralph napsal(a):
no z pěti metru se dívám,no je to težké dilema někdo mi tvrdí,že ty dnešní plazmy jak píšou že mají životnost 100000hodin takže to není vubec pravda.Ja osobně o tom také pochybuji aby ten panel vydržel tolik hodin,samozřejmě že elektronika se pokazí velmi brzy ale slyšel jsem že po odehrani 1000hodinach na plazmě je obraz již rozmazaný a byrvy již nemaji ani takové barevné podání tak nevím co ted.samozřejmě že na ni nebudu hrát v kuse doma ale těch 5hodin denně asi ano,a u lcd se zase vysvití podsvětlovací trubice a navíc nemaji takový obraz jak plazmy podání černé ajsou citlivější na kvalitní signál tak nevím pro co se rozhodnout.Zamlouvá se mi plazma Panasonic model Th42Px80E.Měl jsem plazmu Th42Pv60 a je ještě měsic v zaruce a odešla a servis mi vypsal dobropis,jelikož je udajně neopravitelná.Večer mi hrála a rano jsem ji chtěl zapnout a jen začala blikat červená dioda a obraz nikde ani zvuk tak uvažuji co si vybrat.
To není pravda kontrast je i po dvou letech provozu excelenrtní jako nová - to spiš LCD je vysvícené. Pochybuju že v PV60 odešel panel Laughing ALe i tak maš štěstí dostaneš noovu u TV. Není pravda že ceny ND jsou na Panasonik plazmy velké. Pokud je vadný panel - tak se rozbije nafotí a desky zustavají. Tady máš sminovaný D. Board s PV60


DSC00636.JPG
 Komentář:
d. board

Stáhnout
 Soubor:  DSC00636.JPG
 Velikost:  90.57 kB
 Staženo:  84 krát


DSC00636.JPG
 Komentář:
d. board

Stáhnout
 Soubor:  DSC00636.JPG
 Velikost:  90.57 kB
 Staženo:  61 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 6:34    Předmět: Citovat

Nezlob se na mne , ale , že je TV morálně zastatralá není pro mne argument . Pokud si výrobci činí nárok na to , abych si musel co tři roky koupit novou telku , tak na to při cenách kolem 20 každé tři roky na pos.... televizi prostě nemám .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 8:25    Předmět: Citovat

tak ted nechápu,když odešel D board v te mojo Pv60,a mam ji ještě v záruce,že ji neopravili a poslali mi dobropis na vyběr nové plazmy u prodejce.Není to zvlaštní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 8:42    Předmět: Citovat

Zkušenost stará 48 hodin . Myčka s nefunkčním síťovým vypínačem , koupená před 3 měsíci . Po vrácení do skladu internetového obchodu před zraky zákazníka balena hned do černé folie a dána do kontejneru k likvidaci . Úplně nová , vlastně nepoužitá , kvůli vypínači !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 8:52    Předmět: Citovat

Ralph napsal(a):
tak ted nechápu,když odešel D board v te mojo Pv60,a mam ji ještě v záruce,že ji neopravili a poslali mi dobropis na vyběr nové plazmy u prodejce.Není to zvlaštní?
a jak dlouho trvala oprava? Vice jak 30 dnů že? Asi jim nepřišel v termínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 8:59    Předmět: Citovat

ne ne vyjádření přišlo po dvou týdnech,takže nevím jak to tedy řečí opraváři?Nebo mysleli,že muže byt vadného ještě něco dalšího?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 28 2008, 10:25    Předmět: Citovat

Ralph napsal(a):
ne ne vyjádření přišlo po dvou týdnech,takže nevím jak to tedy řečí opraváři?Nebo mysleli,že muže byt vadného ještě něco dalšího?
nevím asi ten dil nebyl skladem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 21:25    Předmět: Citovat

Kolik stojí tedy onen D board aso přibližně?Zajímala by mě jeho cena kolik se asi pohybuje.Jinač potom ještě v te plazmě u modelu Th42Pv60 je uvnitř po levé straně jedna deska na které je nalepených několik integrovaných čipu a jsou propojeny tuším z displeje.Mění se i tato deska?Jelikož na jednom z těch čipu mám kráter a vypadá to že nějak explodoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 21:56    Předmět: Citovat

Ralph napsal(a):
Kolik stojí tedy onen D board aso přibližně?Zajímala by mě jeho cena kolik se asi pohybuje.Jinač potom ještě v te plazmě u modelu Th42Pv60 je uvnitř po levé straně jedna deska na které je nalepených několik integrovaných čipu a jsou propojeny tuším z displeje.Mění se i tato deska?Jelikož na jednom z těch čipu mám kráter a vypadá to že nějak explodoval.
Všechno se mění... ty desky v levo jsou Buttony- ty spínají jednotlivé řádky. Ten D. board stoji kolem 8 tisíc. Nechapu jak muže být z plazmy takový šrot. Většínou bývá jedna vada a ne toli desek. Někdo tomu asi pomoh? U prvního vlakna pišeš že maš plazmu PV60 měsic po zaruce a že se tam seká obraz u druhé měsic před koncem zaruky odešel D, board a vystavili nato dobropis. Jak k těm plazmam chodiš? Nechceš mi nějakou prodat na ND nebo opravu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 22:45    Předmět: Citovat

Tak občas se dá koupit třebas levně plazma nefunkční na aukru např.s rozbitým displejem jak to někdo vyvrátí nebo na avízu jsem také viděl občas.Na kolik teda by přišla oprava v servisu panasonic plazmy kdyby se měnil D board a ty butony?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po prosinec 01 2008, 22:53    Předmět: Citovat

Ralph napsal(a):
Tak občas se dá koupit třebas levně plazma nefunkční na aukru např.s rozbitým displejem jak to někdo vyvrátí nebo na avízu jsem také viděl občas.Na kolik teda by přišla oprava v servisu panasonic plazmy kdyby se měnil D board a ty butony?
Oprava bude nerentabilní...cena by preshla 10 tisíc a když ti psali dobropis na D. board tak ho Panasonik asi nemá skladem. Ja sem PV60 neměl na stole tak rok.
Na Avizu sem rozbitou plazmu ještě neviděl že by někdo prodaval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 13:44    Předmět: Citovat

Zdravím všechny odborníky zde v bastlírně. Možná to úplně nesouvisí s původním tématem, ale potřeboval bych zjistit něco o LCD TV a nechci zakládat nové téma. Koupil jsem si LCD Sharp LC-32D44E-BK, dobrá cena 10599Kč a reference o ní také dobré, nízká spotřeba a automatická regulace hlasitosti, dobrá při reklamách. Je to Japonský výrobek, tedy aspoň to má na štítku. No a moje otázka zní....je to normální,když třeba u filmů,( vysílání ze studia či reklamy, jsou pěkné)ale ten film je neostrý a mívá takové ty rozostřené fleky,kolem Loga je takové zašumění, podobné jako při velkém zvětšení digitálního obrazu s nízkým rozlišením. Docela mě to zarazilo, všude se píše o LCD TV jako o dobrých a výborných TV, ale takový film je potom degradován. Snažil jsem se to všelijak nastavovat v menu obrazu, nastavil jsem i režim filmu, ale nic moc. Jakmile naskočí reklama, je to v pohodě. Tak abych se ujistil,že je něco v nepořádku, tak jsem koukal na krámech po TV a on tento problém je asi všeobecný, protože jsem to viděl i u Plazem. V čem je tedy ten problém? Nemůže to být nekvalitním vysíláním toho filmu, třeba v nevhodném rozlišení? Jestli by mi mohl někdo prosím nějak toto objasnit, budu rád. Pokud by toto bylo normální, tak to se mi nelíbí. Jinak je ta TV výborná, DVD i záznam z HDD je pěkný a čistý, zvuk také paráda a možnosti nastavení také dobré. Děkuji za odpovědi. Jenys Wink Laughing
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34026
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 14:13    Předmět: Citovat

Bude to nekvalitnym vysielanim. Dnes vysielaju taky humus ako nikdy... Nie je problem vidiet stvorce od MPEG kompresie a podobne hnusy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felis
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 14:41    Předmět: Citovat

no neviem, ale ja by so tie kvazi "make things better" atd. sunty nekupil. A podla mojich skusenosti v servise, ludia na to prichadzaju pomaly aj sami (y). Radsej kupia v komise nejake OVP za cca. 2000 penazi a maju aku taku istotu ze im to pojde, pripadne ich oprava vyjde 600 a viac... Naproti plazmam a LCD s drobkami Vestel atd... zivotnost neista, kvalita spracovania ani nehovorim, vsade kila zalievacej umeliny. Děs, běs velebnosti Smile
Návrat nahoru
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 18 2008, 17:11    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
Zdravím všechny odborníky zde v bastlírně. Možná to úplně nesouvisí s původním tématem, ale potřeboval bych zjistit něco o LCD TV a nechci zakládat nové téma. Koupil jsem si LCD Sharp LC-32D44E-BK, dobrá cena 10599Kč a reference o ní také dobré, nízká spotřeba a automatická regulace hlasitosti, dobrá při reklamách. Je to Japonský výrobek, tedy aspoň to má na štítku. No a moje otázka zní....je to normální,když třeba u filmů,( vysílání ze studia či reklamy, jsou pěkné)ale ten film je neostrý a mívá takové ty rozostřené fleky,kolem Loga je takové zašumění, podobné jako při velkém zvětšení digitálního obrazu s nízkým rozlišením. Docela mě to zarazilo, všude se píše o LCD TV jako o dobrých a výborných TV, ale takový film je potom degradován. Snažil jsem se to všelijak nastavovat v menu obrazu, nastavil jsem i režim filmu, ale nic moc. Jakmile naskočí reklama, je to v pohodě. Tak abych se ujistil,že je něco v nepořádku, tak jsem koukal na krámech po TV a on tento problém je asi všeobecný, protože jsem to viděl i u Plazem. V čem je tedy ten problém? Nemůže to být nekvalitním vysíláním toho filmu, třeba v nevhodném rozlišení? Jestli by mi mohl někdo prosím nějak toto objasnit, budu rád. Pokud by toto bylo normální, tak to se mi nelíbí. Jinak je ta TV výborná, DVD i záznam z HDD je pěkný a čistý, zvuk také paráda a možnosti nastavení také dobré. Děkuji za odpovědi. Jenys Wink Laughing
Tak si zvykej na obraz u LCD Laughing Tvoje chyba neměls to kupovat. Ale takový aparát s Vestel chssis hraje líp než např. Philips 32PFL5403D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund