Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průšvihy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9684
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 20:29    Předmět: Citovat

basic napsal(a):
jakej to mělo efekt? Shocked Shocked


no jakej...závažnej. repráky vyškáče (zčásti) ochránily sériové MP kondy.
ale tlumivka u basáku nekladla pražádnej el.odpor a tudíž drahý měnič vypnul. navěky...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Basic



Založen: Dec 23, 2006
Příspěvky: 506
Bydliště: Mohelnice

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 20:32    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
basic napsal(a):
jakej to mělo efekt? Shocked Shocked


no jakej...závažnej. repráky vyškáče (zčásti) ochránily sériové MP kondy.
ale tlumivka u basáku nekladla pražádnej el.odpor a tudíž drahý měnič vypnul. navěky...


to se může stát jenom tobě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardajar



Založen: Dec 16, 2007
Příspěvky: 553
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 20:33    Předmět: Citovat

Nedávno jsem se po praxích spolustudenta ironicky zeptal, kolik ampér je v zásuvce a on že neví. Za pár minut jsem šel na WC. Když jsem přišel, stál tam profesor, student a na katedře ležel multimetr. Máme oba napomenutí. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9684
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 20:35    Předmět: Citovat

basic napsal(a):
to se může stát jenom tobě Laughing


O.K. za uznání děkuji. zajisté...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 20:59    Předmět: Citovat

Kdysi jsem v jenom bytě montoval stykač a pomocné relé, aby jim boiler spínal podle HDO.
Majitel mi přisvicoval takovou baterečkou, že jsem dělal spíš na dotek.
Hlavně jsem si nevšiml, že ten stykač má cívku na 230V a hlavně i na 12V.
Docela slušný záblesk, stykač se rozprsknul a ten skoro zkrat připekl i sepnutý kontakt pomocného relé.
Takže vyjádřeno penězi jsem sice vydělal 150Kč ale materiál mě stál 400

Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nxn



Založen: Apr 18, 2007
Příspěvky: 662
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 21:09    Předmět: Citovat

No tak já taky přidám....v 9 třídě jsme brali ve fyzice elektřinu....počítali jsme převodní poměry trafa...rozebírali jsme k čemu je dobrý odpor a podobné věcičky...no a když jsem přišel domů tak jsem uviděl u postele můj nefunkční počítačový zdroj...vyzbrojenej vadaskou jsem sundal kryt zdroje uviděl jsem tam plno záhadnejch součástek tak jsem měřil fázi jak vzteklej ....no daleko jsem se nedostal... Very Happy .....po chvíli jsem to vzdal a šel pryč....když jsem se za pár hodin vrátil řekl jsem si že se na to ještě podívám hlavně mě tam zajímalo cosi co vypadalo jako malé sudy.....zkoumal jsem to a pak si sáhnul na ty 2 vývody takovou mě to fláklo že se mě zatmělo před očima a pak si pamatuju jak sem dopadal na zem....takový zbytečnosti co nám řikal ,ale nenapadlo ho aby se aspoň jednou zmínil o kondenzátoru a že když je nabitej že se na něj nemá šahat... Laughing Laughing Laughing
_________________
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4214
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 21:31    Předmět: Citovat

Taky nečím přispěju - kdysi dávno když jsem se ještě pohyboval v branži plzeňských rockových kapel jsme vlastní hloupostí připojili část PA systému na dvě fáze od 3F jevištního stmívače. Co se dělo si lze jen těžko představit, ale až na hrst pojistek že všeho možného to celé přežilo - tedy až digi-echo od Dynacordu. No německej klump co nic nesnese..Very Happy Ale na tehdejší dobu i tak dost peněz. Nicméně přepojilo se a kšeft se nakonec odehrál, což bylo to podstatné.

Killroy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1528
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 21:49    Předmět: Citovat

Basic napsal(a):
konosuke napsal(a):
to již dražší legrace (a zkušenost) byla když se na 100 V linkový výstup zesíku lampáče AZK 405 mono 50W (2xECC 83, EF 86, ECC 85, EM 84, výkon 2xEL 34 ) zcela omylem připojily repro bedýnky (bez trafa) a s impedanci 4ohm...


jakej to mělo efekt? Shocked Shocked


Kdysi dávno jsem si udělal první reprobedny. Měly kabely zakončené banánky, zesilovač měl zdířky. Manželka viděla za skříňkou ležet kabel, myslela, že vypadl ze zásuvky, tak ho tam vrazila. Chvilku byl velký hluk o frekvenci 50 Hz, pak chvilku ticho a pak zase hluk, jak jsem řval.
Jedna bedna v (_._)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9001
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 22:12    Předmět: Citovat

Taky neco pridam, kdyz jsem byl jeste mladej a blbej, tak jsem zkousel, jestli se pres my telo dokaze roztocit vetrak na 220 V (tenkrat jeste 220 V). Uplne blbe jsem neuvazoval, fazi jsem pripojil na vetrak (myslel jsem si tenkrat, ze se vsechna elektrina spali v tom vetraku) do jedne ruky jsem chytl nulak a do druhy druhej vyvod z vetraku. Jestli se roztocil si teda ale uz nepamatuju. Sice mi to nic krome slabyho brneni nedelalo, ale lekl jsem se hezky. Od te doby ty kopance ani uz nepocitam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 22:39    Předmět: Citovat

Jak to tady čtu Smile , taky se přidám.
Jako 5-6 letý jsem si hrál s vláčkem, velikost HO, což se mi stalo osudným, protože už mě nebavilo, jezdit po rovině a chtěl jsem jezdit z kopce. Zásuvky mají skvělou výšku nad podlahou, tak jsem si pospojoval pás kolejnic a zrovna to vyšlo, že jsem měl ten zásouvací konec z kolejnice vlevo. Co bylo dál, už každý znalý elektrikář jistě tuší. Když jsem to do té zásuvky zasouval, ještě jsem to držel tak dobře, že jsem se nedotýkal levého pásu kolejnice, ani dokonce, když jsem na koleje dával mašinku. Tření kolejnic s koly mašinky však bylo velké a ta nechtěla jet, tak jsem si řekl, že ji zezadu požduchnu. No a v tu chvíli, už se štěstí vyčerpalo a prstem jsem se projel po levé kolejnici Twisted Evil
Od té doby si s vláčky nehraju!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne září 28 2008, 23:08    Předmět: Citovat

Mno me ted nic moc nenapada, ale precejen Wink Kdyz sem byl maly decko tak me hrozne fascinovaly ty sroubovaci pojistky co jsou na privodu do baraku a tukal sem do toho sklicka na nich a jak sem tukal tak sem tuknul i jinam a pak si jen pamatuju ze sem predtim cucal bombon, a pak byl na zemi a na nem mravenci Cry A minulej rok sem zas zapojoval menic pro zarivku z LCD monitoru a ten menic se houpal na kabelech za stolem a ja sem si chtel sahnout jak hreje to trafo na nem. Jak sem nevidel kam saham tak sem si jak napotvoru sahl na vystup toho menice. Prda jak blbec az sem si z toho sedl na zem a chleba s pastikou co sem mel v druhy ruce byl za stolem. Mno a pred 2 rokama sem tu mel kamosovu TV na opravu a mel sem ji vedle stolku s PC a ta TV byla oddeklovana a na ni bylo polozeny video. A co se nestalo . . . jel sem na koleckovy zidli a narazil nechtene do ty TV a ta se rozhoupala a pak sem jen videl jak se video sune vic a vic dozadu az nakonec zmizelo a pak sem jen slysel SSSSSSSSSS a hrdlo obrazovky bylo urazeny Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32041
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 6:18    Předmět: Citovat

Já přidám jednu ze střední: zrenovovali nám "fyzikárnu" (posluchárnu/pracovnu fyziky) - udělali nové stoly, doprostřed zavedli elektrické zásuvky na střídavinu i stejnosměr, učitel měl na stole "menší" rozvaděč, odkud mohl jednotlivé stoly kontrolovat a případně vypnout. Celá ta sranda stála statisíce tehdejších Kčs. Já se tenkrát účastnil jakési soutěže technické tvořivosti se zesíkem 2 x 100W - v koncích KD503 v kvazikomplementárním zapojení, budilo se to KF507/517, plánek z Amára, no balada. Na dokončení a doladění jsem ukecal fyzikářku, aby mne a další 2 kolegy - bastlíře pustila do té nové, ještě řiditelem nezkolaudované fyzikárny. Měl jsem rozkrytovaný zes, zapnutý samozřejmě, na něm připojený generátor, školní oscilo a umělou zátěž a nastavoval jsem klidové proudy konců. Samozřejmě že jsme přitom klapačky nedrželi - no a já se otočil ke kamarádovi, šroubovák v trimru, nějak se mi smekla ruka - no prostě jsem šlusnul výstup konce na napájení... Záblesk, rána, smrad... Já měl ty konce na chladičích, tvořících boky skříně - a při tom "ladění" jsem si zes položil na bok zrovna na ten chladič - a jak se trand přehřál, ustřelil mu vršek - celé to víčko se rozžhavené obtisklo do fungl nové světle zelené desky stolu... A ráno měl říďa provést slavnostní otevření - ten fofr, jakým jsme dotyčný stůl letěli ke školníkovi opravit si málokdo dovede představit...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Basic



Založen: Dec 23, 2006
Příspěvky: 506
Bydliště: Mohelnice

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 6:23    Předmět: Citovat

úžasný, taky nám renovovali učebnu chemie/fyziky a dali skoro všechno na zámek, aby se vandalové neuživili, je to už měsís a je skoro jako nová Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32041
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 6:30    Předmět: Citovat

A kdy přidáš svou trošku (nějaký čerstvý prů*er) do mlýna Ty, Bazi?
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mety



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 634
Bydliště: Planeta Zem

PříspěvekZaslal: po září 29 2008, 14:16    Předmět: Citovat

Kamarat chcel postaviť stroboskop.
Nestačila mu xenonova výbojka.
Zobral dlhu žiarivku,na obe konce napojil 400V (2x fáza) .
Potom omotal okolo celej trubice drôt ako na xenonovych výbojkach.
Pripojil na to rozptylový transformátor 10 000V a zapol Laughing
Hovoril,že ta trubica explodovala na prach Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund