Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TESLA 4131U ORAVA 131
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4057
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 16:50    Předmět: Citovat

Jestli to má šluslý na zem, tak bych tomu žhavení věřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dementOberleutnant



Založen: Aug 13, 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 19:03    Předmět: Citovat

Oberleutnant napsal(a):
Podle mě je ten dotaz od anonyma poradtemiprosim nějaký divný, už jen kvůli tomu přelomenému kondenzátoru 55 kilo na 1000V a že DY86 hrozně žhaví Laughing


Já nevím kde ty vo-e bereš tu drzost o někom psát že ti jeho dotaz připadá divný...jediný kdo tady píše divný dotazy seš ty ty trubko.....to ještě nikdys neviděl prasklej svitkovej kondenzátor - hovňák??? nevím co tě - absolutního outsidera tohoto webu, kterej neví jak zjistit zkrat, kterej neumí pájet, kterej formuje elektrolyty metodou - deb.l, kterej píše hovadiny, kterej se ptá jako mágo opravňuje mít tu drzost, to vážně nechápu...uvědomuješ si to vůbec. že ty seš ten poslední, kdo by mohl tohle psát?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oberleutnant



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 20:16    Předmět: Citovat

Popraskané svitky jsem viděl už několikrát, ale přelomené a s hodnotou 55 kilo, jak píše anonym poradtemiprosim, jsem ještě na šasi neviděl!Uvědom si, že každý se vyjadřuje jinak a jiný si pak myslí, že ten svitek je opravdu přelomený!
a s elektronkama, které byly přetížené zkratem a žhavily nadměrně, jsem se už setkal, bylo to u těch, které jsou zapojeny do série, ale u DY86, která je žhavena jedním závitem z VN trafa jsem se s tím ještě nesetkal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 20:30    Předmět: Citovat

>>Leoš: Number one (to hlavně za ten závit).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dementOberleutnant



Založen: Aug 13, 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 21:24    Předmět: Citovat

Nevím proč by nemohl eistovat kondík 55n, říká ti něco řada E96, neříká viď??? ani se nedivím Very Happy Very Happy

zkamu tě i s tím žhavením, uvědom si že se jedná o VYSOKONAPĚŤOVÉ trafo a navíc katoda diody z které má být VN odebíráno byla spojená se zemí.
Klidně mi nadávejte, že to není možný, ale já se opravdu setkal se stejnou závadou, kdy objímka vyhořela, a vlákno VN diody se doslova přepálilo, tak mi to bylo divný, příčinou ale byl svod (zkrat) mezi vinutíma ve VN trafu.

to že tady blábolí nadporučík tomu se nedivím, ale že mu ještě přizvukuje taková kapacita jako je Hill, to je dobrý
Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2949
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2008, 1:11    Předmět: Citovat

Dá sa na tento web zaregistrovať z jedného PC pod rôznými nikmi, t.j. viac násobne? Mám akési podozrenie... Laughing Alebo je v HK toľko internetových kaviarní. Už teraz, za posledný týždeň, mám istotu, že minimálne dve tam sú.../, nerátam ten domáci PC, pôvodný/ Laughing Ale, možno sa len mýlim Embarassed Embarassed ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poradtemiprosim
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2008, 9:09    Předmět: Citovat

omlouvám se ale napsal jsem špatné vyjádření, kondenzátor 55kilo 1000v je ve vysokém napětí ,při zapnutí tv a nažhavení elektronek bouchl na dvě části, a objímka je zuhelnatená takže při zapnutí tv má svod se zemí tzv. zkrat a jiskří to na to kovové šasi, když jsem to provizorně odizoloval tak byl na tv normálně obraz, ale je nutné objímku pořídit novou nebo stávajsí odizolovat například teflonem nebo nečím co je dobrý izolant, ale nevím co,nebo kde tu objímku sehnat
Návrat nahoru
Marie Fůrie
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2008, 9:31    Předmět: Citovat

dementOberleutnant napsal(a):
Nevím proč by nemohl eistovat kondík 55n, říká ti něco řada E96, neříká viď??? ani se nedivím Very Happy Very Happy

55 v řadě E96 není a nevím o tom, že by TESLA někdy vyráběla kondíky v řadě E96. Jestli se mýlím, tak prosím o foto nějakého kondíku s hodnotou nacházející se pouze v řadě E96.
Návrat nahoru
poradtemiprosim
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2008, 10:10    Předmět: Citovat

zde dávam inspiraci o jaký kondenzátor se jednalo a jak byl asi velký, tato fotka není z mé tv protože já ten bouchlý vyhodil a hned jsem naletoval nový protože jsem ho čirou náhodou mněl
----------------------------------------------------------------------------------------
foto kde je název orava.jpg ukazuji co mně zuhelnatělo a co sháním nové, nebo jak to opravit porad´te prosím



dajana6.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dajana6.jpg
 Velikost:  145.63 kB
 Staženo:  212 krát


orava.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  orava.jpg
 Velikost:  126.83 kB
 Staženo:  202 krát

Návrat nahoru
poradtemiprosim
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2008, 10:15    Předmět: Citovat

z důvodů že je obrázek změnšen klikněte prosím na něj aby se zvětšil a bylo vidět to co jsem zaškrt červeně do rámečku
Návrat nahoru
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2008, 19:15    Předmět: Citovat

Vidím, že jsi použil obrázky z mých stránek Very Happy , jinak ten kondík není 55n ale 56n takový na desce vedle vn trafa skutečně je. Základní pravidlo při renovování tesláckých TV - vyměnit všechny popraskané svitky před prvním zapnutím. Ten kondík co se po zapnutí rozlítl byl na 99% prasklý už před zapnutím.
Profláknutá objímka u DY86 je dost častá závada, pokud např. byla TV uložená ve vlhkém prostředí (sklep apod) a před zapnutím se nenechala pořádně vyschnout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2008, 21:36    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
Dá sa na tento web zaregistrovať z jedného PC pod rôznými nikmi, t.j. viac násobne? Mám akési podozrenie... Laughing Alebo je v HK toľko internetových kaviarní. Už teraz, za posledný týždeň, mám istotu, že minimálne dve tam sú.../, nerátam ten domáci PC, pôvodný/ Laughing Ale, možno sa len mýlim Embarassed Embarassed ...

Ano, dá se. Někteří schizofrenici mají těch identit hned několik.
Například na téže IP se vyskytují opakovaně nejméně čtyři registrace, mezi nimi právě dementOberleutnant a vůbec...
Nehodlám zkoumat, zda jde o jediného, dva či více uživatelů, ale až to bude na IP BAN, dozvíme se to. Toto řešení zatím posloužilo v šesti případech, které byly ale skutečně plnotučné.
Ještě si to probereme, co s těmito zbytečnými registracemi. Zatím to nechávám být.


Naposledy upravil Hill dne so srpen 16 2008, 8:09, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinbbb



Založen: Mar 20, 2008
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: pá srpen 15 2008, 22:28    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Ano, dá se. Někteří schizofrenici mají těch identit hned několik.
Například na téže IP se vyskytují opakovaně nejméně čtyři registrace, mezi nimi právě dementOberleutnant a vůbec...
Nehodlám zkoumat, zda jde o jediného, dva či více uživatelů, ale až to bude na IP BAN, dozvíme se to. Toto řešení zatím posloužilo v šesti případech, které byly ale skutečně plnotučné.
Ještě si to probereme, co s těmito zbytečnými registracemi. Zatím to nechávám být.


Vážený pane Hille, můj poslední příspěvek do této diskuze byl tento:
martinbbb napsal(a):
Tato TV stejně jako Martino a podobné moderny má historickou hodnotu nulovou... jestli se chceš skutečně věnovat sběratelství, tak se zaměř na první a skutečně hodnotné typy, třeba 4001, 4002, Ametyst, Mánes a pod.
možná bych ti mohl věnovat i něco ze svých nadbytkůSmile) v poslední době se zaměřuju spíš na rádia a krystalky, nechceš za něco vyměnit třeba vrak té první 4001A, jednu mám už zrenovovanou a krásnou.... a tenhle vrak, z kterýho jsem bral ND při renovaci nemám kam dát....


bohužel mám v našem baráku (30 bytů) se dvěma svými kamarády (kteří se shodou okolností také zajímají o PC, TV a videotechniku)sdílené připojení, tudíž stejný router, tudíž stejnou IP - 88.102.dál to taky nemusí vidět každý (edit Hill)
je pravda že jsem zde byl již zaregistrován pod nickem mart_b, bohužel jsem však ztratil vygenerované (nesmyslné) heslo, které jsem si předtím nezměnil, proto jsem se zaregistroval ještě jednou pod nickem martinbbb... snad to není tak velký prohřešek, jestli ano, tak se Vám omlouvám. Troufám si říct že pod těmito nicky jsem psal vždy slušné a nikoho příliš neurážející věcné reakce, možná jsem někdy trošíčku přestřelil, ale vždy to bylo v mezích slušnosti.

Se sprostotami uživatele "dementOberleutnant" nemám nic společného, jestli zde ale hodláte zveřejňovat mé e-mailové adresy, které jsem uvedl při registraci, nebo jméno, jak jste to předvedl ve Vašem příspěvku, tak tuto IP raději opravdu zablokujte, aspoň nebudu spojován s tím co se tady pod naší společnou IP děje, přístup na tento server raději oželím.

Mimochodem já bych nikdy neřekl takovou blbost jak zde bylo napsáno s tím kondenzátorem 55k, to jentak mimochodem. M.B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: so srpen 16 2008, 6:41    Předmět: Citovat

Milý Jiříku , já se Ti omlouvám za "prdelky z plastelíny" , neb mě k tomu vedlo to tvé "namontování kabelu" .
Jinak , pokud mě paměť neklame , vn smyčku na DY seženeš z tv.: Salermo , Spoleto , Martino , Cavallo , Castello , Limba , Sitno , Orava 1xx a 2xx . Řada Dukla už měla selenový sloupek . Zdravím Ivan
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so srpen 16 2008, 8:04    Předmět: Citovat

Martine, je tedy na čase si udělat mezi kamarády na sdíleném připojení pořádek: trochu více tolerance k začátečníkovi, který se konečně odhodlal skutečně se něco naučit (třeba i na televizích, které dnes ještě nemají historickou hodnotu), by neškodilo. Je sice možné, že všechny neznáš, ale pravdě podobnější, že znáš (jde zjevně o pevnou IP routeru ADSL).
Jakkoli si tu Leoš vysloužil svého času dost špatné jméno a v důsledku použití jeho mnoha identit i těžko odstranitelný BAN, už se objevují náznaky toho, že už nějaký pokrok učunil, takže sice stále ještě žalostně málo, ale přece jen už něco o tom ví.
Mimochodem, IP ani mailové adresy jsem nezveřejnil celé, jsou však i bez administrátorských oprávnění přístupné všem moderátorům fóra jednoduchým kliknutím na tlačítko pod příspěvkem. Nelze zcela zabránit ani v jejich dohledání jiným způsobem, pokud by si s tím někdo chtěl pohrát. To už je výrazně složitější, ale jde to. Anonymita internetu je jen zdánlivá.
Dobrá, příspěvky příslušně projednotím, ať tu ani ty náznaky nestraší dlouho, ale je dobře, že ses ozval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund