Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zase vypalovačka LG
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5242
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 21:45    Předmět: Citovat

torn-toto sa mi raz stalo a nebola to LG mechanika...ani neviem cim,tiez som chcel dopalit na cd nejake mp3s a ono mi to po vypaleni kopletne zmizlo...podarilo sa mi to dostat spat volbou v nero express-save tracks alebo take cosi-tam som videl datovu stopu-dal som z jednotlivych session vypalit image na RW a potom dodatocne skompletovat na cd...ale preco mi to zmizlo netusim...bolo to pod w98se...pod XP riesim tak ze to palim cez win-dopalujem takto kamoske fotky na cd a este su vsetky ale mam pocit ze to cd som zacal palit v nejakom nerovi ver 5...potom uz len v xp prilozim,necham dopalit a su tam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tornado6



Založen: Mar 09, 2007
Příspěvky: 1406
Bydliště: Piešťany okolie

PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 21:50    Předmět: Citovat

To je v poriadku KEEMO ale ja ked chcem dopalovať dalsie udaje tak pred palenim dam disk do mechaniky a udaje tam su , spustim NERA ale nieco ine a tie udaje nenačita akoby tam neboli a len napaluje ako na čisty disk a po vypaleni už vidi len to novo napalene, čim to je že pred dopalovanim nevidi povodne data. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15561
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 22:28    Předmět: Citovat

S podobným jsem se už setkal, tak jen pár postřehů:
a) musíš vypalovat a připalovat aspoň 1 GB kvůli kompatibilitě
b) musíš používat stejnou verzi Nera nebo stejný vypalovací program
c) musíš si projít celé nastavení Nera a správně uzavírat stopy, ne disk
d) více pokusů tě naučí tomu rozumět, ale doporučoval se to učit na DVD RW plus nebo mínus, to je jedno.
e) u každého dalšího připálení se musí načíst seznam všeho z předchozí stopy plus to nové, takže to zabírá víc místa, proto je lepší to strkat na DVD RW a pak celé přetáhnout až na závěr na DVDR
f) podle využití bych doporučil používat i DVD RAM - je to výrazně rychlejší a dá se i odmazávat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32082
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červenec 04 2008, 22:31    Předmět: Citovat

Změněnou rychlostí při pálení - jakmile ji jednou u disku nastavíš, musíš i pro dopalování nastavit stejnou, jinak Ti ta starší data "zmizí" a jen těžko je nějaký obnovovací program najde... Jestli se nemýlím, pokud napodruhé nastavíš rychlost nižší, než byla poprvé, ta starší data zůstanou viditelná - ale běda, pokud si nastavíš rychlost při dalším pokusu zpátky nebo dokonce na vyšší násobek - zmizí všecko, co nebylo páleno při poslední sekvenci... Tohle dopalování fotek řeším tak, že pálím na RW, to při paždém doplňování zkopíruju na plochu, soubor doplním o nové položky, samotný disk vymažu a napálím na něj už obohacený soubor - takhle o nic nepřijdu, načež ve finále, když velikost souboru přeleze 700MB, to už nepálím na RW, ale rovnou na CD-R nebo ROM.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tornado6



Založen: Mar 09, 2007
Příspěvky: 1406
Bydliště: Piešťany okolie

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 18:26    Předmět: Citovat

Dakujem chalani za postrehy inak nad tymi rychlostami som nikdy nepremyšlal pretože ich nenastavujem nechavam vždy taku aku nastavuje NERo teda zrejme tu najvyššiu a mam aj DVD RAM disk a na neho to ide v pohode len na tie DVD +,- R to nechcelo dopalit tak odskušam a dam vedieť ako som dopadol Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32082
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červenec 05 2008, 18:40    Předmět: Citovat

Jakmile pálím něco, na čem mi záleží (třeba CD aby je četla i věž nebo fotky, aby šly načíst i ve stolním DVD), nastavuju rychlost u audia nanejvýš na 8x a u videa dokonce jen na 4x - vyšší je riziko, že to méně schopné mechaniky nenačtou korektně a vyhodí chybu. Taky je pravda, že PC mají daleko víc opravných algoritmů, než klasické přehrávače - mají větší výpočetní kapacitu, kterou můžou použít na opravu, takže načtou a přehrají/zobrazí i to, co stolní playery nee.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9685
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 6:45    Předmět: Citovat

Jenom na dokreslení situace odlišných dvd formátů přikládám dva články (viz příloha *.pdf). Nejsou sice posleního data ale plasticky ilustrují dynamiku poklesu cen PC komponentů - multiformátová vypalovačka LG GSA 5120D (extérní) 4.380.-Kč, LG GSA 4120B (intérní) 3.180.-Kč - v r.2006. Dneska srovnatelná LG GSA H55L (intérní) pod 600.-Kč...


formáty dvd.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  formáty dvd.pdf
 Velikost:  468.21 kB
 Staženo:  74 krát


_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15561
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 8:55    Předmět: Citovat

Taky jsem si tak kdysi hrál, ale mě to smysl kdysi. Dnes už pomalé vypalovačky nemám a nežiju v domění, že 16x rychlostní vypalovačka s protokolem na vypalování 16x, kde je vypalování optimalizováno, tak mi vypálí při rychlosti 4x lépe. Pravidlo je, že to vypálí v nejlepším případě jen 4x pomaleji ale na 100% stejným způsobem, takže stejně kvalitně. U DVD médií, která jsou vyrobena na 12-16x rychlostní zápis, tak většinou na 4x rychlostní zápis dostaneš horší výsledek.
Vyzkoušel jsem si to a ověřil až po té, co mě pár známých upozornilo, že to platilo jen u starších vypalovaček a hlavně médií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32082
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 9:48    Předmět: Citovat

Mám to vyzkoušené na DVD vypalovačce Hitachi-LG:
typ HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N,
velikost buferu 2 MB,
výrobce Hitachi-LG,
Rychlost zápisu:
DVD+R9 Dual Layer 10x
DVD+R 18x
DVD+RW 8x
DVD-R9 Dual Layer 8x
DVD-R 18x
DVD-RW 6x
DVD-RAM 12x
CD-R 48x
CD-RW 32x

Rychlost čtení
DVD-ROM 16x
CD-ROM 48x

a na médiích firmy Verbatim - a co vypálím na maximum, stane se, že například mechanika stolního dvd přehrávače nebo minivěže prostě a jednoduše nenačte. PC ano - jakýkoliv a bez problémů.
Nástin vysvětlení byl poměrně dobře objasněn už před lety v jednom čísle Amatérského rádia - nejde ani tak o odolnost média proti zvlnění vinou zrychlení při roztáčení nebo proti roztržení odstředivou silou, jako o "rozmáznutí" hrany pitu (= stopy po laseru v citlivé vrstvě) při vysokých rychlostech vypalování. Nejsou všechny dostatečně ostré, takže laser snímající stopu se ne vždy "chytí" a běžný přehrávač jak CD, tak DVD nemá dostatek výpočetní kapacity, aby vzniklé chyby opravil - takže vyhodí Disc Error nebo No Disc... Kdybych to neměl ověřené, nebudu to tady hlásat - a disky mám naprosto běžně kupované v obchodě s PC příslušenstvím - CD jsou 52rychlostní a DVD 16ti... A zvykl jsem si používat pouze typy -R(-RW), protože "plusové" se nesetkávají vždy se stejně kladným přijetím od přehrávacích mechanik, jako "mínusky".

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15561
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 11:54    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Nástin vysvětlení byl poměrně dobře objasněn už před lety v jednom čísle Amatérského rádia - nejde ani tak o odolnost média proti zvlnění vinou zrychlení při roztáčení nebo proti roztržení odstředivou silou, jako o "rozmáznutí" hrany pitu (= stopy po laseru v citlivé vrstvě) při vysokých rychlostech vypalování. Nejsou všechny dostatečně ostré, takže laser snímající stopu se ne vždy "chytí" a běžný přehrávač jak CD, tak DVD nemá dostatek výpočetní kapacity, aby vzniklé chyby opravil - takže vyhodí Disc Error nebo No Disc... Kdybych to neměl ověřené, nebudu to tady hlásat - a disky mám naprosto běžně kupované v obchodě s PC příslušenstvím - CD jsou 52rychlostní a DVD 16ti... A zvykl jsem si používat pouze typy -R(-RW), protože "plusové" se nesetkávají vždy se stejně kladným přijetím od přehrávacích mechanik, jako "mínusky".


Ano, s tím máš častečně pravdu. To, co psali v amáru, tak už neplatí - tedy pro nové typy vypalovaček. Vše je ok a u těch starších to spravoval upgrade firmwaru a potom vydávali rovnou nové typy. Naposledy jsem měl v ruce LG GSA62N, která uměla vše už lépe než typy 20, 40 nebo 55. Ale i tak se mi nestalo za poslední rok a půl, že by byl problém se čtením DVD médií v DVD přehrávači vypálených 16x rychlostí. Vypaluji samozřejmě jen na Verbatim 16x pluska, mínuska mají opodstatnění právě jen pro staré DVD přehrávače, které je škoda vyhodit.
O médiích CD psát nebudu, pálím na ně teď dost málo, ale žádný problém jsem nezaznamenal.
Setkal jsem se spíše s tím, že na počítači byla LG vypalovačka, médium Verbatim DVDR+ 16x a stejně byl pak problém. Když jsem dotyčnému vysvětlil ať si povypíná všechny rezidenty, které vlastně pro vypalování nepotřebuje, tak se mu vše zrychlilo a zápis byl naprosto ok. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9685
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 13:00    Předmět: Citovat

Naposledy jsem pálil dvd John Lennon - legend - the very best of. zdrojový nosič (verbatim dvd+r) byl na první pohled opotřebený, odřený - nešetrným zacházením jakéhosi uživatele. ačkoli - na stolním playeru (Toshiba) přehraje a vcelku - bez citelných otřesů. načítání na NEC 3520A podle očekávání selhalo - read error ! povedlo se až na notebooku a sw shrink. záplatoval však a lepil, opravoval cca 40 min ! jinak na LG GSA H55L proběhlo úspěšně napoprvé, nero7. CD-R jsem objevil memorex 52x, kusovky a levné. pálí se na 48x a bez jediné dosud reklamace. Máte zkušenost s tímto nosičem ?
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5242
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po červenec 07 2008, 20:54    Předmět: Citovat

memorexy u mna jedine s kladnou odozvou-berie ich aj moja 12-rocna aiwa...ked skusim prehrat verbatim a podobne sroty tak konecna...tiez su dobre CD-R Imation,s nimi som nemal problem...a EMGETON patri do kosa...kedysi ked zacali tak isli jak delo ale postupom casu ako som ich kupoval mi ich veza prestala brat...hold,shit je to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund