Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém se zesilovačem s KD607,617
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukan
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 16:20    Předmět: Citovat

já nevim. vzdávám to. uš prostě na to nemám sílu Cry . a co to je za schéma ten transiwat?
Návrat nahoru
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 16:31    Předmět: Citovat

Medzi bázou a emitorom tranzistorov má byť okolo 0,7V! Ak je tam oveľa viac sú vadné. Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2495
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 16:49    Předmět: Citovat

Devo70 napsal(a):
zdenoeddie napsal(a):
Mozno ze otazka trochu vedla,ale preco nemas oddeleny vystup kondenzatorom?


Pri symetrickom napájaní sa to neoddeľuje, je tam 0V= Smile

no mozno hej,ale niekde som to videl aj pri symetrickom (asi 470uF tam bol)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lukan
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 17:35    Předmět: Citovat

No to je ono, vyměnil jsem kd337 a bc337 a uš to hraje.předtim jsem je měřil a byly ok, no musim se přiznat že jsem měřil jen ohmmetrem jestli nejsou zkratlý. tak díky mooc Very Happy jste borci, paráda fakt moc díky Very Happy
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 17:35    Předmět: Citovat

Nesmějte se mu, já to duševní zatmění dobře znám Wink , když to nejde tak to nejde. Nejhorší je, že někdy člověk musí čekat až do pozdního večera než začnou malý šedý buňky fungovat... čím dál víc jsem po ránu nepoužitelnej.

Jestli se nemůžeš zdánlivě ničeho doměřit a jednou to funguje a jednou ne, zaměř se na studeňáky i tam kde zdánlivě vůbec nemůžou být, třeba i uvnitř pouzdra tranzistoru. S tím jsem se setkal u ruských tranzistorů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukan
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 17:57    Předmět: Citovat

No jo je to strašné, dva dny jsem se v tom hrabal, čim dýl jsem se v tom hrabal tím víc jsem z toho byl mentál Embarassed , Myslím že v tom stavu bych nedokázal ani oživit něakej usměrňovač. Do budoucna si musim něco najít abych se uklidňoval při podobných situacích. Jsem docela cholerik takže se nemůžete divit. Very Happy
Návrat nahoru
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19607
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 18:02    Předmět: Citovat

Jen dva dny?
A tak málo zničeno?
Tos měl ještě dost rychle a levně.
Považuj si toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 18:17    Předmět: Citovat

lukan napsal(a):
No jo je to strašné, dva dny jsem se v tom hrabal, čim dýl jsem se v tom hrabal tím víc jsem z toho byl mentál Embarassed , Myslím že v tom stavu bych nedokázal ani oživit něakej usměrňovač. Do budoucna si musim něco najít abych se uklidňoval při podobných situacích. Jsem docela cholerik takže se nemůžete divit. Very Happy

Nemelo by to byt obracene? Ja cim dele se hrabu v opravovanem zarizeni, tim lepe pochopim jeho funkci a "osvojim" si ji. Nekde asi delas chybu(a na cholerika to nehazej...to jsem taky Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lukan
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 18:28    Předmět: Citovat

Ale jo určitě by to mohlo být obráceně. jenže mě stresovalo tím jak jsem na sebe byl naštvanej že jsem to neměl předělávat a nechat to tak jak to je, když to fungovalo. No prostě se ve mě odehrávalo takovejch věcí že jsem to nezvládal.
Mám jednu otázku měl bych radši dát na výstup kondik?
Návrat nahoru
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12561

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 19:08    Předmět: Citovat

V tomhle zapojení je to složitější. Jedná se v podstatě o TRANSIWATT upravený pro symetrické napájení. Pokud je na výstupu 0V=, pak by se musel použít bipolární kondenzátor. U tohoto jednoduchého nastavení prac. bodu by na výstupu mělo být malé kladné napětí velikosti přibližně Ube tranzistoru, tedy ne nulové. Pak je třeba zvážit, jest-li je to pro daný reproduktor moc nebo málo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4513
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 19:55    Předmět: Citovat

TEn kondik by sa tam doslova hodil....Smile alebo ochrana na vystupe...zasa blbe ked je tam az 700mV Sad

Ono to niekedy nejde a nejde opravit ...staci to nechat troska ulezat a odychnut si a potom sa k tomu vratit...hned vas osvieti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 20:02    Předmět: Citovat

Chce to vypozorovat svoje biorytmy a netlačit to proti přírodě, v tomhle jsou mistři Indové, ale s naším stylem života natož s bastlením to nemá moc společného. Už přesně vím, že v některých chvílích bych jen páchal škodu, tak to řeším buď odpočinkem nebo nějakou manuální prací. Blbý by bylo, kdyby úkolů bylo moc a času málo.
Trochu pomůže řvaní strašných slov, jestli ale doma nemáš malý děti nebo tenký zdi Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radix



Založen: Nov 14, 2006
Příspěvky: 2633

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 20:09    Předmět: Citovat

Nepozorovaly se biorytmy ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 20:17    Předmět: Citovat

Tam se spíš prodávaly za Kčs 15,- a přesněji nešlo o biorytmy ale o kondiciogramy Wink

Je to něco podobnýho, asi jako osciloskop a stetoskop Rolling Eyes

já měl na mysli spíš denní intelektovou výkonnost než měsíční periody, taky je asi fakt že celkově kulminuje někdy mezi 20-25 rokem a pak už holt člověk jen paběrkuje...
Je dost možný že se dá stimulovat i fyziologicky, třeba Churchill tuším chlastal whisky jako vodu, a s dobrým výsledkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12561

PříspěvekZaslal: so duben 12 2008, 20:23    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund