Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lúpance v reproduktoroch u magnetofonu TESLA B 116
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 17:35    Předmět: Citovat

Na RAKSky nevzpomínám zrovna v dobrém - asi hodně záleželo na sérii, ale já trefil nějaké SHITY, skrz pásek bylo vidět jako přes černé brýle, záznamová úroveň se musela nejmíň o 6dB snížit oproti (například) BASF FerroII a stejně to ve špičkách limitovalo.
Já nahrával nejdřív na SONY HF90, pak také na TDK anebo zmíněné BASF. Nakonec jsem skončil na SONY UXS s Dolby B - a dobře grabnuté LP mi na tom hraje jako CD...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 17:43    Předmět: Citovat

Já to o Raksech slyšel, ale měl jsem štěstí-všechny chodily jako AD, a nestrácejí glanc ani po letech! Snad to byly jen ty první kousky, pak už jsem je nikdy nekupoval. Se Sonyho UCX jsem měl těžké problémy-má série from France neskutečně špinila hlavy, kam se hrabal Emžeton.. Tak jsem je zavrhnul. TDK AD velmi držely standart, no a pak jsem slevil na Sony HF 90 (HF-S a HF-ES), všichni na ně plivali, ale nemohl jsem si pro standartní kvalitu stěžovat. Nastavit bias na 3-headu, dolby C, HX-PRO a za TY PENÍZE na tu DOBU spokojenost!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12371
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 17:57    Předmět: Citovat

Raks byly šmejdy, možná se občas podařily. Dost mizerné bývaly i ty červené Fuji. Obvykle jsme používali Sony HF (tyhle se už tenkrát padělávaly, padělky byly děsné), HFS, občas EF a TDK D, AD, UDX2 a podobné. Taky mám šuplík plných autentických nahrávek...
BTW, nenapíše někdo studii na téma " o kolik let vynález magnetofonové kazety urychlil pád východního bloku" ? Very Happy


Naposledy upravil Sendyx dne po říjen 15 2007, 18:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34077
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 18:02    Předmět: Citovat

RAKS partili medzi malo kaziet, kde sa mi skoro vzdy poradilo na Didaktiku ulozeny program (kazetak SuperTech slim line - automatika - este ho mam) nasledne aj precitat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32085
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 18:04    Předmět: Citovat

Přesně tak - i když SONY nebyly 100% ideální, měly asi nejvyrovnanější kvalitu během let - a tím si získaly spoustu příznivců. A poměrně dobře snášely i automatiku na regulaci záznamové úrovně, nepřebuzovaly se tak snadno.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 18:07    Předmět: Citovat

S TDK -D zkušenost mizerná, s padělky HF jsem se také setkal. FUJI - FUJ...i!!!!! Hnus! Basfy někdy špinily jak roba po ..... Dnešním mladým o tomhle médiu vyprávět a detaily popisovat-zbytečnost! Současná doba je jiná, nikdo neřeší EQ, BIAS, kladky, hlavy, demagnetizaci apod. Jen mám hezký pocit, když mi kamarád muzikant řekne, že má nahrávka z koncertu zní líp, jako profi nahrávka z jeho společného vystoupení s BUTY... Samo, diskuze je o tom, kdo a jak a na čem to míchal, ale názor je hlas lidu, a to je hlas Boží! Ale sakra, to už se dostáváme na VELMI obsáhlou diskuzi... Zpátky na pevninu... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12371
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 18:15    Předmět: Citovat

TDK D se občas objevily v nějakém divném stavu, asi nějakému překupníkovi zvlhnuly a pak je sušil za oknem Smile .

Bohužel, co bylo, bylo - dneska se slušná audiokazeta shání hůř než tehdy. Je to low end výběhové zboží. Před 7 lety jsem koupil pár ks TDK SFX a měly dropouty Sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SIDTIM



Založen: Nov 23, 2006
Příspěvky: 1228
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 18:31    Předmět: Citovat

jj, je už fakt "jiná doba". Skoro mne to dojímá, jak se to zlomilo, ale pokrok neovlivním.. Jen vzpomínky a zkušenost zůstávají... A zaplaťpámbu i ty autentické záznamy, dnes již přepsané na CD! Značky a šarže kazet jsme řešili během studií v Brně, chodilo se sondovat do Jalty, smlouvalo se s vexláky.. Nebyl internet, parametry se šeptaly, no, už jsem to jednou naznačil..."zpátky na pevninu" !!! Konec nostalgie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 18:32    Předmět: Citovat

no niekto už vymenil magnetofony typu REEL TO REEL za niečo novšie modernejšie teda za digital.no ja som verný analogu u mna ta B116 ide asi skoro denne a je v dobrej kondícii.Po prirobení tých koncakov (2x s MBA 810DAS) to hraje fajn.pokial sa daju kupiť pasky tak prečo nenahravať. (a do obchodu s mediami nemam daleko Very Happy ).
_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 21:59    Předmět: Citovat

Zdravíčko, také já se pokusím trošku přispět do toho to tématu. Před nějakými osmi lety jsem s tátou koupil magnetofon deck od Philipse, tuplák. Pak dva roky po tom jsem k vánocům dostal deck od Aiwy která už měla i bias. Za tu dobu jsme odzkoušeli Maxellky, TDK a něco od Sony. Brali jsme většinou rozumy z tehdejšího "Sterea a vide" a Hifi , později "Audio". Takže k věci. Nejvíce jsme používali typ TDK SA-90 tušim. Jedná se o chromdioxidovou 90 minut kazetu a jak v testech tak i u nás šlapala vždy skvěle a i po letech je to v pohodě . Maxell máme asi 4 kusy , taky chromky ale nevím už typ. Ty jdou taky dobře ale naopak Sony nás nikdy neupoutaly.
Potom tu byl i takový hlas že cívkový magnetofon je nostalgie. Není to pravda. Pásky se furt vyrábí a vyrábí se i špičkové magnetofony . POkud by mi někdo nevěřil, ať se podívá na ebay.de (nejblíž) a docela to tam lítá. Hlavní jsou kvalitní pásky neb pásek typu Emgeton (jakýkoliv) je šmirgl na hlavy a strašnej až ukrutnej sráč. Osobně používám pásky od Maxellu (většinou nehrané uloženky dobře skladované) a nebo nové pásky. K dostání je Ampex, Basf (Emtec), 3M . Záleží na možnostech a hlavně na tom, jaký průměr cívek magnetofon vezme. Používám 27 cm NAB. Kvalita je v tomto případě skvělá (rychlost min. 19, lepší 3Cool .
Ideálně půlstopý magnetofon, čtyřstopý taky lze. Na tyto záznamy mám B73, což je předchůdce B113,115 , etc. Elektricky byl prý nejlepší, což nemohu pořádně posoudit. Nedavno jsem mu měnil hlavy za zcela nové a zvuková kvalita je rozhodně lepší než kazeťák. Co se magnetofonů Tesla týká, tam je ten mizerný pásek znát nejvíc, hlavy nejsou zrovna tvrdé a není moc velký problém je pěkně osoustružit.
Kotoučák dobře drží i modulaci vzhledem ke stáří nahrávky, což kazeta moc ne. U většiny pásků a to i profi nahraných a koupených v obchodě dost zeslábla modulace.
Nejvíce se mi u kotoučáku poslouchá pásek Maxell 120/25.
Mimochodem s tím zesilovačem s MBA 810DAS to snad nemyslíš vážně? Má to ušmudlaných 5W a to ještě když chytneš dobrej kus. To je tak pro mluvené slovo. Používaly se tehdy ke krystalkám a pak k radiostanicím a televizím ... nikde kvalitu nechtěli. Když už magnetofon, který umí zachytit poměrně kvalitně zvuk, tak k němu snad i slušnou aparaturu ne? To je asi tak jako kdybych měl Superb a chtěl na něj dát disky a gumy ze starý 120tky ... nemůžu si pomoct ale přijde mi to tak. Svýho času jsem dělal zesilovače s MDA2020 což bych řekl že je povedený IO, ale kvalitní zesilovač v provedení s IO určitě nikdy hledat nebudu. Moje oba magnetofony ReVox A77 a Tesla B73 jsou připojeny k receiveru Sansui R-50 a za týden už budou k Denonu PMA-1315R z důvodu počtu vstupů a kvalitněším gramo předzesilovačem.
Fakt je, že TEsla sice jako ReVox nehraje ale jejich poměr ceny je zhruba 1:10 na pořizovací tehdejší hodnotu což se bere v potaz. Na jeho cenu a možnosti konstruktérů je povedený dle mého názoru.
A nakonec - Ty Emgetony fakt hoďte do popelnice. Při ceně a možnostech sehnat pásky je to urážka magnetofonu.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 22:11    Předmět: Citovat

Ještě jsem zapomněl - kdyby někdo sháněl hlavy ANP200 a 210 ,což jsou typy používané v B115, mám možnost je sehnat za dobře.
_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34077
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2007, 22:41    Předmět: Citovat

Za tych 25 (ci kolko) rokov sa IO trochu vyvinuli... LM3886 stoji menej ako 250 korun a oproti MBA810 je "trochu" lepsi Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 6:14    Předmět: Citovat

sorry zabudol som dodat tie MBA využiem možna tak ako kontrolne konce alebo ked idem na chalupu a beriem so sebou aj magič.inač je to v domacej zostave pripojene k zosilu JVC AX-220 ktorý ma 2 x 50W.reproduktory su VIDEOTON a maju vykon 200W. MGF je pripojený na zdierku AUX a na mgf je to pripojene do MONITOR zdierky niekedy aj do zdierky RADIO. Myslim že taketo pripojenie pre B 116 stačí a pre mna uplne.
_________________
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honza637



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 570
Bydliště: Sezimovo Ústí

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 6:59    Předmět: Citovat

To pak určitě ano, každý má jiný vkus a ono nakonec je to dost i o penězích.
Pokud jde o ty LMka, sice o něco lepší to je ale o moc ne. Zesilovač z diskrétních součástek bude hrát vždycky líp, to nikdo nepředělá. Dost jsem jich slyšel. V oblibě to má třeba Technics, tam jsou IO skoro všude a taky to za moc nestojí. Častý jev jsou agresivní výšky,zvuk bývá zatažený, chybí detaily a dynamika. On taky kvalitní zesilovač nestojí 300,- ale zcela jiné peníze.

_________________
Kolik serverů jsi zničil, tolikrát jsi adminem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2007, 7:22    Předmět: Citovat

honza637 napsal(a):
Svýho času jsem dělal zesilovače s MDA2020 což bych řekl že je povedený IO,


Tak to už snad radši ten MBA810 Rolling Eyes
MDA2020 byl strašnej humus. No more.
Ono je to s každým kategorickým výrokem ošemetné, většinou je silně subjektivistický a i kdyby náhodou nebyl, jeho platnost je omezena časově nebo místními podmínkami... pro statisticky významnou část trhu magnetofon a cívkáč obzvlášť JE nostalgie, nebo spíš už historie. Těch pár nadšenců tvoří exkluzivní díleček trhu s odpovídajícími cenami/nebo popelnicový lid 21. století. Je fakt, že analogové audio nikdy nevymizelo, ale udrželo se spíš v hi-end.
Těsně před zhroucením východního bloku jsem koupil pár cívek 18 cm Emgeton (DP25 LHD), které se jevily (bez úpravy předmagnetizace) na B73 jako těsný soupeř Maxell - neodíraly se, dobrá promodulovatelnost, žádný dropout, jen trochu nerovnoměrná charakteristika, dost zdůrazňovaly výšky. Ve srovnání s tradičním Emgeton humusem nesrovnatelné a hlavně za tehdejších poměrů sehnatelné bez stepování před Tuzexem Grcek což je historie která mladším ročníkům fakt asi nic neříká. V současnosti značku Emgeton používá myslím jiný výrobce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund