Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Váš názor - řidičák od 17 a mentor?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 11 2023, 19:14    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
... nemá cenu všecko opisovat...
Neboli Jirka prakticky potvrzuje, co jsem o zkušenostech s dnešní "výukou jízdy" v Autošule napsal já - KDO Z VÁS MÁ PODOBNOU ZKUŠENOST???
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7647
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po prosinec 11 2023, 19:19    Předmět: Citovat

Mám zkušenost naprosto opačnou. Leč to se psal rok 1997... Měl jsem zkušenosti nějaké z dřívějška, kdy mě učil jezdit brácha u nás po Petřinách, něco jsme najezdili Trabantem koupeným za litr a podobně. Spíš mi během jízd (zima, hnusně a sídlo autoškoly v Holešovicích) učitel říkal co dělat a nedělat u zkoušky, na co je policajt háklivý a podobně.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 11 2023, 19:29    Předmět: Citovat

Je to vzdy o ludoch. Ja som mal instruktora dobreho - trochu pojazdit na parkovisku a hned sup do premavky cez cele mesto. Najprv pomalsie a potom normalne 50km/h. Jedna jazda bola aj po dialnici.

Pri vodicoch je to podobne. Niekto moze v 17 jazdit dobre, niekto sa to nenauci nikdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1325
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 11 2023, 19:34    Předmět: Citovat

Tom82 napsal(a):

Když vidím autoškolu tak své chování upravím, chápu že se učí, jsem obezřetnější a shovívavější. V případě auta s mentorem se 17 letým šulínem za volantem to nepoznám, a budu si myslet, že řidí ementál. Otázkou také je, pokud si 17cka vezme jako mentora 80+ dědečka...


To resi nalepka se "Z"-tkem (snad teda nebyla tedka kuli rusku zakazana Smile kterou by si tam dotycny mladas mel i v ramci sve bezpecnosti dobrovolne vylepit...

Z dob sve autoskoly si teda nepamatuju, ze by nas instruktor omezoval na 30 ci 40, normlane se jezdilo +-50 kde to doprava umoznovala, je fakt ze na dalnici mimo mesto sme se podivali asi jen 1. Ale husta doprava po praze myslim vyskoli vic nez jizda mezi vesnickama v nakem prdelakove. A jeli sme naostro hned prvni hodinu, napred rozjezd na cvicisti a zpatky sme se prostridali s kolegyni v beznem provozu. Pro cloveka, co predtim nikde nejel autem ani po okresce docela adrenalinovy zazitek, ale vsecko je jednou porve Smile


Naposledy upravil RayeR dne po prosinec 11 2023, 19:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1288
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: po prosinec 11 2023, 19:38    Předmět: Citovat

Tom82 napsal(a):
"podjetí" zprava Very Happy

361/2000, par. 17 odst 1: Při jízdě v připojovacím nebo odbočovacím pruhu se smí vpravo předjíždět též vozidlo jedoucí v průběžném pruhu => naprosto v pořádku.
Navíc přestupek "předjetí/podjetí zprava" vůbec neexistuje: pokud jedu v pravém pruhu a dojedu vozidlo jedoucí v levém, prostě jen dodržím par.11 odst.1 a dál jedu vpravo. To může nastat ve dvou případech: 1. souběžná jízda (oba jedou v pořádku), 2. někdo jiný páchá přestupek nelegální jízdou v levém pruhu (pokud já můžu pravým projet není důvod aby jel vlevo, bo v pravém je místo na normální jízdu). Pochopili a nakonec mi to i potvrdili i ti policisté v dodávce v prostředním pruhu na D1, když jsem kolem nich pokračoval pravým.

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom82



Založen: Apr 06, 2022
Příspěvky: 137
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: po prosinec 11 2023, 21:03    Předmět: Citovat

Ruprecht: přesně tak, proto zcela nechápu troubení a gestikulování těch, kteří se do pruhu zařadí v malé rychlosti hned na začátku, na ty, kteří využijí celou délku připojováku kde na konci mají rychlost na +-limitu max. rychlosti povolenou pro daný pruh (většinou + v rámci zachování plynulosti provozu). Narvat to na dálnici do pravého pruhu z připojováku z benzinky v 50km/h je skutečně skvělý počin, který se zřejmě v autoškolách vyučuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4064
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 6:50    Předmět: Citovat

Když jsem dělal autoškolu, tak hned první jízdu po mně instruktor chtěl jet po hlavní silnici mimo obec a aspoň 80 km/h (řídil jsem poprvé v životě). Další jízdy se jezdily už hlavně po městě, ale vždy okolo 50 km/h (víc ne, protože se za to vyhazuje u zkoušky). Jednu jízdu jsme měli v noci za deště, učili jsme se prudké brzdění na mokru. Poslední jízda před zkouškou byla ještě s jedním žákem po trase Zlín - Olomouc. Jeden jel tam, druhý zpátky. V Olomouci se jezdilo po dálnici, mezi tramvajemi a po uličkách v centru. Takže je potřeba si mezi těmi autoškolami taky trochu vybírat.

Ať ale udělá člověk jakoukoliv autoškolu, tak to neznamená, že po jejím dokončení je schopný sám dobře řídit. Už jen kvůli tomu, že pokud udělá nějakou chybu, tak si jí sám ani nemusí všimnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 8:34    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
DukeNuke napsal(a):
...Problém vidím v tom, že autoškoly neučí defenzivní jízdu.
Ne? Tak tos hochu asi dlouho neseděl za volantem..
Pleteš si pojem a průjem. Defenzivní jízda NENÍ pomalá jízda. Např. zde: defenzivní jízda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2591

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 9:44    Předmět: Citovat

Mne tohle nezajímá, řidičák mám, i mí synové a až si budou moci dělat řidičák vnoučata, určitě už budou platit jiná pravidla.

Když jsem dělal řidičák já, ještě za dob Svazarmu, byla možnost, že jízdy mohl dělat adept třeba s otcem, můj spolužák ten řidičák takhle udělal. Když jsem se obrátil na svého otce, zjistili jsme, že otec by musel nejdřív absolvovat nějaké přezkoušení a do toho se mu nechtělo.
Tak doufám, že mentoři budou muset nějaké přezkoušení taky absolvovat (ony se v poslední době dost mění dopravní předpisy a pokud někdo pravidelně nechodí na nějaká školení, tak se o tom ani nemusí dozvědět). A že auta kde bude sedět nezletilý s mentorem budou nějak viditelně označená.

Veselá historka z natáčení. Jednou jsem jel s instruktorem ven z města, už byla tma, najednou se instruktor vedle mne zavrtěl a prohodil. "Tak jsem nějak usnul".

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1683
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 10:19    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Defenzivní jízda NENÍ pomalá jízda.


Pomalou jízdu bych označil spíš za pasivně agresivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6359
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 14:11    Předmět: Citovat

Já jsem dělal autoškolu v Uherském Hradišti - v zimě, jízdy na sněhu a za tmy. Asi při druhé jízdě městem jsem v té tmě sahal po šajtce a omylem jsem nahmátnul instruktorovo koleno - byl z toho trošku rozpačitý. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6111
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 14:30    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
- v zimě, jízdy na sněhu a za tmy
Jo, takhle jsem dělal autoškolu na skupinu A Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 17:15    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Souhlas s věkem a klidně bez mentora.

no nevím . . .
někteří by potřebovali mentora ještě ve třiceti . . .
. . . a někteří po celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 852

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 17:41    Předmět: Citovat

Tak by tam bylo místo osmnáctiletý řidič napsáno sedmnáctiletý řidič. Nikdo nejezdíme dokonale a ani ten, kdo to o sobě výslovně tvrdí. Rozdíl už je v tom, jestli jsme v autě sami nebo ne, dále spěch, nálada atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út prosinec 12 2023, 18:30    Předmět: Citovat

Proto jsou ty podmínky pro "mentora" nastavený tak, aby to byl od dotyčnýho ještě juniora o několik let starší člověk, kterej už má něco odježděno. Bohužel, zas jako obvykle se nebude zkoumat, jak dotyčnej a jestli vůbec umí jezdit, řašit se bude jen dýlka doby držení řidičskýho oprávnění a "beztrestnost", což opravdu nejlíp bude splňovat ta bábi, co má žuby ve škleničče, auto 10 let postavený ve stodole nebo už i prodaný a řidičák léta v šupleti ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund