Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Baterie CR 1632
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2215

PříspěvekZaslal: út červen 13 2023, 19:58    Předmět: Citovat

Ekkar: nejaky rozmaznany. Ja vozim v kufri klasicku rucnu pumpu. Totiz na starom aute mi trocha na letnych unikal vzduch - trebalo raz za 3-4 dni trocha dofuknut. Neskor som sa uz naucil pohladom zistit, ktora ma mizsi tlak nez ostatne.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 13 2023, 20:21    Předmět: Citovat

Prave zadne koleso mi prepustalo cez vadny ventil a vsimol som si to az ked to bolo na nom vidiet. Auto nikam netahalo. Teda v ramci moznosti nasich ciest (na niektorych taha dolava, na niektorych doprava a na inych ide ako vlak cez vyjazdene kolaje).

A potom som mal este jednu zahadu - velmi pomaly prepustalo prave predne a lave zadne koleso na zimnych. Pricina = hnily okraj plechoveho disku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út červen 13 2023, 21:18    Předmět: Citovat

Co to máte za mizerný gumy? Já je dofoukám akorát při výměně, jednou ročně, leťáky na jaře, zimáky na podzim. Úbytek maximálně 0,2 barů za rok. Gumař mi ráfky při výměně patlá nějakým sračkolem, možná to pak líp drží.
Rezervo jsem poprvé z lenosti kontroloval 5 let po koupi auta. Originál Mušelín na plecháči. Nevím kolik mělo nový ale naměřil jsem 2,4 barů.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 13 2023, 21:57    Předmět: Citovat

Ked nebol problem s ventilom a diskami, tak som fukal tiez len pri vymene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 0:15    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
...Gumař mi ráfky při výměně patlá nějakým sračkolem, možná to pak líp drží.
....
Ale prd na druhou i se sousem, to čím se to matlá je mejdlo, buď nějaký obyčejný rozvařený v hrnci s vodou, nebo kupovanej klasickej "mazlák" známej každýmu, kdo byl na vojně. Usnadňuje to přetažení patky gumy bez poškození přes hranu ráfku a při nafukování gumy vyskočení její patky přesně na rantl. U dušovejch gum na tom tolik nezáleželo, patky nemusely k ráfku tak pevně a těsně přilnout, bo tlak držela duša. Bezdušový musejí udržet patku na ráfku i při relativně velkým bočním zatížení v zatáčkách, kdy se bok gumy deformuje - ale patka musí zůstat v co nejtěsnějším kontaktu s ráfkem, aby guma "neupšoukla" a neztratila tlak. Patky jsou proto mnohem pevnější a tužší - kdo někdy zkoušel ručo-fučo obouvat starší dušovku a modernější bezdušovku, ví o čem je řeč. Nebožtík táta se při přechodu u svý šáde na OR34 a 13" ráfky něco nanadával, že to není možný na ty ráfky doma obout - starý dušový OR6/36 na 14" ráfky nasazoval ručně jako knedlíky, u těch OR34 to po několika marnejch pokusech vzdal a začal jezdit do pneuservisu na strojovou nazouvačku ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34035
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 7:25    Předmět: Citovat

Existuje aj nejake lepidlo, ci co to je. To mi dali na tie hnile disky po obruseni, utesni to nerovnosti povrchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 14:31    Předmět: Citovat

Přesně tak. Bohužel tato informace ke Karlovi ještě nedorazila. Černej mazlák nebo mejdlo v kartuši (jako jsou silikony), tak to jsem ještě neviděl. Vždycky vytlačí asi 5 cm nudli a prstem to objede kolem ráfu.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 21:10    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že mám kamaráda zaměstnance pneuservisu, tak vím co při nazouvání gum BĚŽNĚ používají. A je to normální mejdlo, pajcovaný na ráfek normální natěračskou 2,5" štětkou. Pokud se dává lepidlo, je to na ráfek s viditelným poškozením na patce - DROBNÝM POŠKOZENÍM, protože větší viditelný poškození u bezdušáků znamená potenciální únik a taky rozhození vyvážení, který dneska umí hezky potrápit. Existujou i pneuservisy, kde umějí podobně poškozený disky opravovat - vyklepat a vyválcovat drobný průhyby, vybrousit a vyvařit větší jámy i vyštípnutý alu-slitiny. Poměrně běžně se v takovejch servisech stahujou dosedací plochy patek na soustruhu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17907
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 22:20    Předmět: Citovat

Já nemám kamaráda zaměstnance ale rovnou kamaráda, spolužáka a majitele pneuservisu. Tak co je víc? Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32045
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 14 2023, 23:02    Předmět: Citovat

No, Jirko, na to ti řeknu jedno - voko není 3,14ča, voko vidí - a já vzhledem k tomu, že mám 4 voči, tak asi vidím, co mají gumaři vedle nazouvačky v "kelímku" z ustřižený petky a v čem namáčejí před každým nazutím štětku, kterou ten ráfek a patku gumy napajcujou ... Jestliže dávají nějakej "silikon" nebo podobnou substanci vytlačovanou z kartuše, nejspíš to nebude tak úplně běžná záležitost, ale nějaký "dotěsňovadlo" na ty ráfky, u kterejch už mají povědomost o tom, že mají nějak podělanou patku a že je na nich jinak neodstranitelnej únik. Nebudu si tady s tebou poměřovat příslušenství ve formě kdo má významnějšího gumaře jako kámoše, když namydlení ráfku a patky používají i gumaři v oblasti motorsportu - z jednoho jednoduchýho důvodu, protože to rapidně zlepšuje a usnadňuje přesmeknutí patky přes hranu ráfku a po vyschnutí to má neměřitelnej vliv na vyvážení celýho kola. Zároveň to má nulovej negativní chemickej vliv na samotnou gumu a nezhoršuje to následnou demontáž - po jakýkoliv době nasazení.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: so červen 17 2023, 9:22    Předmět: Citovat

Průmyslový (volně balený) Panasonic mám za 39, tak zhruba nejaká taková je rozumná hladina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
adakar



Založen: Sep 16, 2020
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: ne červen 18 2023, 0:38    Předmět: Citovat

Snáď nebudem úplne mimo tému. Najprv skúsenosť 1: Panasonic (AA) mám v trezore už viac rokov, a držia stále, neviem koľko by jeho prevádzka odobrala z iných značiek, ale predpokladám že by ľahli už len tým, že by tam toľkú dobu boli vložené.. Skúsenosť 2: v rodine kúpili nejaké Lidl baterky. V ext. meteo čidle vydržali v zime asi "iba" mesiac. Vyhrešil som ich, prečo kupujú baterky v Lidli a priniesol som im na zaučenou ako darček nejaké Hitachi? Toshiba?, neviem už odkiaľ, ale iste z predajne s menším obratom ako Lidl s ich baterkami. Vydržali 3 dni... Teploty vonku boli obdobné. Aby som sa nevyhanbil, priniesol som Varty. Z Datartu vedľa Lidla. Vydržali taktiež 3 dni... Ako bolo vyššie napísané, čerstvosť je dôležitá; možno viac ako značka...

Ale k mojej veci: v DO auta mám Renatu CR 1620 Swiss Made. Na nete som ju našiel za 1,60, nechcelo sa mi čakať vraj 5 dní, tak som šiel a kúpil ju v hodinárstve v nákupnom centre, lenže za 5€. No čo už, adekvátna prirážka. Chlapík potvrdil, ale že až tak adekvátna nie, pretože za 1,60 nie je ani nákup, a teda s tými na tom nete zrejme asi nebude niečo v poriadku... Posúdiť to neviem... Ale celkovo akú kvalitu môžem čakať od Renaty CR 1620 Swiss Made Question Keď som tam už bol tak som kúpil tiež Renata CR2032, do nezávislého kúrenia, tá je však už m.i.China...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: ne červen 18 2023, 8:16    Předmět: Citovat

CR1620 Hitachi Maxell 29 korun, 5 ojro je zlodějna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6109
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne červen 18 2023, 8:37    Předmět: Citovat

adakar napsal(a):
Ale celkovo akú kvalitu môžem čakať od Renaty CR 1620 Swiss Made Question
Baterky Renata se dávají do drahých švýcarských hodinek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1685

PříspěvekZaslal: ne červen 18 2023, 10:31    Předmět: Citovat

tak samozřejmě, drahý hodinky, tak si na to jeden ze subdodavatelů hodinkovejch dílů založil značku na drahý beterky

což ani omylem neznamená, že se to nedá v obdobné kvalitě udělat za zlomek ceny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund