Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nedokážu si koupit mobil do 3000 Kč
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7673
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 12:03    Předmět: Citovat

Tak tak. Pokud máš WP 8 a postahoval jsi aplikace dříve, tak fungují, stejně jako spojení s MS účtem. Pokud ale třeba provedeš reset, tak smolík, do WP8 už nic nedostaneš. WP10 zatím fungují komplet, ale známe MS...
Zkus ty 550 nebo 650, koupíš to za pětikilo.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 12:51    Předmět: Citovat

Komu není rady, tomu není pomoci.
Kdyby náhodou někdo nedokázal přejít z Microsoftí nadvlády, tak existuje jejich launcher pro Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher&hl=cs Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
padik



Založen: Jan 02, 2015
Příspěvky: 358

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 16:08    Předmět: Citovat

josef_novak napsal(a):
Komu není rady, tomu není pomoci.
Kdyby náhodou někdo nedokázal přejít z Microsoftí nadvlády, tak existuje jejich launcher pro Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher&hl=cs Laughing

Tak hurá pod Google nadvládu, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 16:17    Předmět: Citovat

Přesně tak to je, ale pokud chceš být soběstačný, tak stačí nainstalovat čistou AOSP ROM bez Google služeb a k ní doinstalovat svobodný obchod s aplikacemi F-Droid. Kontakty, kalendář a email si nahodíš pouze svůj soukromý na svém serveru a jsi volný jako pták. O tom se ti může s Windows jenom zdát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 16:28    Předmět: Citovat

Ano, tlačítkový telefon má taky své výhody. Např. na té C10 jsem dokázal napsat SMS po hmatu a to prakticky bez chyb. Takže jsem mohl psát třeba i při jízdě na kole a ani to moc nerozptylovalo. Ale to je spíš jen zvláštnost, než že by ho někdo snad kvůli tomu vyžadoval. Ale šla napsat rychle i rychle editovat, což např. Nokie vůbec nedávaly. Ovšem C10 byla moc jednoduchá, neměla ani hodiny. Dlouho jsem chtěl něco lepšího, mobilů bylo dost, každý se honosil spousty pozlátek, ale základní věci neuměl pořádně ani jeden. Takže jsem C10 měl dost dlouho, než jsem přešel na něco jiného. Tím se stal až SE T630. Pak jsem měl P900, dokud na ní šlapal net. No a pak tu Nokii Xpress Music, protože hrála stereo a i slušně fotila. Akorát bez použitelného netu, no. Ale ten už na mobilu nebyl tak podstatný. Vlastně jsem na tom teď jako s tou C10, nic vhodného není, ale nestěžuju si, nespěchám. Do blízka vidím dobře, malý displej mi nevadí, klidně si počkám.
Se zvládáním nových technologií to nemá nic společného, jednoduchý termite.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 17:23    Předmět: Citovat

Treba P900 i jeho predchudce P800 jsem mel taky a rozhodne uz bych nic podobneho provozovat nechtel. Jako jedine plus vidim tu foliovou dotykovou vrstvu, kde se daly stylusem delat nacrty lip nez na kapacitnich displejich. Po X1 jsem presel na kapacitni displeje, priznavam ze chvilku trvalo odvyknout si z hw qwerty klavesnice na displej, ale nic co by se za chvilku nedalo zvladnout. Vyhody v podobe vetsiho a odolnejsiho displeje a mensich rozmeru to vynahradily.

Ale i tehdy lidi jako ty tvrdili ze nic takoveho by nikdy nechteli a ze 5110 je neprekonatelna Smile Proste vse o 1-2 generace starsi je skvele, moderni veci jsou sracky. A je uplne jedno jestli se pise rok 1990, 2000, 2010, 2020...
Vsadim se, ze za deset let budes shanet ty stare dobre placky s androidem. Smile
Ja to nikomu neberu, kazdeho volba, zit neustale v minulosti a neumet vyuzivat vyhody modernich technologii hned jak prijdou na trh. Tim ale nechci tvrdit, ze vse nove je kdovijaka vyhra, treba ty zaoblene displeje jsou jen k vzteku, ale vyrobci uz na to zacinaji prichazet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 17:53    Předmět: Citovat

Mám placku s Androidem, 7" tablet, už asi šest let, nebudu mít důvod shánět ji za deset let. Jen ji netahám v kapse a neříkám ji telefon, přestože telefonovat umí, simku v něm mám a používám ji. O Nokii 5110 jsem říkal že je dobrá jen na hraní v době kdy byla moderní a nic se na tom doteď nezměnilo. Ta Tvá teorie o jedné až dvou generacích zpátky je prostě chybná. Nechápeš, že jedna věc může mít mnoho důvodů? Ty znás jeden a opakuješ ho v každé situaci pořád dokola. Do teď Tě netrklo, že je to divný? Ano, v jednom z deseti případů to tak třeba je, jsou takoví lidé, samozřejmě, ale v mnoha případech je to prostě jinak. Svět je rozmanitej, pestrej, mnohotvárnej, koukej trošku kolem sebe a neopakuj pořád dokola jen to, co říkala maminka...
To nechápu, tohle. Neotočíš krkem, nebo máš klapky na očích?
Když Ti odejde telka a bude to kondíkem, budeš všem lidem okolo, kterým se pokazi televize, tvrdošíjně tvrdit, že jim v ní odešel kondík? Jiná závada to být přece nemůže, to už by pro Tebe byl svět moc složitej, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 17:58    Předmět: Citovat

Ale no jo, ja se nehadam, lidem jako ty to stejne vysvetlit nikdy nejde. Reknem si za 10 let...
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 18:08    Předmět: Citovat

Tak se pak připomeň. Nevím ale jak to rozřešíme, i dneska mám ještě tu C10, můj první telefon, mám i ty Sony Ericssony o kterých jsem psal, mám i tu 5110, dokonce i ještě nějakou ještě starší obrovskou Nokii, dokonce i Dancalla. Takže pravděpodobně za těch 10 let budu mít i toho tableta s Androidem. Akorát už asi bude někde ležet a nebudu ho používat. Pokud ještě vůbec pojede a nerozloupne ho případně nafukující se baterka...
Takže jak poznáme zda jsi měl nebo neměl pravdu? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7673
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 21:30    Předmět: Citovat

Himl, ať si každý provozuje co chce, ne? Tyhle kecy typu "ty nemáš _____, tak jsi neandrtálec" fakt miluju Rolling Eyes
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 22:03    Předmět: Citovat

Padl tady návrh na na koupi systému, který dávno zkrachoval. Sám jsi o něm napsal, že je nepoužitelný, protože nejde povýšit a žádné služby na něm nefungují, ale tazatel po něm prahne a myslí si, že si na něj nainstaluje vytoužené aplikace, i když na něm žádný obchod s aplikacemi nefunguje a ručně do něj nic doinstalovat také nejde, tak proč na takové důležité věci neupozornit.
Navíc ty telefony někde leží několik let na skladu a pokud v baterii neprobíhají správné chemické procesy, tak bude dávno v prdeli, což je další zadělání na problém a tím je výdrž, která je u přenosného zařízení zásadní. Ale už jsem napsal, komu není rady, tomu není pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7673
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po březen 21 2022, 22:46    Předmět: Citovat

Ano, tazatel chtěl systém WP8, což jsem mu psal, že je to odřízlé a nic do toho nejde instalovat. Když už tedy chce tento systém, tak má alternativu WP10, kam instalovat jde. Není toho mnoho, ale to co popisoval že potřebuje tam má.
Samozřejmě to nebude kupovat nové, ale použité za cenu kolem pětikila. Není myslím co furt dokola řešit.
Finální rozhodnutí bych nechal na tazateli.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 854

PříspěvekZaslal: út březen 22 2022, 7:12    Předmět: Citovat

Proč furt dokola, jakou baterii sežene na telefon s Windows Mobile 10, když byla v roce 2017 Nokia prodána HMD a od té doby vyrábí telefony s Androidem? Jedině starou a s výdrží do oběda.
Také je potřeba upozornit na to, že neaktualizované systémy a prohlížeče jsou od loňska, kdy vypršel kořenový certifikát Let's Encrypt velmi problematické, protože na těchto certifikátech funguje převážná část internetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út březen 22 2022, 7:28    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
...Tyhle kecy typu "ty nemáš _____, tak jsi neandrtálec" fakt miluju Rolling Eyes

To vubec neni o nejakem neandrtalci. Bylo to jen varovani, ze pokud bude vyhazovat prachy za nejake stare vykopavky, bude s tim mit jen problemy. Varovani ze dela blbost dostal, takze je to uz jen jeho volba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34100
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 22 2022, 8:28    Předmět: Citovat

Do kazdeho normalneho OS a browsera sa da importovat korenovy certifikat. Ale netusim, ako je na tom Windows Phone/Mobile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund