Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Windows 8 kdo uz ma nainstalovano, vyhody a nevyhody.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st březen 19 2014, 22:22    Předmět: Citovat

Teď nevím, jestli machruješ nebo si stěžuješ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st březen 19 2014, 22:26    Předmět: Citovat

Ani jedno...

Napsal jsem navod, kdyby nekdo potreboval nouzovy rezim, kdo tomu neni znaly. A taky zamerne popsal, jaky je hlavni rozdil oproti predchozim systemum.

A pak jsem napsal, ze mi to stejne nepomohlo a hlavne proc.

Vidim to, ze zitra stahnu a vypalim nekde Hirens Boot, tam si spustim Live XP, zazalohuju data, a pak poradne zformatuju HDD, protoze mi uz behem roku a trech mesicu hazi vadne sektory.

A nevi nekdo, jak disk dukladne zformatovat?

Windows XP - pri instalaci jsou na vyber dva stupne formatovani, standardni a rychly, formatovani trva pomerne dlouho

Novejsi edice. Jedina moznost formatovani, a je provedena behem nekolika sekund...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: čt březen 20 2014, 7:42    Předmět: Citovat

Vadné sektory se automaticky re-alokují. V tom ti formátování nepřinese nic nového.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1325
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 21 2014, 10:39    Předmět: Citovat

Pokud ale disk vycerpal rezervni sektory z poolu, tak patrne bude vracet neopravitelne chyby a zacnou se oznacovat vadne sektory i na filesystemu. Ja povazuju za hazard uz to, ze ma disk ve SMARTu nenulovy pocet pending a relokovanych sektoru a urcite bych to nenechal dojit tak daleko. Takze doporucuju vymenit disk misto stezovani si na OS, byt teda nejsem rozhodne fanda dlazdic...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so březen 22 2014, 10:12    Předmět: Citovat

RayeR: Víkend na krku, tak jsem se dostal k přeinstalaci poškozených Win 8.

Použil jsem CD hirens boot, pomocí jehož jsem si z něj spustil Live Mini Win XP abych si z počítače zazálohoval na ext. HDD nějaké soubory.

Zajimavé bylo použití HDD tools. Jednak jsem si tam spustil HDD sentinel, ten ukazuje zdraví 100%, ale když jsem spustil S.M.A.R.T tak tam jakési záznamy o relokaci jsou. Přiložím screen později. Nyní jsem tam spustil kontroly od z CD hirens boot od Western Digital, ale ty píší NO ERROR, a taky to má provádět zápis nul. HD Drive ještě v době kdy Windows běžel taky nic nenašel.

Co si o tom mám myslet?

HDD je WD Blue a mám ho 16 měsíců. Obávám se, že to není důvod k reklamaci. Nemohu si dovolit pořizovat každých 16 měsíců nový HDD. Kdosi mi nedávno poradil, že nejlepší HDD má nyní HITACHI, snad je ale už nevyrábí. CZC ještě loni dva modely měl v prodeji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1325
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 22 2014, 18:36    Předmět: Citovat

Ty relokace ze SMARTu jentak nemuzou zmizet. Ja jsem na zaklade SMART logu reklamoval v CZC disk bez problemu. Byl dokonce uplne novy a hned pri kopirovani dat na nej doslo k chybam zapisu a nasledne to bylo i ve SMARTu, tak sem dosel na prodejnu s vypisem a odnesl si novy disk a tam uz bylo vse v poradku. WD Blue asi bude naka low-cost rada, ja sem kupoval do serveru 1TB RE4 (raid edition)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so březen 22 2014, 20:09    Předmět: Citovat

RazeR, Jo. Jenze ja koupil ten HDD s PC.

Ten PC je koupeny pres aukro, a postaveny z novych dilu a sam jsem si mohl rici, co do nej chci za HW, teda nejak jsem to nehrotil, protoze jsem nevedel co je a neni dobre, tak jsem si jen rekl ,,parametry". Vyrobce, a model vsech komponentu jsem nechal na prodejci . Dnes vim, ze toto provadi i CZC. Je to prodejce, ktery se timto zabyva, mel 100 procentni hodnoceni. Nebyl z Prahy, posilal mi to Ceskou postou. Kdyz jsem mel problem, ze se me PC vypinal, napsal jsem mu email, a druhy den se mi sam i ozval. Ja mel podezreni na prehrivani zdroje (horka skrin v tech mistech), on mi navedl do BIOSU a ukazalo se, ze se prehriva procesor (90 stupnu) a jak ten silene varici vyduch proudil pres zdroj, tak ho zahral. Ja do toho zamerne nelezl kvuli zarucnim podminkam. Cekal jsem, ze rekne abych mu PC poslal zpet a problem vyresi. Ale on mi rekl, at si ten PC sam otevru, a vycistim si chladic CPU Surprised ! Dokonce jsem si pak uz koupil novy (scythe ninja 2) nekteri ho provozujou jako pasivni, ja normalne s ventilatorem a teplotni regulaci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 23:01    Předmět: Citovat

Tak PC s Windows 8 po přeinstalaci zase jede...

Koho makra štvou, stačí doinstalovat IObit start8, a získá defacto ,,Windows 7" program je zdarma, a docela věrohodný a funguje dobře. I když podle recenzí jejich první verze stály zaprd, hrozné tlačítko „Send Feedback“ už zmizelo, nabídka je česká, tedy ,,všechny programy" nikoli ,,all programs". Nastavení je taky počeštěno, ale dost bídně, nechybí však nastavení a možnost z nabídky vyřadit nepotřebné položky...

Existují i další, z českých projektů tyto:

http://www.windows8startmenu.cz/

Ovšem nechápu, dole je tlačítko stáhnout zdarma a v boku objednat za 99Kč...

a

http://www.areaguard.cz/startw8

předtím jsem používal ten prvotní startdock start8, ale jelikož jsem se chtěl vyhnout cr**ku, našel jsem si ekvivalent zadarmo.

Lze se dočíst zde: http://www.zive.cz/clanky/8-alternativnich-nabidek-start-pro-windows-8/sc-3-a-166827/default.aspx



A ještě bych měl dotaz. Nemáte někdo doma nepotřebný COA štítek na Windows 7 Embarassed nejlépe Home 64bit (nejnižší HW náročnost). Tím myslím stržený z nějakého poškozeného (neopravitelného) počítače, kde byla OEMka. Potřeboval bych Windows na jeden starý počítač, ve kterém nainstaluji lepší procesor + dokoupím RAM, s tím, že to bude požadavky na běh splňovat, bude tam starý dvoujádro ,,D" (žádný Core Duo, to deska nepodporuje) a 4G/ram, na to se mi už nevyplácí kupovat licenci Windows 7, přesto nechci být takovým zločincem, že to stáhnu a cra*knu z internetu totálně nelegálně. Dozvěděl jsem se, že jdou OEM Windows aktivovat po telefonu po změně HW (alespoň Vista, při výměně poškozené základovky za úplně jiný typ)... Třeba bych byl úspěšný s aktivací i v tomto případě. Anebo se mi podařilo ,,aktivovat" COA XP professional, který jsem otrhal z krytů starých počítačů... Vím, že toto se nepovažuje za legální, ale lepší pocit, a na dálku se bude jevit vše v pořádku. ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strana 10 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund