Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučte velikost a výrobce SSD na XP, W7, W8
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17962
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po duben 13 2015, 13:44    Předmět: Doporučte velikost a výrobce SSD na XP, W7, W8 Citovat

Chtěl bych zkusit dát do W7 na pozici C: SSD. Váhám, zda 160, nebo 250 GB. Někde jsem slyšel, že pokud jsou SSD hodně obsazený, tak zlenošej. Teď po instalaci všeho co potřebuju mám na C: 115GB, takže asi spíš těch 250GB. Hladina kolem trojky je Crucial 550/330, Adata 540/290, Patriot 555/535, OCZ 530/480 a Kingston450/450. Samsungy jsou prý nepovedený, nebrat.
Co z toho vybrat? Nejsou ty zápisový rychlosti Patriota a Kingstona nějaký nadsazený?
A propo, co s tim potom naklonovat C:. Půjde to pokud je klon celkovou kapacitou menší? Ale dat je na originálu jen necelá pulka kapacity klonu.
Mám tady CD Hieres Boot, tak něco na klonování je.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6650
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 13 2015, 13:51    Předmět: Citovat

Pokud peníze dovolí, tak určitě větší. V mém historickém notebooku provozuji 60GB SSD Kingston, nějaký už dost starý a koupil jsem si optibay, čili mechanický disk na data mám v šachtě místo DVD mechaniky. Přesun systému jsem udělal tak, že jsem zálohoval mechanický disk, odinstaloval vše nepotřebné, zmenšil partition a přemigroval na SSD. W7 bootují za 15 s od zapnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: po duben 13 2015, 14:03    Předmět: Citovat

Přečti si nějaké testy SSD a zde.
Na migraci se mi osvědčil Paragon_Migrate_OS_to_SSD.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 13 2015, 16:20    Předmět: Citovat

Chceš to na XP, W7 a W8. Na XP bych to vůbec nedoporučoval, ale jinak něco od Intelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17962
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po duben 13 2015, 17:28    Předmět: Citovat

Na W7. Intel Shocked Kdyť stojí 2x tolik. Objednal jsem HyperX od Kingstona, 550/510 s 5 let zárukou za 3400,-
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 13 2015, 19:48    Předmět: Citovat

Tak ono záleží na co to máš, ale já bych dnes bral pro sebe jen Intel a pro druhé klidně i toho Kingstona. Proč si myslíš, že je drahej ? Je dokonce levnější na to, co dělá a jak to dělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17962
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 10:33    Předmět: Citovat

Tak SSD je na cestě. Cvičně tady zkoumám, jak migrovat C: na 160GB HDD, co jsem zastrčil do PC přes Vipower šuple. Doporučený Paragon mi nějak nejde nainstalovat.
Potřebuju tedy dostat data z 500GB HDD na 250GB SSD. Na HDD je ani ne týden stará instalace W7 a všeho co potřebuju k práci (115GB). Takže to nebude rozprskaný po celým disku. Radši jsem už udělal defragmentaci a projel PC CCleanerem. Taky jsem si udělal image disku v Hierens Boot. Na webu ještě doporučují vypálit pro sichr W7 recovery system CD. Je to hodně nutný, vypalovačka mi nějak blbne.
Dá se použít na migraci tohle? http://www.howtogeek.com/97242/how-to-migrate-windows-7-to-a-solid-state-drive/
Nějak mě z toho není jasný zapnutí Trimu. To co tam píšou platí obecně a nebo jen pro OCZ SSD? Vypnout defragmentaci je jasný ale tomu kolem Cache disku nějak nerozumím. Má se zapnout, nebo vypnout?
Je to tedy použitelný proces, nebo se dá na netu nalézt něco jednoduššího?

Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2422

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 10:46    Předmět: Citovat

citace:
zkoumám, jak migrovat
Na webu Kingston k tomu máš i video. A o trimu se tam taky dočteš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 10:54    Předmět: Citovat

Win 7 a 8 když zjistí, že jsou na SSD, nastaví vypnutí defragmentace a ostatní věci samy. Než budeš migrovat, věnuj pozornost firmwaru SSD a nejprve jej případně upgraduj.
Pokud máš týden starou instalaci, nemáš patrně ty stovky drobných nastavení a vymakaností. V tom případě bych to nainstaloval na SSD znovu.
Zálohu disku před instalací na externí disk. Přeci nebudeš 115GB vypalovat! Recovery disk zajistí jenom recovery existující instalace anebo zálohy celého disku.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17962
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 11:06    Předmět: Citovat

Nevím, kterej recovery myslíš ty, ale oni tam píšou o Recovery Boot a systému, ne o celým disku, to jsem si už udělal Hierensem. Pro sichr, kdyby se namršilo bootování.
No a po tý reinstalaci jsem si hrál s vyladěním 4 dny, mám to snad zahodit?
Confused
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15569
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 11:47    Předmět: Citovat

Po týden staré instalaci bych velmi dost doporučil dělat úplně novou instalaci ! Hlavně proto, že to teď umíš i s nastavením sítě a nebudeš tam mít plno zbytečných sraček, které můžeš v klidu dát na jiný HDD a vždycky máš ještě plnou zálohu na originále. Ostatní ti zbytek už psali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17962
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 12:41    Předmět: Citovat

Ono by to stejně tím EaseUS nešlo udělat. Na 1Tb mám C: 500GB a D:500Gb. Zkusil jsem s ním zmenšit C: na 150GB. Udělalo se mi nealokovaný místo 350GB na HDD. Pak jsem udělal migraci příkazem HDD to SDD. Kupodivu to prošlo i na HDD a z klonu šlo normálně natáhnout W7.
Jenže, pak jsem zkoušel vrátit nealokovaný místo zpátky na C: a vůbec to nejde! Prostě není k dispozici žádná volba, s čím to udělat. Zkusil jsem z nealokovanýho místa udělat logickej disk, to šlo. Pak jsem zkusil Merge partition a to taky nejde, nabídlo mi to pouze možnost merge s logickým diskem D: Jak je to u jiných podobných prográmků? No budiž, tady jsem to podělal ale na jiný mašině potřebuju zvětšit C: na úkor D: Nenarazím na stejnej problém? Případně co použít, aby to šlo?
Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 12:53    Předmět: Citovat

Před migrací na SSD není třeba zmenšovat partition. Migruje stejně jenom reálně využité místo.
U nealokovaného místa není žádná jiná volba, než z něj udělat logický disk, ale logický sousedící disk (vlevo) lze o nealokované místo (napravo) zvětšit! Volbu tedy hledej ne u nealokovaného místa, ale u log. disku vlevo.
Touto cestou také přesuneš část volného disku z D na C. Zmenšíš D a nealokované místo necháš vlevo, a pak zvětšíš C o nealokované místo napravo. Takhle to v podstatě stejně funguje u všech programů.
Podívej se na některý Partition video tutorial.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17962
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 13:22    Předmět: Citovat

Máš na mysli ten EaseUS nebo obecně? V EaseUS jsem odebral kus z logickýho D:, nealokovaný se posunulo vpravo od D: Z nealokovanýho místa jsem udělal F: Teď mám grafickej bár: primary C: logical D: a logical F: Pomocí merge jde spojit zase zpět jen D: a F: Nikde není žádná nabídka, co by nealokovaný místo či logickej F: posunulo mezi C: a D:
Dřív jsem to na XP dělal v PQM 8 a tam se s tím vůbec nemuselo blbnout, prostě se zadalo o kolik zvětšit C: na úkor D: Jenže PQM 8 prý na W7 nefunguje, ale nezkoušel jsem to. A ten postup co píšeš ve druhým odstavci na něm taky funguje, právě jsem na XP zvětšil C: o 20GB na úrok D: Jenže na rozdíl od EaseUS pokud odeberu z D: tak nealokovaný je vlevo od D: a tak s C: spojit jde ale kupodivu s D: taky.
Jirka
Edit: Už jsem na to v tý EaseUS přišel Embarassed Ono se musí graficky jestli odebrat zprava či zleva. Před tím jsem to zadával číselně a to vždy reagovalo ubíráním zprava. Díky za tip na videa od EaseUs.


Naposledy upravil Celeron dne út duben 14 2015, 13:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4045

PříspěvekZaslal: út duben 14 2015, 13:28    Předmět: Citovat

I u EasyUS lze volit podle obrázku, zda má nealokované místo zůstat vpravo anebo vlevo.



Na PQM zapomeň, to je beznadějně zastaralé už kvůli nové verzi NTFS, kterou PQM vůbec nezná!

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund