Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Schéma, návod na slušný NF generátor pulzů. Nemáte někdo?
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 9:36    Předmět: Schéma, návod na slušný NF generátor pulzů. Nemáte někdo? Citovat

Ahoj, budu mít osciloskop a tak k němu budu potřebovat generátor pulzů. Nevíte někdo o nějakém levném, nebo o dobrém návodu a schéma. Díky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 10:44    Předmět: Citovat

Nf generátor pulsů - záleží co od něj čekáš, v AR jich vyšlo několik. Např. v AR B2/78 je generátor obdélníkových pulsů s řízením kmitočtu a střídy. V nejjednodušším případě stačí i základní zapojení s IO 555.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 11:54    Předmět: Citovat

tandel napsal(a):
Nf generátor pulsů - záleží co od něj čekáš, v AR jich vyšlo několik. Např. v AR B2/78 je generátor obdélníkových pulsů s řízením kmitočtu a střídy. V nejjednodušším případě stačí i základní zapojení s IO 555.


No chci to k tomu osciloskopu, aby se s tím dalo zkoušet třeba zesilovače a tak. Ale kouknul jsem na stepovu stránku a on tam má docela zajímavý generátor od Flajzera, takže bych zkusil ten, je to asi za pět set...no nekup to Smile
Ještě se zkusím stepy zeptat, jak je s ním spokojenej. Ale i tak díky za reakci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Deny



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 102
Bydliště: Severní Morava

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 14:19    Předmět: Citovat

tandel napsal(a):
Nf generátor pulsů - záleží co od něj čekáš, v AR jich vyšlo několik. Např. v AR B2/78 je generátor obdélníkových pulsů s řízením kmitočtu a střídy. V nejjednodušším případě stačí i základní zapojení s IO 555.


Naprosto souhlasím s tím základem s 555. Je to spolehlivé, levné a na normální měření zcela postačující. Na netu najdeš s 555-kou stovky zapojení, další jsou v AR, vyšlo dokonce jedno přímo zaměřené na 555, dále vyšlo mnoho knih na téma časovače s 555 a jeden jednoduchý a levný signální generátor najdeš třeba tady :
http://www.belza.cz/measure/nfgen.htm , ten ti na měření charakteristik zesilovačů, příp jiných AV zařízení bohatě stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 18:07    Předmět: Citovat

Cus, to neni nf generator, ale generator funkci. Na to moje mereni bastlu to zatim staci(uz se rozhlizim po necem jinem), ale neni to generator sinu, ale leze z toho pseudosinus(fotky na konci)...probirali sme to tady:
http://elektroworld.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=15270&start=0
Kdyz neco univerzalniho, tak bych zkusil sehnat MAX038(ted sel na aukru za petikilo). Nebo BK124(skolni generator). Nebo sehnat neco od Tesly BMxxx...ale to jsou vetsinou sinus generatory(ne "multi" generatory), ale obdelnik z nej dostanes tvarovacem. Mrkni do toho vlakna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 20:34    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Cus, to neni nf generator, ale generator funkci. Na to moje mereni bastlu to zatim staci(uz se rozhlizim po necem jinem), ale neni to generator sinu, ale leze z toho pseudosinus(fotky na konci)...probirali sme to tady:
http://elektroworld.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=15270&start=0
Kdyz neco univerzalniho, tak bych zkusil sehnat MAX038(ted sel na aukru za petikilo). Nebo BK124(skolni generator). Nebo sehnat neco od Tesly BMxxx...ale to jsou vetsinou sinus generatory(ne "multi" generatory), ale obdelnik z nej dostanes tvarovacem. Mrkni do toho vlakna.


Díky, možná, že na začátek by to bylo dobrý, co máš ty. Já jsem koukal po tom generátoru v Gesu. Jako stavebnice to stojí 1700Kč a jako modul přes dva tisíce. Já bych radši tu stavebnici a dokonce by mi to vyhovovalo,jako to má Flajzer, bez krabice. Mám takovou bedýnku od přístroje a tam by to páslo a bylo by to jako fabrický. Jo ten školní vypadá taky dobře, škoda že k tomu není plošňák. Sad

No budu se rozhlížet dál a uvidím.

Tak už mám doma ten osciloskop BM556A. Dostal jsem ho a tomu kolegovi dám flašku Whisky, sice nic nechtěl, ale je mi to blbý si to vzít jen tak. Mám k tomu všechny sondy a všelijaké příslušenství, ale nemám k tomu manuál, tak kdyby jsi náhodou o nějakém věděl, nebo tu adresu na něj, tak bych byl moc rád. Zkoušel jsem něco pohledat na netu, ale nějak se nechytám Sad

Budu pátrat a taky ho musím trochu vyzkoušet i když nemám generátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 21:38    Předmět: Citovat

Very Happy odkaz na manual mam na strankach:
http://stepa.wz.cz/index.php?page=BM556
a nebo by mel byt jeste tady:
http://www.radiotechnikatabor.cz/tesla/

BTW ten skopek ma vnitrni kalibracni generator(obdelnik)...vystup je pod obrazovkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 21:56    Předmět: Citovat

Pánové, neříkejte prosím tomu stroji škopek. Kdyby nemusel splňovat GOST, mohl být mnohem krásnější. Ale i tak je dobrý.
Generátor s MAX038 moc nedoporučuji, ale ať se každý přesvědčí sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2008, 22:13    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
Very Happy odkaz na manual mam na strankach:
http://stepa.wz.cz/index.php?page=BM556
a nebo by mel byt jeste tady:
http://www.radiotechnikatabor.cz/tesla/

BTW ten skopek ma vnitrni kalibracni generator(obdelnik)...vystup je pod obrazovkou.



Děkuji za tu dokumentaci, už to mám stažené. Já mám BM 556A, co znamená to "A"? No a co myslíš, je to dobrý osciloskop, teda když je za hubičku? Já jsem rád že ho vůbec mám a byla to skoro náhoda, že jsem začal chodit sem na Bastlírnu, jiank bych se po oscilu nepídil a nezeptal se v práci. Asi jsem neznalej, ale nevím co znamenají tvé zkratky BTW a pod. Na mě je to jak Španělsky Surprised) Jo, ale jak jsem četl tvou stránku o tobě, tak už chápu někdy tvé reakce na lidi, co trochu chápou pomaleji. Jo, možná by jsi mohl k nim být shovívavější, všichni nemůžou být geniální Surprised) Hned si vzpomenu na Génia Klause Surprised) Nic ve zlém, jen jsem napsal svůj pocit.
Jo a co myslíš o tom generátoru z Gesu?
Měj se krásně a díky Smileo(:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 0:15    Předmět: Citovat

S tim jaky jsem nic nenadelam, proste obcas bouchnu, snazim se to drzet co to jde(obcas neco napisu, prectu po sobe a udelam cenzuru), uz jsem to tady vysvetloval nekolikrat Smile . To A podle mne znaci asi novejsi verzi(neco ve stylu rev.2). S generatorem z GESu nemam zadne zkusenosti, akorat jsem ho videl za pultem, ani jsem nevidel schema.

Zkratky BTW, UTFG, HOWG, LOL, ROFL, atd jsou bezne pozivane zkratky na internetu(skoro vsechny vychazeji z anglictiny). napr. BTW-By The Way-mimochodem...zbytek nabouchej do googlu a on ti najde co to je
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 9:52    Předmět: Citovat

stepa napsal(a):
S tim jaky jsem nic nenadelam, proste obcas bouchnu, snazim se to drzet co to jde(obcas neco napisu, prectu po sobe a udelam cenzuru), uz jsem to tady vysvetloval nekolikrat Smile . To A podle mne znaci asi novejsi verzi(neco ve stylu rev.2). S generatorem z GESu nemam zadne zkusenosti, akorat jsem ho videl za pultem, ani jsem nevidel schema.

Zkratky BTW, UTFG, HOWG, LOL, ROFL, atd jsou bezne pozivane zkratky na internetu(skoro vsechny vychazeji z anglictiny). napr. BTW-By The Way-mimochodem...zbytek nabouchej do googlu a on ti najde co to je
Wink

Ahoj Stepo, tak jsem včera vyzkoušel ten osciloskop...tak je to dobrý, funguje a jsem moc rád že jsem ho takhle dobře získal.Zkusil jsem jen na przdno změřit ten můj zdroj 30V/3A, tak je v pohodě a nekmitá, ještě ho asi dneska zatížím a změřím, jak se bude chovat při zátěži. Ale co se mi na něm líbilo už od začátku, teda až jsem odstranil ten problém s tím napájecím napětím z trafa, 24V je prostě málo, to že on má to výstupní napětí 30V i při zatížení, ale neměl jsem změřené, co to dělá na oscilu. U toho tvého zdroje se mi nelíbí, že neudrží při 2,5A víc než 26V. To relé je na odpínání výstupu? Nezdá se mi to jako dobré řešení, nebo je to na něco jiného? Ano, odpínání výstupu relátkem pro manuál, beru. Je to dobré, když potřebuješ mít výstup bez napětí při bastlení a nemusíš vytahovat kabely. Proč ti ten zdroj neudrží těch 30V? To potom není zdroj 30V / 3A. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 10:02    Předmět: Citovat

Jo a díky za vysvětlení těch BTW a pod. Mám v práci kolegu, je mu asi 34let a on je také cholerik, někdy mám co dělat, abych udržel jeho i sebe v mezích slušného a kultivovaného hovoru. On má hned ohýnek u prd..e jak něco není tak, jak on chce a myslí, no a pak je zbytečně napětí ve vzduchu. Asi proto jsem citlivej na takové jednání, ale nic ti nevyčítám, jen píšu co a jak cítím. Každej jsme nějaký Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 11:49    Předmět: Citovat

Jenys napsal(a):
U toho tvého zdroje se mi nelíbí, že neudrží při 2,5A víc než 26V. To relé je na odpínání výstupu? Nezdá se mi to jako dobré řešení, nebo je to na něco jiného? Ano, odpínání výstupu relátkem pro manuál, beru. Je to dobré, když potřebuješ mít výstup bez napětí při bastlení a nemusíš vytahovat kabely. Proč ti ten zdroj neudrží těch 30V? To potom není zdroj 30V / 3A. Very Happy

Proc neudrzi vic jak 26V, tam mas jasne napsane, staci cist(ubytky na tranzistorech, rezistorech). Co mas proti odpojovani vystupu? Ma to dost zdroju a sam sis na to odpovedel...na co jineho by to bylo? A ja NIKDE v tom clanku nepisu ze to je zdroj 30V/3A, znovu opakuji, precti si to(mas to primo v nadpise).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Masob



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 12:54    Předmět: Citovat

K tomu generátoru: teď stavím s XR2206 a zdá se to jako dobrý kompromis "za málo peněz hodně muziky", umí i měnit střídu, AM modulaci a i ten tvarovaný sinus celkem ujde. Frekvence je použitelná tak do 1MHz, víc dá také, ale je to již značně zkreslené a silně klesá amplituda (oni ty průběhy nejsou ideální už nad 100kHz).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tandel



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 1488

PříspěvekZaslal: pá únor 29 2008, 14:50    Předmět: Citovat

Dá se použít nejen XR2206, ale také historický integrák ICL8038 http://www.intersil.com/data/an/an013.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Další
Strana 1 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund