Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nafouklé elyty na základní desce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepik9
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá srpen 31 2007, 9:29    Předmět: Citovat

Kdysi asi pred 10-12 lety se mi PC taky zacal resetovat. Byl uvolnenej sroubek ve zdroji, kterej drzel plosny spoj v krabici zdroje, a zrovna u nej byla ploska spoje - zem. (286/12MHz, 200W Smile ) Nevim proc, ale po dotazeni byl pokoj.
Návrat nahoru
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá srpen 31 2007, 9:29    Předmět: Citovat

Njn. Bazary. Obvykle tam nenakupuju, tak jsem o tý možnosti neuvažoval. Memtest zkusím, vyčistím a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: pá srpen 31 2007, 12:13    Předmět: Citovat

Tak jsem ten PC rozebral a co nevidím. Asi 5 kondenzátorů má čepičky! Confused Takže výměna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IXOXI



Založen: Aug 13, 2005
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: pá srpen 31 2007, 18:27    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
Menil jsem kolegovy 11x elyty 1500uF za 2200uF. PC se mu bez varovani vypina, coz by mohlo byt i zdrojem a to se budu snazit vyloucit.

Jenomze temi 2200uF jsem zvednul kapacitu o 1/3. Mohlo by to az tak vadit? Prinejhorsim bych 3x elyty zvrchu vystrihnul.


Pokud bylo potřeba vyměnit elektrolity, tak se možná přehřívali mosfety, že se "trochu odpájeli" a teď špatně dosedají na DPS. V tom případě by se špatně chladily. Zkuste je taky trochu prohřát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2007, 11:37    Předmět: Citovat

Zkusim navazat.
Sehnal jsem desku z CPU PIII 667MHz (5x133), ktera umi i toho meho Tualatina.
Po prohozeni CPU slapou obe desky (loop v 3DMarku, Goldmemory atd.).

Asi neco mezi nebem a zemi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
excellence



Založen: Jun 04, 2006
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2007, 19:03    Předmět: Citovat

pro Standu99

Je možné, že se ti přehříval procesor - zkusil bych i tuto možnost (vlastní zkušenost - pokud deska jela pod DOSSem, šlapala v pohodě, po najetí windows po se chvíli PC sesypal). Pomohl výkonnější ventilátor na CPU .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2007, 22:56    Předmět: Citovat

Ja mel ten chladic tolikrat dole, ze jsem ho opravdu nemel nasazeny spatne. A kdyby nestihal, tak by to padalo i v te druhe (zakoupene) desce. Tam si chrochta na nejakych 38°C v idlu. Chladic je kus slusneho hliniku s 80mm ventilatorem (Spire).
Teoreticky jsem tu puvodni desku odepsal, ale ta PIII v ni jede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34005
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2007, 23:06    Předmět: Citovat

Mozno je nacaty niektory MOSFET v napajani CPU. Tualatin zerie viac, takze je vacsia zataz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne říjen 14 2007, 7:08    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Mozno je nacaty niektory MOSFET v napajani CPU. Tualatin zerie viac, takze je vacsia zataz.


Noo, tak tohle by mohla byt mozna varianta. Ten Tualatin (1,3 GHz) ma default napeti 1,5V a ten PIII Coopermine (667 MHz) 1,65V. A podle tohoto clanku http://www.pctuning.cz/spotreba_procesoru-komplexni_prehled_q1_2003.html ma TDP Coopermine-17W a Tualatin-33W. Asi ty nafoukle elity tem Mosfetum pomohly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spejbl 77
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červenec 02 2008, 21:55    Předmět: Citovat

Zdar,sehnal sem desku MS-6541 (socket 478) všech 10x elit 1000uF/6,3V G-LUXON je nafouklejch,ostatní dobrý 2200uF/6,3V ,850uF/25V
deska se sama zapne ale nejde vypnout,nic nepípá,mosfety (6x) maj prostředním vývodu 0,14V

Pomůže výměna kondiků?





Šptný kondiky jsou označený červeně



MS 6541 označený.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MS 6541 označený.JPG
 Velikost:  132.39 kB
 Staženo:  240 krát

Návrat nahoru
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 281
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: st červenec 02 2008, 23:04    Předmět: Citovat

A jednotlivá napětí ze zdroje jsou OK? Je zajímavý že jsou nafouklý zrovna tyhle. Co jsem zatím na deskách měnil tak byly z 95% elyty kolem mosfetů/cpu.
Zřejmě budou patřit k větvi co napájí ramky nebo severní můstek.

Jestli to pomůže nedokážu odhadnout, ale pokud se ke mě dostal nějakej komp a měl nějaký kondy nafouklý tak po výměně všechny problémy zmizely (náhodné restarty, nemožnost zapnutí, BSOD...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34005
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 03 2008, 11:50    Předmět: Citovat

Nie je to divne. Je to uplne normalne - elyty okolo CPU vyzeraju byt Rubycon (tie vydrzia este dlho) a tie male su smejdy (G-LUXON su take divne - niekedy sa nafukuju, niekedy nie) - treba ich vymenit.

Tych 0,14V je tam bez CPU? S CPU by tam malo byt napajacie napatie. Mozno to bude aj trochu fungovat. Kedze su elyty okolo CPU OK, mozes to vyskusat (keby neboli, tak neskusat - hrozi znicenie MOSFETov a CPU).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spejbl 77
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 08 2008, 20:18    Předmět: Citovat

Zdar,už vím čim to bylo,deska potřebavala zapojený přídavný napajení
molexem Smile Jinak stačilo vyměnit kondiky
Návrat nahoru
Pauli23



Založen: Dec 27, 2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 20:15    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Sendyx napsal(a):
Když už někdo dělá podobné harakiri, doporučil bych raději pořádné elyty, ne Hitano a jamicon..


Nevím, co máš proti Hitano. Já používám ty se zlatým potiskem EXR už pár let, a ještě jsem neviděl reklamaci... Když někdo použije špatnej typ (bo není elyt jako elyt), tak se nesmí divit, že mu po pár desítkách hodin vybuche...


Jsem stejneho nazoru. Taky pouzivam (nahrazuji) jiz nejakou dobu elyty znacky Hitano a zatim zadny problem. Ale kazdy muze mit jine zkusenosti, treba mohl narazit na nejakou chybnou serii....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pauli23



Založen: Dec 27, 2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2009, 20:25    Předmět: Citovat

Spejbl 77 napsal(a):
Zdar,už vím čim to bylo,deska potřebavala zapojený přídavný napajení
molexem Smile Jinak stačilo vyměnit kondiky


eh, obcas na to taky zapomenu.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund