Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Electrolux EWT1050, konfigurační kód
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
filuna



Založen: Feb 12, 2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 14:01    Předmět: Citovat

Ne, situace je taková, že pračka pere, ale občas, ne pokaždé, se poslední dobhou uprostřed praní zastaví. Manželka to pak vypnula/zapnula a jelo to dál. Někdy se to zastavilo i 2x. Pak jsem jí poprosil, ať to jednou nechá jak to se to zastaví a svítili tam kontrolky, které mi dali ten kód E34.
Díval jsem se na desku a našel jsem to spálení. Když jsem to pak měřil podle návodu pro E34 výše, udělal jsem a vyšlo mi následující:
1) pomocí druhého kroku v diagnostice jsem to napustil až se to zastavilo (myslím, že to cvaklo, ale 100% jistý si nejsem)
2) Pračku jsem vypnul
3) Podíval jsem se dovnitř a voda byla opravdu po dvířka bubnu
4) z desky jsem vytáhnul konektory W a J2 a měřil mezi W2-J2/5 a W2-J26
výsledek: W2-J2/5 spojený
W2-J2/6 rozpojený
5) šel jsem na další krok a měřil na mechanickém spínači - výsledek:
21-22 spojený
21-24 rozpojený
6) čili asi špatný mechanický spínač (dle návodu)
7) vypustil jsem vodu a měřil ještě J2/5 a W2 a je to spojený - takže to bych měl podle návodu vyměnit i analogový spínač.

Je to možné že to odešlo všechno, nebo něco dělám špatně. A pak je právě taky otázka, když je oba koupím, jestli nebude problém na té desce...

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 16:53    Předmět: Citovat

Před nákupem hladinových spínačů bych se snažil zjistit proč membránový spínač nepřepíná při různé hladině vody. Může to být způsobeno zanesenou vzduchovou pastí na druhém konci hadičky vedoucí k hladinovému spínači nebo slepenými kontakty spínače. Na desce jsou občas studené spoje zejména u relé topení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4249
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 17:01    Předmět: Citovat

jinak takhle se docela často projevuje vadný dveřní spínač. Vyhřeje se bimetal nebo má vadný kontakt varistor a přes kontakt dveřáku se napájí ventily a motory. Projeví se to až po čase a po vychladnutí zase chvilku funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filuna



Založen: Feb 12, 2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt únor 12 2015, 17:20    Předmět: Citovat

No, dveřní spínač mi připadá, že funguje jak má
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filuna



Založen: Feb 12, 2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 8:46    Předmět: Citovat

Tak problém jsem nakonec vyřešil a byla to (jak už to tak většinou bývá) úplná blbost-
Včera večer jsem tedy udělal následující:
1) odmontoval hladiňák, foukal do něj a slyšel že cvaká.
2) Pak jsem při tom foukání měřil, jestli spíná a spínal.
3) Dal jsem ho zpátky, napojil na hadičku a foukal dole - cvakal
4) ačkoliv jsem v tom průhledným bazmeku co jsou na něj dole napojený ty hadičky nic neviděl, radši jsem odmontoval celej ten kus s hadicí co vede od bubnu k filtru, vypláchnul, vyčistil a pak jsem si všiml, že v jedný tý trubiččce možná něco je - špejlí jsem tam šťouchnul a vida, taková tenká membránka (asi chlupy a prací prášek, kdo ví) se na tom udělala a zalepila to. Takže jsem jí odlepil a vypláchnutím poslal do hamburku
5) nasazeno, spuštěno, vypráno, paráda

Chyba byla, že jsem předtím do hadiček foukal zhora, což průchozí bylo, ta "mikroklapka" se odlepila. Směrem na druhou stranu to ale zase ucpala. Fungovalo to jak zpětná klapka, ale obráceně. Zpátky to šlo, ale dopředu ne. Taže taková spíš "dopředná klapka" Wink

A pak že chyba E34 nejde vyřešit Wink Ale chápu, že to asi bylo myšleno, že nejde vyřšit pokud se opravdu ví, že je na desce..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5173
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 16:03    Předmět: Citovat

Nepo napsal(a):
25 CD 1A 91 D3 37 C1 46
Jestli pračka hlásí chybu 34 tak je deska vhodná jen do popelnice.

A co na to odborník Wink Laughing ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá únor 13 2015, 17:47    Předmět: Citovat

Každá chyba hlášená pračkou má vždy několik příčin. Jednoznačně určit bez prověření periferií, že je vadná elektronika, není to pravé ořechové. Nejhorší chyby, které se špatně identifikují, protože neodpovídají chybovému hlášení se projevují svody na kostru, navlhlá elektronika a chyby v napájení. Měli jsme případ, že byla indikována chyba 34 a příčinou byl svod topného tělesa na kostru, který přiváděl do obvodu proud z kostry. Při starých instalacích provedených nulováním není svod jištěn a problém se může vyskytnout. Pokud opravář nebere práci jako rutinu ale chce nad problémem zvítězit a mít dobrý pocit, že zvítězil nad elektronem, občas musí věnovat problému více času a vytrvalosti. Ne všichni toho jsou schopni. V dnešní době se živit servisem pro domácnosti a nemít další jiný příjem je skoro nemožné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund