Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla MC902
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 14:47    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Vypadavajuci jeden kanal nemoze robit laser ani cesta od neho.


Ano, souhlasím, je to výrazně nepravděpodobné. Ale zažila jsem již ledasco a při opravách nelze vyloučit vůbec nic. Člověk někdy žasne co a jak může odejít Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 14:59    Předmět: Citovat

Žirafka: nevypadává kanál, ale v pravém je slyšet praskání a to jenom občas, na 1skladbě nic, pak až třeba na 4, je to různé, ale taky mě štve, že to je jen na jednom. Když jsem opravoval stábl, tak bylo ticho třeba 3 skladby, ale začalo to znovu. Laser jsem zkoušel na jiném přístroji a tam to nedělá, takž laser spíš vylučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 15:14    Předmět: Citovat

Aha, tak jsem to špatně pochopila. V tom případě to nebude laser, ale těžko říci, takto na dálku se prostě diagnostikuje špatně.

Stejně to může být skoro cokoli uvnitř. A pokud to nakonec bude laser, tak se moc divit nebudu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne červen 22 2014, 15:19    Předmět: Citovat

Zkusím si půjčit aparát a zkontrolovat kondíky a tím asi skončím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st červenec 02 2014, 19:10    Předmět: Citovat

Zkus přehodit obě LM833 za NE5532AP. Setkal jsem se s tím také, nepravidelné jakoby průrazy v IO, z toho plynoucí rány do reproduktorů a aktivace ochran v příslušných stáblech, proto se při silnějším prásknutí player zastavil. V MC902 i 911, pokud do nich nikdo nejebe, je optika nesmrtelná, přežije i cca 4 moduly displejů NSM Smile
Elyty nech na pokoji, beztak bys tam napral nějaký šrot, protože o tom, že Ecom prodává KMF, LXY, LXV a LXZ od Nipponu asi nevíš Smile

Uvažuj : pokud to dělá jen jeden kanál a na koax. dig. výstupu to pravděpodobně není, tak kde asi?? Jestli jsi to ještě nezkoušel, tak si půjč nějaký aparát s koaxiálním dig. vstupem /třeba nějaký CD player, zesilovač, cokoli/ a poslouchej to v režimu "monitor" /převodníkovém/ přes analogový výstup toho druhého přístroje. Pokud to na koaxu nebude, jednoznačně je to jedna z LM833. Pravdou je, že ty od Philipsu nebyly nic moc, stejně jako philipsácké NE5532-5534, byly téměř stejně tak blbé, jako ty od Signeticsu.

V současnosti prodávané NSC LM833AN jsou o třídu výš. Možná je dělá i STM, nevím.
Ale texasácké origoše NE5534AP, objednávané "s průkazem původu" přes ECOM, ještě když je neměli standardně skladem, jsou vynikající a sluchově nerozeznatelné od řádově dražších LME49720 - předpokládám tedy, že je na příkaz ing.Hlávka obchodníci z Ecomu objednávají ze spolehlivých zdrojů, nejspíš přímo od autorizovaného distributora.

Ještě perličku nakonec - NE5534AN /"AP prý neexistují" mi řekli do telefonu piče v Ostravě/ objednávané z TME v počtu 30ks jednak vypadaly potiskově i fonty úplně jinak než ty z ECOMu, acetonem se krásně stíral sytě žlutý potisk /takže no laser - laserový popis po přetření jakýmkoli agresivním odmašťovačem se stává ještě čitelnějším/ a elektricky?
U některých značný kontinuální, u některých výstřelový šum, takže výstřelové letěly do kýblu rovnou, kontinuální do extra tyčky, označené "pouze na komparaci".K ničemu jinému se totiž nehodí.

Celé slavné TME je totiž jedna obrovská záplava čínských šuntů, druhovýrob a alternativních výrobců. Myslím, že zkušený Tomáš-Sendyx, který je přímo z Ostravy to nejspíš může potvrdit...
Koupil bych si tam pravděpodobně jen něco málo z elektromechanických součástek-ale rozhodně ne potenciometry-spíš posuvné a otočné přepínače, možná nějaká relé do nepříliš náročných aplikací.
Zjistil jsem totiž od kamarádů, že i elmech. součástky, označené a prodávané jako originály a prodávané tedy pěkně draho - například Speakony Neutrik - nejsou ve skutečnosti opravdové originály Neutriku, ale jen velmi, velmi zdařilé napodobeniny kvality 1B. 1B dávám proto, že dotyční nám neznámí zm rdi neokopírovali i zřejmě dosti drahou povrchovku a základní materiál kontaktů.
Originál Neutrik Speakon NL4FC má specifikováno 30A přes kterýkoli kontakt, třeba přes všech 8 u NL8FC a přesto se "originály" z TME několikrát po sobě doslova zapekly v bezpečně neutrikovské panelové zásuvce můstkového výstupu zesilovače QSC RMX2450 /cca 1500W do 8R a jen středovrchy od cca 120Hz/.
Speakony, kupované za prakticky stejné peníze v Prodance už po výměně zásuvky v zesilovači nikdy nic podobného neprovedly, neprovádí a zůstávají studené i na výstupech kontinuálně zalimitovaných "basskingů" RMX5050.
Polsko v kombinaci s Čínou a se severní Moravou, konkrétně Ostravou je přímo vražedně okrádací a nikomu nedoporučuju tam utratit ani kačku. Peníze jako vložené s láskou do hajzlu a s láskou spláchnuté - takovou charakteristiku má nákup téměř čehokoli v TME.
Můžete si o mně myslet co chcete - ale já jako servisák si nechci srát do vlastního hnízda a vystavovat se reklamacím jen kvůli úspoře několika korun, nákupem u TME místo seriózních a spolehlivých prodejců, jako je ECOM, SEMIC Trade, ERA Components, Farnell, RS Components, Mouser, Digikey a začínám mezi ně počítat i EZK. A už se trochu začíná lepšit i GES. GME zůstává GME, tedy arogantní a přitom hloupí dacani v kombinaci se šmejdem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po srpen 04 2014, 18:23    Předmět: Citovat

Tak na 2 přístroji zas nefunguje laser, čočka ostří, ale nejde rameno, zkoušel jsem jiný laser, ten funguje, takže chyba není v napájení. Ale kde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út říjen 14 2014, 11:28    Předmět: Citovat

Nechci zakládat nové vlákno, tak využívám tohoto. Kamarád přinesl 902 s tím, že laser skladbu načte, ale po nějakém čase přestane jít zvuk do beden a jen to chrčí. Nesetkal se s tím někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12350
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 18 2014, 17:56    Předmět: Citovat

U 902 ne, ale u 911, a byl to následek "opravy" přístroje, laser n konci života a zvýšený proud, po chvilce se to vždy přehřálo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2015, 15:36    Předmět: Citovat

Zdravím, dá se nějak zjistit v jaké "kondici" je laser třeba v 4/25(911), nemyslím měření, vybavení většinou k dispozici není. Dělal jsem teď takové pokusy, udělal jsem repasi na 3 mechanikách, výměna kondů atd. 4/25 a dvě 2/29. Zkoušel jsem na stejném šasi 902, záměrně poškrábaným CD, jak to laser zvládne. Obě 2/29 ho sjely bez velkých problémů, jedna dokonce bez chyby. Bohužel 4/25 to CD dělalo aspoň na prvních 3skladbách problémy. Na jiném přehrávači 4/25(911) bez repase, CD přehrála s 2malými zaváháními. Takže pokud vyměním vše jak na 2/29, měla by CD přelouskat bez chyb.

Ještě malý dodatek, mám tady jednu základní desku z 902 a na ní operáky Motorola MC34082, zřejmě nějaká první série, pak už dávali LM833. Bohužel není funkční nejde napětí na servodesku, moc si s tím nevím rady.
Mohl by někdo poradit? Předem díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mezifrekvence



Založen: Mar 16, 2015
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po březen 16 2015, 9:23    Předmět: Citovat

Koupím nebo za něco vyměním vráček MC902 s funkčním displejem, to jest, že svítí všechny segmenty. Stačil by také osazený tišták čelní desky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út březen 17 2015, 11:34    Předmět: Citovat

mezifrekvence:máš SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund