Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PIC32, AS5311, magnetické odměřování, driver KM apod.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martasg1



Založen: Sep 07, 2010
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 12:01    Předmět: PIC32, AS5311, magnetické odměřování, driver KM apod. Citovat

Ahoj,

zabývám se již dvě léta stavbou CNC obráběcího stroje a CNC soustruhu - úpravou zakoupených manuálě řízených zařízení - rozšířených o řídící elektroniku. Mám funkční CNC řízené počítačem.

Dále jsem se zabýval digitálním odměřováním s magnetickou páskou a obvodem AS5311. Dokončil jsem nyní vlastní navržené testovací zapojení a odečítání s ATMEL 2051 a zobrazením na 5 sedmisegmentovek v rozlišení na tři desetinná místa tzn. na tisíciny (přesnost cca 40um). Programoval jsem sám v C.

Odměřování nyní hodlám testovat na jedné ose CNC frézy.
Pokud budu s výsledkem měření spokojen chystám se vytvořit verzi pro 3 osy s lepším kontrolérem - výkonnějším a nabízejícím více možností pro řízení a komunikaci. V budoucnu i pro návrh kompletního inteligentního driveru pro krokový motor se zpětnou vazbou.

Hodlám použít PIC32 konkrétně verzi PI32MX6xx kvůli dostupné cenně v TME. Navržená deska by měla umět: - měření max. v 5-ti osách, komunikace RS485, komunikace USB, časem ETHERNET s PC, odečítání signálů STEP a DIR, softwarovou kompenzaci řízení, generování STEP a DIR, zobrazování 5x 6místný displej sedmisegmentovek, napájení od 3 do 60V DC-DC.

Nyní hledám bastlíře z Ústí nad Labem, Teplic, Děčína nebo okolí - který by se rád účastnil na vývoji. Preferuji osobní schůzky pro domluvy návrhů, společné posezení - grilování, diskuze apod. Věk mezi 25-45 léty, prostě člověka se společnými zájmy. Bydlím krátce (3roky) v Chlumci u UL a zatím jsem nikoho podobných zájmů neměl štěstí potkat.

Pokud bude výsledek bastlení pěkný můžeme pár kousků vyrobit a prodat aby práce návrhu nebyla marná.

Následně mohu jako kamarádskou výpomoc poskytnout bezplatně výrobu kvalitních DPS a dílnu s CNC obráběcími stroji.

Založení klubovny pro elektro bastlíře bych se též nebránil - kdyby nás bylo více! Vytvořil by se tak prostor pro rozvíjení i vašich nápadů. Dílna by byla k dispozici všem členům a výroba DPS pro členy v cenách za materiál. Nákup součástek taky se slevami by se určitě domluvil. Možná by časem byl i nějaký sponzoring. Věk členů už by samozřejmě nebyl omezen Smile Pokud nějaká taková dílna poblíž UL již je tak prosím o informace... Děkuji

V tomto vláknu budu v budoucnu doplňovat fotky, poznatky a hlavně dotazy k vývoji - i když nyní primárně hledám kolegy bastlíře ze severu Smile

Těším se na kladné odpovědi a důkaz že v tom bastlení mikrokontrolérů nejsem na severu sám Smile

S pozdravem
MartinG


Naposledy upravil martasg1 dne út červenec 09 2013, 16:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 12:06    Předmět: Citovat

Můžu se zeptat - co používáš na měření polohy ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martasg1



Založen: Sep 07, 2010
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 12:30    Předmět: Citovat

Pokud je tvůj dotaz na měření skutečné polohy při obábění - tak nyní nemám žádnou zpětnou vazbu (pouze se splohám na přesnost vodícího šroubu a ta není u levných verzí příliš valná a vše komplikuje mrtvý bod). Zpětná vazba je pro mne nyní skutečný rozměr obrobku - tzn. měřím digitální šuplerou a mechanickými mirkometry výsledek obrábění.

Až bude zařízení odměřování hotové nechám si jej skalibrovat - v Teplicích dělají kalibraci měřících přístrojů tak snad mi vezmou i ten můj výtvor Smile Bude mít digitální zobrazení tak to by stačilo když při kalibraci odečtou hodnoty.

Nebo je pak varianta zakoupit kalibrovné optické pravítko (cca 6 tis. Kč a více) s digitálním výstupem a kalibraci každého mnou vyrobeného pravítka vždy provést a korekci odchylek magnetického pásku uložit do EEPROM řídícího obovodu.

Pokud tvůj dotaz zněl na ten způsob jak budu odměřovat polohu na plánovaném zařízení tak je to kombinace čipu AS5311 a magnetické pásky se střídajícími se póly po 2mm. Odměřování je 12ti bitové.

Tak snad jsem ti dotaz alespoň částečně zodpovědel.

Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 13:05    Předmět: Citovat

jj,myslel. Mám totiž potřebu řešit odměřování u soustruhu (stačí mi dvě osy).Řeším co na to použít aby to nestálo ranec. Koukal jsem i na čínský stránky -prodávají tam dlouhý posuvky.Na dřevoobráběcí stroj by se to dalo,ale na kovoobráběcí stroj -nevím nevím. Co na to použít ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martasg1



Založen: Sep 07, 2010
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 14:01    Předmět: Citovat

Ahoj,

tak nabídnu ti dvě možnosti:
a) pokud jsi z ústí nad labem nebo okolí tak se sejdeme a zapracujeme na vývoji společně

b) pokud ti nevyhovuje bod a) tak ti navrhuji sledovat toto vlákno případně mne kontaktovat cca za měsíc a dodám ti zařízení vyvinuté v rozumné cenové relaci (pokud se návrh povede jak předpokládám x pokud ne tak to bude trvat trochu déle)

V případě, že nevyužiješ ani jednoho navrhovaného bodu a pustíš se do vývoje odměřování sám tak tě musím upozornit, že máš před sebou spoustu studování a navrhování. Jak jsem ti již psal - mnou použitý čip je AS5311 a magnetická páska s roztečí magnetů 2mm. Cenově je to dostupné a kvalitou - přesností je to nejlepší co jsem zatím našel. Pro dvě osy na soustruhu to bude tak do 2tis. Kč za čipy a pásky (záleží na délce pásků - 1mm = 1 Kč bez DPH). Elektroniku nepočítám - záleží co od ní očekáváš a co použiješ za obvody.

Pokud souhlasíš a měl bys zájem o jeden výrobek z mé produkce (nebo naší pokud se někdo místní přidá) mohu tě průběžně informovat o vývoji. Součástí mého projektu je i mechanické provedení uložení čidla odměřování (jezdec odměřování) a mechanické provedení lišty pro pásku. Plánuji dural i když by byla lepší nerez ocel (kvůli nižší tepelné roztažnosti). Ještě musím ohledně tohoto něco nastudovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 14:21    Předmět: Citovat

Chlapi omlouvám se,že vám do toho lezu,ale někde jsem zahlédl a bohužel nevím kde,něco jako nabídku právě pro váší potřebu měření (odměřování) na obráběcí stroje.Mám zato,že firma co dotoho dělá má sídlo v bývalé kolínské Tesle,nebo nějak kolem.Buď jsem to zahlédl v inzerci nějakého místního plátku,nebo zde na bastlírně se to řešilo,ale opravdu si nejsem jistý.Tu Teslu si prověřte pokud nenajdete jiné řešení.Ať se dílo podaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 14:55    Předmět: Citovat

martasg1> Díky za info.Já jsem od Třebíče.
To asi myslíš tohle,že jo.
Na CNC fóru je o tom širokosáhlý téma,mám co číst.
Tohle téma určitě sledovat budu.V současnou dobu nemám na řešení týhle záležitosti čas až přes zimu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martasg1



Založen: Sep 07, 2010
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2013, 15:11    Předmět: Citovat

ahoj,

ano informací je hodně... způsobů zpracování též.

Ale držme se toho základního co je v tomto vláknu důležité - a to je to, že hledám kolegu/-y bastlíře pro společné bastlení a vývoj ne jen odměřování. A nej jen to bastlení, ale i pokec a zábavu atd. co k životu patří Smile A uplně nejradši bych dal do kupy klub bastlířů a podporoval jej technologicky a materiálově!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martasg1



Založen: Sep 07, 2010
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá červenec 12 2013, 0:20    Předmět: Citovat

tak Severočeši poblíž metropole UL Smile ozvěte se!

stále platí... zatím se nikdo neozval! asi je venku moc hezky... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: pá červenec 12 2013, 10:47    Předmět: Citovat

Asi bych se přijel podívat, jsem z opačného konce tohodle kraje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund