Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla AZK 201
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12088
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 14:31    Předmět: Citovat

jimihendrix napsal(a):
..a je stli tim budu ovladat hlasitost zesilovace nebo menit barvu Dalajlamova hovna je uz prece na mne ne ?? Wink

a přeber si to sám . . .



potak-master-volume.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  potak-master-volume.png
 Velikost:  54.62 kB
 Staženo:  61 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 18:01    Předmět: Citovat

jimihendrix napsal(a):
tak to je bezvadný Very Happy - nejdřív tady říkáš jak odsuzuješ lidi kteří něco medrnizujou a pak tohle Very Happy no super no - já se nebudu pouštět do nějaký kraviny co mi tu popisujes - jinak ten vstup pro gramo tam je odstrihnutej...a ja nemam cas ani chut to dohledat Smile


No pochopitelně. Páč Ty stejně tohle nikdy nedáš do nějakého spolehlivě fungujicího stavu a až náhodou za půl roku někde potkáš kteroukoli jen trošku lepší Čínu, třeba Fender Pro Junior, Laney LC15, Peavey Classic, či jiný šunt, tak zjistíš, že i tento laciný drek hraje o dvě třídy lépe, něž Tvoje "vytuněná" placka. A ta poletí do popelnice, zatím co nějaký začínajicí sběratel by ji uvítal. V původním stavu, samozřejmě. Klidně se s Tebou vsadím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jimihendrix



Založen: Mar 07, 2013
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 18:05    Předmět: Citovat

no a ??? to je moje vec...a nevim proc se do me navazis ??? Kdyz prijdes do obchodu a reknes si o pet rohliku, taky se do tebe prodavacka navazi, ze si tlustej a ze si mas koupit jenom dva ???...Pokud neumis odpovidat na polozenou otazku, tak nevim co tady delas a proc sem pises.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 18:45    Předmět: Citovat

Podívej se, krom toho, že rohlíky nejím a mlíko nepiji se Ti snažím vysvětlit, že Tvoje cesta je slepá. Protože je mi té placky líto. Tím, že někam vrazíš potenciometr, nedocílíš toho, že Ti aparát začne kreslit. Nevím, proč to nechceš pochopit. Krom toho z přebuzené EF86, jestli se Ti ji podaří přebudit, poleze dost divně nakřáplý zvuk. Pakliže máš rád rythm and blues 50.let a připojíž za zesík vhodný vintage reproduktor, tak Ti to možná sedne, ale věř, že z kdejakého polovodičového overdrive pedálu půjde výrazně použitelnější zkreslení. Pokud bys byl schopen využít tu ECC83 z gramo vstupu, tak bys na tom byl určitě lépe. Každopádně teď tam máš dva identické mikrofonní kanály, do místa, kde je jejich signál smísen si dáš potenciometr. Jak je ten poťák donutí, aby jeden hrál čistě a druhý zkresleně?
Nebudu si tu hrát na žádného zkušeného odborníka, ale Ty jsi zásadně mimo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jimihendrix



Založen: Mar 07, 2013
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 18:57    Předmět: Citovat

po treti opakuju, ze tim potenciometrem jen docilim to, ze ten preamp ztisim na uroven cisteho kanalu Smile po treti se ti snazim vysvetlit ze mikrofonni lampu ef86 nebudu budit ae prebudim tu lampu za tim - E4a, pripadne E3a, protoze za EF86kou jde uz dostatecne silnej signal, kterej vybudi tu ecc83ku Smile a tim potenciometrem jen zesilim nebo ztisim cely ten zkresleny preamp (neboli zvysim pripadne snizim hlasitost - ne vybuzeni Smile) na uroven cisteho kanalu Smile uz chapes ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 19:17    Předmět: Citovat

No, když myslíš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 20:59    Předmět: Citovat

Neříkal si náhodou předtím že máš slabý signál a nevybudíš to?

Každopádně se domnívám že přístup mmjuze je rozumnější. Výsledek je jistý, úpravy jsou kdykoliv snadno vratné. V podstatě ideální situace. Zkus to ještě zvážit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jimihendrix



Založen: Mar 07, 2013
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 6:47    Předmět: Citovat

Fajn tak dobry, omlouvam se - pokud ti tohle reseni prijde lepsi tak mi porad jak na to...?? cim zacit ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 8:42    Předmět: Citovat

Prvně zprovozni kanál s ECC83 a vyzkoušej, jak se bude chovat. Pokud ho Tvá kytara také patřičně nevybudí, bude to chtít pohrát si se zesílením jednotlivých triod.

Každopádně bych se nebránil přebuzení koncového stupně. Stejně se Ti nepodaří mu nijak zabránit. Zvuk všech starých aparátů Fender a pod. na tom byl postaven. Funguje to tak, že si potenciometr hlasitosti na kytaře nastavíš řekněme do 2/3 dráhy, hlasitost na zesilovači přesně na hranici kdy čistý zvuk začíná být nakřáplý a úroveň nakreslení zvuku prakticky reguluješ razancí úderu trsátka do strun. Pokud pak budeš chtít zahrát jó drsnou polohu, tak si malíčkem ( či jinou vhodnou končetinou ) otevřeš volume na kytaře na max. Vypadá to krkolomně, ale běžně se to používá už dlouhá desetiletí. Je prověřené, že žádný vícekanálový zesilovač moderní koncepce s X různých gainů a mástrů nemá tak hezký "vintage" zvuk, jako původní jednokanály. Proto je tento způsob hraní na jednoduché aparáty stále tak v oblibě. Jistě tak hrával i Tvůj náhodný jmenovec před padesáti lety, pokud si zrovna mezi kytaru a zesilovač nestrčil některý ze svých oblíbených polovodičových fuzzů. To ovšem pak už neměl tu "čistou" cestu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jimihendrix



Založen: Mar 07, 2013
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 11:04    Předmět: Citovat

ja znam techniku hry na lampu Very Happy mam doma Marshall klasickou 4diru - Plexi - nejsem naalfabet, nepotebuju vedet jak to vybudit Very Happy Mam za sebou uspesnou prestavbu Regenta 600H na Vintage Combo - s krasným nakřáplým zvukem. Jen si chci zkusit upravit lampu Smile jinak na overdrive mam lampovou kopii preampu JCM800 ( mam tam tam lampu 12ax7 - ecc83, i kdyz uvazuju o vymene za e83cc nebo 803ku ) jeste premyslim ze bych udelal z toho tri kanal ) jeden preamp na cistou cestu - kytara-Tesla a druhej rozdelil Smile na Crunch a Overdrive - s tim že bych vyradil prepinac v Tesle - dal tam prepinaci rele a prepinal mezi vstupy na gramo a druhym EFkem..Smile - Mrkni na schéma - využil bych tedy čistě jak je zapojenej jeden preamp s mikrofonem jako clean, druhej (crunch) bych prohnal lampovým boostrem a poslal do toho gramofonu - čimž bych dosáhnul jemného zkreslení (na vstupu boosteru-preampu z JCM800ky bude trimr na nastavení urovne, tak aby ten booster nezkresloval ale pouze zvysoval vystupni napeti a vybudil elektronku za nim) a pak bude treti kanal na sola - kdy se z obehu vyradi pevne nastavenej trimr pred boostrem - signal se v nom prikresli a bude pokracovat dal Smile Dole je schema - este mne napadlo, ze bych ten booster zapojil jenom do toho gramofonu misto toho abych ten zkreslenej nebo crunch kanal separoval do jinyho vstupu ( tzn ze bych nepouzil ten druhej mikrofonni vstup )


Zapojení.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Zapojení.jpg
 Velikost:  35.46 kB
 Staženo:  73 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 17:25    Předmět: Citovat

Pokud by sis vystačil s dvěma kanály, tak stačí zrušit přepínače a za kytaru dát A/B nožní přepínač a jedna cesta přes ten lampový kreslič do gramo vstupu a druhá přímo do mikrofonního vstupu. Bylo by to nejsnažší a nejrychlejší. On ten gramo vstup s ECC83 bude mít stejně jiný zvuk, než kanál s EF86. Možná by se dal nastavit tak, aby zlehonka nakresloval a při sešlápnutí pedálu boosteru by to už kreslilo na sóla. Takže vlastně bys měl tři zvukové možnosti. Čistý - špinavý - zkreslený.
To vše za předpokladu, že budeš hrát tak nahlas / potichu, aby Ti nekreslil konec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12088
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá březen 22 2013, 23:07    Předmět: Citovat

mmjuz napsal(a):
A není pro velkovýrobce snadnější navinout na trafu vinutí pro žhavení symetricky a střed uzemnit?


není . . .
problém bývá v tom, že rozvody žhavení nejsou vždy přísně symetrické a tudíž "symetrický vývod" na trafu by to bručení třeba i zhoršil . . .
. . . proto se tam dává trimr, kterým se to nastaví na minimum brumu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: so březen 23 2013, 13:04    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
mmjuz napsal(a):
A není pro velkovýrobce snadnější navinout na trafu vinutí pro žhavení symetricky a střed uzemnit?


není . . .
problém bývá v tom, že rozvody žhavení nejsou vždy přísně symetrické a tudíž "symetrický vývod" na trafu by to bručení třeba i zhoršil . . .
. . . proto se tam dává trimr, kterým se to nastaví na minimum brumu.


Člověče, věř nebo ne, ale nechal jsem si dělat několik desítek síťáků, něco Elektrokov, více pak Silveratech, vždy žhavení 3,2V - 0 - 3,2V a nikdy jsem neměl problém s nějakým brumem, který by se kamkoli dstával ze žhavení. Trafa byly v seriích jeden až čtyři kusy, tedy skoro pokaždé jiné a problém s tím nebyl. Nechápu, proč by měl mít výrobce problém udělat jedno trafo s dostatečně symetrickým vinutí pro žhavení tak, aby to nedělalo bordel a pak ho frčet v tisícových seriích. Ty v tom vidíš nějaký nepřekonatelný zádrhel? Výrazně problematičtější je výroba kvalitního výstupáku a to se opravdu i dneska některým firmám moc nedaří. Každopádně čím méně nastavovacích prvků v zesilovači je, tím lépe.

Krom toho jsem tento odbrumovací trimr ( dost blbě se dnes dráťák shání ) X krát použil v dobách, kdy jsem si myslel to samé co Ty a když jsem s tím točil, tak se mi podařilo vytvořit brum jen sotva slyšitelný a to pouze v krajních polohách toho trimru. Používal jsem vesměs 220R a kupoval jsem je u Bučka za nekřesťanských 30,-Kč. Původně jsem totiž z přemíry opatrnosti nechával dělat vinutí 6,3V - 0V pro vstupní lampu, kam jsem právě dával trimr a druhé vinutí 3,2 - 0 - 3,2V pro zbytek lamp. Dnes na to kašlu, je to zbytečné. Nebezpečí brumu většinou číhá úplně někde jinde, než ve žhavení, je-li vinutí dostatečně proudově dimenzováno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12088
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so březen 23 2013, 13:28    Předmět: Citovat

mmjuz napsal(a):
Člověče, věř nebo ne, ale nechal jsem si dělat několik desítek síťáků, něco Elektrokov, více pak Silveratech, vždy žhavení 3,2V - 0 - 3,2V a nikdy jsem neměl problém s nějakým brumem, který by se kamkoli dstával ze žhavení. Trafa byly v seriích jeden až čtyři kusy, tedy skoro pokaždé jiné a problém s tím nebyl. Nechápu, proč by měl mít výrobce problém udělat jedno trafo s dostatečně symetrickým vinutí pro žhavení tak, aby to nedělalo bordel a pak ho frčet v tisícových seriích.
Ty v tom vidíš nějaký nepřekonatelný zádrhel?

ne . . .
jen tady se bavíme o opravě, nebo úpravě zesiku TESLA AZK201 a jemu podobných.
A v té době se žhavící vinutí symetricky prostě nedělaly!
Všechny zesilovače této řady prostě mají tzv. odbručení děláno drátovým poťákem.
Vidíš v tom, nějaký pro tebe, nepřekonatelný zádrhel ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmjuz



Založen: Mar 16, 2009
Příspěvky: 217

PříspěvekZaslal: so březen 23 2013, 17:41    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
Ony tuhle "vychytávku" leckteré věhlasné zesilovače nepotřebují Very Happy . Je lepší nebručet, než ten brum nějak nedokonale kompenzovat.


Panenko skákavá, řešilo se, proč třeba některé "věhlasné" zesy tuhle "vychytávku" nepotřebují. Tak jdi do háje. Jestli se chceš vermomocí hádat, zkus svoji starou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
Strana 5 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.32 sekund