Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sluchátka s max. útlumem zvuku směrem ven, jaká?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po únor 04 2013, 14:27    Předmět: Citovat

Dekuji vsem za pomoc. Nechci byt nevdecny, ale vedle zvuku je pro me dulezity i utlum zvuku ven. Abych neobtezoval okoli. Jak budou sedet je otazka. Mam taky stredne usni velikost. A mam rad basy, takova slapka u bubnu na koss sporta pro co vlastnim, neni k zahozeni. Jenze tyto sluchatka jsou vhodna na ven. Tam je mi fuk co na to okoli, v hlucne tramvaji. Ale doma, v noci, v mistnosti kde se spi uz tyto sluchatka pouzit nelze. Nebo ano ale pak zase neslysim nic, nebo dost omezene.
Vzpomel jsem si ze nekde mam sluchtaka Tesla S2. Patri sice do tezke vahove kategorie ale utlum zvuku ven byl dostatecny. Mozna by se hodilo pouzit lehci kabel. Treba u notasu kdyz si predstavim redukci a v ni 6.3 jack, tak me jima des. A i kdyz bych misto toho pouzil redukci na kabelu, stejne to neni ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: po únor 04 2013, 16:22    Předmět: Citovat

HD449 mají útlum v obou směrech dost slušný a vyrovnané nejsou podobně jako Porty. Chceš-li mít jistotu, tak si je někde poslechni, není nic jednoduššího.
_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1352
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: po únor 04 2013, 21:22    Předmět: Citovat

Amarok
S tím útlumem máš pravdu,jsou uzavřená,takže neruší a okolní zvuky taky dobře tlumí.Basů mají tak akorát,někde v diskuzích se píše,že málo basují.Ale potřebují rozehrát.První moment po připojení nových na pc a porovnání s PX100 jsem byl rozhodnut je vrátit.Ale lhůta na vrácení byla 14 dní,tak jsem je zapojil na mp trojku a nechal běžet na téměř plnou hlasitost 4 dny.Zdálo se,že deklarovaná citlivost nepasuje,aby to trochu hrálo,muselo to být téměř naplno.Po čtyřech dnech hraní pod dekou jsem je hodil na uši a nevěřil,hlasitost stačí na polovinu,basy jsou pevné,výšky neagresívní.Dají se poslouchat i několik hodin v kuse.PX100 jsem odložil odpočívat do šuplíku.To jsem prosím skeptik na rozehrávání elektroniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 05 2013, 3:53    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Jenze tyto sluchatka jsou vhodna na ven. Tam je mi fuk co na to okoli, v hlucne tramvaji.


Vždycky když jedu MHD a vyskytuje se tam nějaké individuum, co má vyhulené sluchátka naplno a neuvědomuje si obsah pojmu "obtěžování okolí", tak si pomyslím něco o obrazek_cenzura. Občasně si také něco nejen pomyslím, ale rovnou dotyčnému něco milého lidského povím. Ten z toho má obvykle velkou radost, ale pro mou prostorovou výraznost si jí netroufne dávat příliš najevo. Jednoho obzvláště se radujícího jedince jsem jednou i vystoupil (protože si chtěl hrát na strkanou). Nepatříš doufám do té kategorie o které tu mluvím že ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 05 2013, 9:03    Předmět: Citovat

Ne, k takove skupine urcite nepatrim. Vazim si sveho sluchu a tak to s hlasitosti neprehanim. A ohleduplnost k okoli mi neschazi. Jako kurak si stoupnu hodne mimo zastavku abych neobtezoval okoli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 05 2013, 21:03    Předmět: Citovat

Tak je to OK. Tak přeju hodně štěstí při shánění tobě vyhovujících a okolí nerušících sluchátek Wink Já ti bohužel moc nepaoradím protože já na sluchátka moc nejsem. Poslech z libovolných mi přijde nepříjemný a (mě bohužel) obtěžující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st únor 06 2013, 13:39    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
A mam rad basy, takova slapka u bubnu na koss sporta pro co vlastnim, neni k zahozeni. Jenze tyto sluchatka jsou vhodna na ven.

Uzavřená sluchátka jsou vždy problém, právě kvůli té uzavřenosti. Zvuk se tluče a ztrácí prostor. Jedny z mála, které se s tím dokázaly vyrovnat a znějí jako otevřená, jsou Shure SRH 840.
Cena vysoká (3.800), ale v poměru k jejich kvalitě je cena neuvěřitelně nízká. Doporučuju si je někde vyzkoušet. Nejsou nejlehčí, ale zvuk je úžasný i při delším poslouchání. Více nebudu vychvalovat, audiofilštinou nemluvím.
Samozřejmě další problém uzavřených sluchátek, tj. pocení uší, zůstává.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: st únor 06 2013, 13:56    Předmět: Citovat

Bezny napsal(a):
Samozřejmě další problém uzavřených sluchátek, tj. pocení uší, zůstává.
A tuhle hovadinu jsi vyčetl kde? Rolling Eyes
_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
The_P



Založen: Oct 17, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st únor 06 2013, 15:21    Předmět: Citovat

Ja si nakonec co se uzavrenych tyce vybral Beyerdynamic DT150 a mohu jen doporucit si je nekde vyzkouset. Zvuk je dle mne velmi slusny za ty penize, ven pronika i pri relativne vysoke hlasitosti docela malo (proto jsem si je take do prace poridil), prakticky jsou neslysne, cim nizsi frekvence tim je to samozrejme horsi.

Co se tyce naopak pronikani ruchu z vnejsku, tam je to jeste lepsi, prakticky neni nikoho slyset pokud hraje i slaby signal, bez signalu se to jeste relativne da. Hrajou dosti od podlahy ale vyrovnane az k vyssim frekvencim, zvuk je mirne 'temny' jak se rika ale neni zastreny ani unavujici (hlavne na vyskach), pritom detaily nechybi. Nejake ruske forum je i merilo a charka vysla skutecne az prekvapive rovna do docela vysoke frekvence a i tam je jen mirny hup, jen impedance je 250 Ohm takze sice z mp3 se vybudit daji, ale kdyz se nakrmi sluchatkovym zesilovacem je to *zcela* o necem jinem.

Noseni je trochu narocnejsi, jsou to studiovky s mirne vetsim pritlakem na hlavu, zato vysledek tomu odpovida. Jako bonus je jejich skoro totalni neznicitelnost, cemuz odpovida i ten SS design (nekde jsem cetl ze to skutecne vychazi z nejakeho valecneho modelu designem, nemci.. Very Happy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st únor 06 2013, 20:26    Předmět: Citovat

Cvične som pozeral, do čoho by som šiel, keby. Predbežne mi vyšli AKG K701 a Sennheiser HD600. S tými DT150 si mi zamotal hlavu. Vyzerajú drsne a temný zvuk nemusím, ale pre uši by mohli byť pohodlné a ak je toto ich charka, tak k tomu žiadna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
The_P



Založen: Oct 17, 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st únor 06 2013, 21:15    Předmět: Citovat

Byt pobliz, milerad Ti je predvedu, ale hadam kolem Prahy/Kladna se moc nevyskytujes. Ono to plati asi u vsech, chce si je to poslechnout. AKG byvaji krasne detailni s mene basy, Senny mivaji prijemny teply zvuk a Beyery me osobne prijdou tak napul cesty. Neni to takove pohlazeni jako Senny, maji oproti nim rekl bych rychlejsi 'presnejsi' zvuk, ale zas mene jak AKG typicky a take oproti nim maji vice basu. Kazdy mame vlastni chute, neni nad osobni zkusenost.

Na headfi jsou docela zname, ale kolik je trebas tech DT150 v CR/SR tezko rict, nejspis moc ne. Prime srovnani by napovedelo vice, ale narozdil od legend co jsi zminil se zda ze tady ta zkusenost asi chybi.

PS: Jo, to je ta charka Smile
PS2: Co se usi tyce, mam je hadam prumerne co se velikosti tyce, ale ta sluchatka je 'obkroci' a jak jsou navic i dost hluboka, tak usni boltce jsou defacto nestlacene a volne v prostoru, alespon pocitove, ona jsou fakt velka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 0:52    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Bezny napsal(a):
Samozřejmě další problém uzavřených sluchátek, tj. pocení uší, zůstává.
A tuhle hovadinu jsi vyčetl kde? Rolling Eyes


Nevím kde toto "vyčetl" dotyčný, ale já to vyčetl z vlastní zkušenosti jelikož jsem míval stejný problém. Zkoušel jsem různá sluchátka (a opravdu to nebyly nějaké z tržnice za 2 kila), ale víceméně vždy se stejným výsledkem. Sundání sluchátek tedy byla vždy velká úleva. Taková že mi za to ten poslech nestál a počkal jsem si raději až si budu moci hudbu poslechnout na normálních bednách. Dnes už sluchátka naštěstí nemusím řešit vůbec a mám leta pokoj. Odkud si vyčetl ty že tento problém neexistuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 6:48    Předmět: Citovat

Nechcem ukradnúť vlákno, tak len stručne. Vlastním KOSS UR40, SENNHEISER PX100 a AKG K350 (to sú štuplíky). Šlo by to použiť pre opis toho zvuku, kvôli predstave?
Ak by to bolo na obšírnejšie preberanie, presmerujeme sa inam, sem to asi nepatrí. Dík

Ešte ma špeciálne zaujímajú Senny RS 180.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3321
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 19:30    Předmět: Citovat

Pouziti sluchatek jsem donucen tim ze trosicku hure slysim a zena ma pro zmenu sluch jak netopir. Kdyz jdeme nekam na navstevu vzdycky jim hraje telka vice nez u nas doma. A tak kdyz davaj v bedne ho*no, coz je dost casto, rad si pustim nejakou muziku. Jenze, a tady je kamen urazu, tim zvukem co leze ze sluchatek koss porta pro, rusim tv. A tak jsem se rozhodl ze jedine reseni, krome odstehovani, ci rozbiti telky, je ze si poridim sluchatka. Nic jineho nezbyva. Mozna kdyz bych zrealizoval oboji ?
Asi by byla idealni impedance okolo 30 ohmu, a citlivost cim vic, tim lepe. A jak jsem psal nejake ty basy ve zvuku nejsou k zahozeni. zatim jsem nic nekoupil, dam tomu cas. Pak si vyberu neco z toho co mi tady poradite. Ale bude to tezky vybrat. Kazdy mame jinou predstavu o zabarveni zvuku. U me navic s nutnosti max. utlumu smerem ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 21:34    Předmět: Citovat

Thales napsal(a):
Odkud si vyčetl ty že tento problém neexistuje?
Já ale reagoval na to, že problém je stejný u všech circumaurálních (tzn. velkých) sluchátek, protože prostor mezi měničem a hlavou je vždy "hermeticky" uzavřen. Tudíž to není problém uzavřených sluchátek, ale všech sluchátek (mimo AKG K1000 apod.) a to zejména s koženkovým polstrováním.

robo: útlum směrem ven opravdu nemusíš moc řešit. Drtivá většina uzavřených sluchátek má útlum směrem ven hodně dobrý. Jelikož jsi z Brna, tak si ty HD449 nebo jiné běž poslechnout třeba do Gothicu, myslím že se ti zalíbí.

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund