Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mikropájka ERS50
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 36, 37, 38  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
a4tech



Založen: Sep 08, 2002
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2012, 15:53    Předmět: Citovat

jano2 napsal(a):
Mam tu nejaké ND,ale ak by si si pre ne prišiel,,,


Kam?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jano2



Založen: Dec 28, 2006
Příspěvky: 1753
Bydliště: Orava,sever

PříspěvekZaslal: čt červenec 26 2012, 18:48    Předmět: Citovat

Máš súkromnú spravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pá červenec 27 2012, 8:13    Předmět: Citovat

Ze Sagatu od p. Zídky jsem objednával už x krát a nikdy nebyl žádný problém. Jinak já jsem dělal do práce svoje ERS50 dle originálního zapojení. Jedna z těch dvou mě zůstala, takže jí k plný spokojenosti používám. DPS sem k tomu navrhoval svůj, takže kdyby jí někdo chtěl . . .


27072012224.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  27072012224.jpg
 Velikost:  182.3 kB
 Staženo:  240 krát


27072012225.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  27072012225.jpg
 Velikost:  128.88 kB
 Staženo:  292 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17883
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 22:41    Předmět: Citovat

Mam dva kousky ERS50 stary, se slovenskym popisem. Dnes jsem prijel na servis zapnu a nic. Tak jsem na to doma kouknul. ERS50 mam upraveny, kabel je pripojen pres magnetakovej petikolik (dva a dva zdvojeny piny) abych mohl prohazovat pajku s kopytem a slabym hrotem. Obe jsou upraqveny a predelany na dvoubarevnou indikaci. Pokud se odpojil kabel, ledka hlasila sepnuty topeni, po pripojeni ale zhasla. Dlouho jsem nemohl nic najit a tak jsem rozdelal druhou na porovnani. Zjistil jsem celkem zasadni rozdil. V ty co byla vadna, byl tyristor jen na tlustym klinikovym kridylku a v ty zdravy byl do L zohybany cerny plech velikosti celyho plosaku, prisroubovanej pres distanc k plosaku. To je nejaky vylepseni chlazeni, a nebo naopak to je prvni varianta? No zavadu jsem nasel, byl ulomenej prostredni vyvod tyristoru! Shocked Pak jsem zjistil, ze to tlusty chladici kridylko ma zespoda dva zavity a ze v plosaku je dokonce jeden otvor kterym se da chladic prisroubovat. Tak jsem kolem diry pocinoval plosak, dal sroubek M3 a je opraveno. (stredni noha je zrovna chladic). Takze dalsi dotaz, to kridylko zapomeli prisroubovat jen u me a nebo je to standard. Pak se tyristor nema tahanim v aute uklepat, kdyz drzel i s chladicem jen za 3 nohy....
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Al



Založen: Dec 18, 2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út prosinec 18 2012, 11:42    Předmět: Citovat

Mám ERS50 variantu s dvoubarevnou LED, ta se ale pokazila již krátce po zakoupení někdy před velmi mnoha lety. Nikdy jsem to nepotřeboval, stačí mi, že topení/netopení poznám podle slabého bzučení. Nicméně teď jsem tam jednoduše macgyverovsky dal dvě obyčejné LEDky, aby to teda svítilo, a zjistil jsem následující problém: Červená LED signalizující topení, která je připojená přes rezistor 560R, má proud 41 mA, což je docela příliš. Na tom rezistoru je 23.0 V, na diodě je 2.75 V. Na zelené power diodě je jen 8 mA a je bez problémů. Takže mám dotaz: Co s tím je? Rezistor 560R je i v originálním schématu, takže jaktože mně to posílá 41 mA do diody? Možná je to i příčina toho, že ta původní dvoubarevná prakticky hned odešla.

Nebo to tak původně fakt bylo a ta dvoubarevná LEDka chtěla větší proud, takže teď když jsem tam dal obyčejnou červenou, která má mít běžně 10-20 mA, tak mám prostě dát místo 560R větší rezistor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út prosinec 18 2012, 12:35    Předmět: Citovat

Al napsal(a):
...tak mám prostě dát místo 560R větší rezistor?

Asi tak... dej tam 1k5 - 2k2 a bude to OK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Al



Založen: Dec 18, 2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st prosinec 19 2012, 1:13    Předmět: Citovat

Ještě jsem znovu pořádně prohlédl schéma ERS50 a vidím, že ten rezistor 560R není připojen jen k LEDce. Mezi rezitorem a LEDkou je totiž odbočka vedoucí přes rezistor 5K6 do operačního zesilovače. Řekl bych teda, že měnit za jiný rezistor se to určitě nemá. Do té odbočky teče jen zhruba 0.5 mA, takže 39 mA teče přímo do té LEDky.

Pročetl jsem odkazy, co tu lidi dávali dříve, a našel jsem výslovně řečeno, že ten rezistor 560R může mít na sobě až 23 voltů, čili těch 40 mA do LEDky je normální stav. Dle schématu LED LQ1732 mám ezní proud 40 mA. No a dnešní diody mají ten limit níž. Jen mě překvapuje, že se nad tím ještě nikdo nepozastavil.

Když se ta LEDka dá pryč, páječka dál funguje, akorát v té části obvodu kolem toho rezistoru 560R je rázem úplně jiné napětí i jiný proud.

Jinak podle těch odkazů jsem si proměřil, že tu páječku mám úplně špatně nastavenou teplotně. Nastavování teploty potenciometrem sice funguje, ale dolní mez je velmi nízko, nahřeje se snad za pět sekund a už vypíná. Ale jak jsem četl, kolik lidí už mělo velké problémy ty trimry nějak nastavit, aby to vůbec nějak fungovalo, radši na to nechci vůbec chytat a budu prostě dál amatérsky pájet od oka na nejnižší teplotě, která stačí, aby šlo pájet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: Oct 28, 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne listopad 03 2013, 18:25    Předmět: Citovat

Tak se mi po dlouhých letech ERS50 taky rozbila. Ze začátku začalo topení vynechávat nebo hřála přerušovaně už od studena a pořád se to zhoršovalo. Nakonec už jen blikla při zapnutí a dál už nehřála. Koumal jsem nad tím dneska asi hodinu a nakonec to byl taky přerušený trimr RP2 na konci dráhy, jak už tu někdo psal. Zřejmě je tam na toho cermeta moc velký proud.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1287
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 15:09    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, jaký průměr má otvor v čelním plechu pro pojistkový držák u staré ERS50? 12 nebo 13mm? Rozpadl se, potřebuju jej koupit, blbec jsem si to nezměřil a nemám ji po ruce... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 15:45    Předmět: Citovat

Otvor je 13, bakelitové pouzdro 12, v té mezeře křidýlka zajišťovacího kroužku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1287
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: po listopad 11 2013, 16:00    Předmět: Citovat

Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7917
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st leden 15 2014, 2:05    Předmět: Citovat

Cybertracker napsal(a):
Nedá mi to tady nenapsat svoji nedávnou zkušenost. Mám ERS50 už roky a když jsem u ní provedl úpravu, která kdysi vyšla tuším někde v AR, maximální spokojenost. Levné náhradní díly, slušný výběr pájecích hrotů za pár kč a taky dostatek náhr. dílů. Pak mi u ní odešla elektronika, tak jsem zainvestoval 350kč do nové elektroniky od Sagata s dvoubarevnou LED, nicméně osazení DPS je vůči tesláckému pěkná divočina, pájejí to tam snad za letu trafopájkou. (...)

Nechceš to nafotit? Jinak Sagat má trochu nový web. http://www.sagat.info
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7102
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st leden 15 2014, 11:33    Předmět: Citovat

stefan31 napsal(a):
Spomínané poznatky a úpravy sú v spomínanom článku: Spájkovačka, autor Štefan Brondoš, v AR.
ARA č.12, str.496 (1991)
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milavla



Založen: Sep 03, 2008
Příspěvky: 302

PříspěvekZaslal: ne únor 09 2014, 16:50    Předmět: Citovat

Mám ERS-50 od Sagatu s dvoubarevnou led a včera mi ta červená taky shořela. Píšete tu, že není dobrý měnit ten rezistor R12 (560), protože druhá větev vede přes rezistor 5K6 do operačního zesilovače. A můžu dát rezistor mezi ten R12 a tu ledku, neovlivní to nějak tu druhou větev?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12087
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne únor 09 2014, 17:42    Předmět: Citovat

milavla napsal(a):
Mám ERS-50 od Sagatu s dvoubarevnou led a včera mi ta červená taky shořela.

nedával jsi dnes dopoledne příspěvek do jiného vlákna i s odkazy na obrázky ? Nesmazal jsi ty príspěvky sám ?

tady je postup nastavení od výrobce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 36, 37, 38  Další
Strana 7 z 38

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund