Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STABO SH 6200, šumová brána při FM
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 19:20    Předmět: Citovat

Ja mám zbierku funkčných ručiek, zväčša poskladaných z viacerých kusov. Mal som totiž po opravách (prešli mi rukami stovky) dosť súčastí z vrakov, ktoré zákoši nechceli, tak som z dvoch, troch potom skompletoval jednu funkčnú. Z toho mali radosť hlavne moji kamaráti, ktorí prišli "za hubičku" k cebéčku.
Mojim favoritom boli Stabo SH8000, ktoré mali najselektívnejšie vstupné časti a boli menšie, ako pôvodné "tehly" s teleskopmi. Neskoršie menšie typy ručiek, napr SY101 mali už vstupné diely oklamané a prijímali so slabým signálom aj všetko smetie okolo, výsledkom čoho bol síce silnejší signál, zato totálne nečitateľný.
DNT boli tiež fajn ručky, niekde by som mal mať ešte ich HT4012.
http://www.radiomuseum.org/r/dnt_cb_handfunkgeraet_ht4012.html

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12091
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 19:53    Předmět: Citovat

helios napsal(a):
Mojim favoritom boli Stabo SH8000


mými favority zase byly ručky AE2800, AE2844, Danita 2000 a ALL95.
vynikající citlivost, selektivita skoro jako mobilky(bez problémů se daly připojit k velké anténě lambda/2 nebo 5/8 ), spousta funkcí(podle typu)
SY101 nebyly tak dobré a ani AH27 a podobné už takové nebyly . . .
a co se týká parametrů, vůbec nejlepší ručka, která kdy byla vyráběná byla DNT SCAN40(ještě jí mám schovanou) bohužel nemá kryt, takže je to jen sice funkční, ale šrot . . .



P6120142.JPG
 Komentář:
moje flotila CB ruček a to nejsou všechny . . .

Stáhnout
 Soubor:  P6120142.JPG
 Velikost:  204.68 kB
 Staženo:  121 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 20:50    Předmět: Citovat

Ja tú moju zbierku teraz nenafotím, je totiž rozhádzaná medzi dvoma bydliskami. Ja mám zasa niekde črevá z Danity 2000, ktorú som chcel zabudovať do auta, ale potom som vymenil auto. Very Happy
Škoda, že na slovensku CB zakapalo, bola to zaujímavá doba, v roku ´96 bolo v Bratislave niekoľko sto cebečkárov, dnes ich zostalo len pár a aj tí už pomaly nemajú s kým pokecať. Cry

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12091
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 21:04    Předmět: Citovat

helios napsal(a):
dnes ich zostalo len pár a aj tí už pomaly nemajú s kým pokecať. Cry


když jsme tady v r.90 začínali, bylo nás jen pár (čtyři kamarádi) . . .
a staničky jsme si vyráběli předěláním a přeladěním původně služebních stanic.
v letech 94 až 97 tady na okolí mohlo být taky několik stovek CéBéčkářů
a dnes už pracuje jen to tvrdé jádro, tak jako na začátku . . . a většina z nich, má už i amatérské koncese . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 21:20    Předmět: Citovat

Ja som asi tá výnimka z pravidla. Začínal som v roku 90, moja prvá ručka bola práve tá Stabo SH6200, preto ju mám tak rád. Smile
Na koncesiu ma lámali tiež a dosť dlho, ale odolal som. Keď som videl, ako sa dnešní rádioamatéri dohovárajú na Skype, ako nadviažu rádiové spojenie, už to nemá to čaro neznámeho. Nuž, taká je dnešná doba. Smile

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12091
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 21:32    Předmět: Citovat

helios napsal(a):
Na koncesiu ma lámali tiež a dosť dlho, ale odolal som. Keď som videl, ako sa dnešní rádioamatéri dohovárajú na Skype, ako nadviažu rádiové spojenie, už to nemá to čaro neznámeho


ale o tom to přeci není . . .
první zkoušky jsem dělal v roce 78 a byl jsem jako RO-C pro kolektivní stanice Svazarmu.
V roce 96 jsem si udělal zkoušky OK-C a začal jsem vysílat na všech, mě tehdy povolených pásmech. Tedy i na KV a občas to provozuji i teď.
Loni na podzim, když se zbláznilo sluníčko bylo možné na 28MHz(10m) dělat se 100W celý svět !!!
A to jsem jako anténu používal jen přeladěnou CB půlku !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 21:42    Předmět: Citovat

Keď sú podmienky, tak to ide samo. Ja som na tú SH6200 na teleskopku zo strechy paneláku urobil Birmingham, na CB a základňovku na 10W sa dala urobiť južná afrika, ak boli dobré podmienky. Akurát mi dosť zvykla vadiť ďévočka z taxislužby v Moskve, neviem, na koľko kW smažila, ale mazala pomaly aj miestne stanice.
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12091
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červen 12 2012, 21:46    Předmět: Citovat

helios napsal(a):
Akurát mi dosť zvykla vadiť ďévočka z taxislužby v Moskve, neviem, na koľko kW smažila, ale mazala pomaly aj miestne stanice.


nevěř tomu !
ona měla stejně naložíno jako ty !

několikrát jsem se bavil s kámošema "Tirákama", kteří byli na parkovišti někde u Kyjeva a měli tam 4W a snídali !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
metropolitan111



Založen: Mar 13, 2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 01 2012, 11:22    Předmět: Citovat

metropolitan111 napsal(a):
SQ je při FM stále otevřený. Takže stanice stále šumí při AM jde SQ normálně ,ale od 1.ledna 1999 je v České republice CB vysílání s modulací AM zakázáno.


Teď to čtu oprava nejde ani při AM stanice nešumí,ale vysílá a přijímá (chová se jako SQ na max.) Jinak jsem to podle schematu a rad změřil na diodě D22 je při min. SQ 85mV na max. 165mV, Rezistor R51 15kΩ,R52 450Ω, potenciometr SQ RV1 10kΩ (v pořádku) jen trimr RV6 má na sobě hodnotu 20kΩ a po proměření má ve skutečnosti 11kΩ.

IO je MC 3359

Jinak zpráva pro všechny uživatele CB . Vysílání v AM modulaci je opět povoleno od 1. června 2012.
Odkaz na aktuální předpis pro CB od ČTU.
http://ok1ike.nagano.cz/soubory/VO-R_7_04_2012_6.pdf Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12091
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne říjen 21 2012, 14:11    Předmět: Citovat

tak jsem se stal staropečeným majitelem kultovního originálu SH6200
v docela pěkném stavu . . . koupil jsem to za 100,- v Holicích.
taky nefungoval SQ . . . vůbec nefungoval . . .

už to mám opraveno, byl vadný potenciometr, dokonale zaoxidovaný běžec.
Vůbec se nedotýkal střední kontakt běžce !
demontoval jsem ho ze stanice, rozpertloval, vyčistil a máznul silikonovou vazelinkou . . . a zase vše zpátky . . .
Teď běhá, jako za mlada !



PA210075.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PA210075.JPG
 Velikost:  184.21 kB
 Staženo:  94 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund