Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osciloskop BM464, nezobrazí se linka
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: ne leden 11 2009, 19:01    Předmět: Osciloskop BM464, nezobrazí se linka Citovat

Mám doma už dlouho starý osciloskop BM-464, na němž je závada. Místo něj jsem později pořídil BM-566A, o kterém jsem tady kdysi psal a k odstranění drobné závady mě nasměroval Sejny.
BM-464 sice nepotřebuji, ale je mi líto ho rovnou vyhodit, popíši o co se jedná:
Po zapnutí BM-464 se nezobrazí charakteristická linka, nulová sinusovka, prostě nic.
Pouze pokud držím trvale stisknuté tlačítko „středění“ se tato linka zobrazí. Pokud přivedu signál z generátoru na vstup A, nebo B, sinusoida se při stále stisknutém „středění“ zobrazuje.
Volby přepínačů časové základny mají vliv. Zrovna tak volby na dvoukanálovém zesilovači včetně posuvu osy.
http://img33.picoodle.com/img/img33/3/1/11/f_1025661m_38acea3.jpg
Manuál k BM-464 jsem z netu stáhnul, ale bohužel vidím, že neobsahuje část dvoukanálového zesilovače BP-4641, kde by se pravděpodobně mohla vyskytovat závada. Takže nevím co v té části mám měřit.
http://img32.picoodle.com/img/img32/3/1/11/f_1025662m_d665297.jpg

Má někdo z kolegů nějaký léčivý postup? Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: po leden 12 2009, 0:29    Předmět: Citovat

Záleží, jestli se stopa nezobrazuje proto, že je malý jas obrazovky, nebo je jen někde "ujetá". Měl jsem podobnou závadu - na obrazovce nebylo nic vidět, ještě před tím jas kolísal. Našel jsem závadu ve zdroji VN (zdroj -1450V napájející katodu, přes něj se uzavírá i regulační smyčka) - přepálený rezistor, možná to bude něco podobného. Jinak manuál k zesilovači bych i měl - mohu případně příští víkend oskenovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Erny



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 410
Bydliště: Střední čechy

PříspěvekZaslal: po leden 12 2009, 9:22    Předmět: Citovat

Také jsem opravoval 2ks BM464 a u obou byla závada v napájení -1450V , jak píše radekrd. Schemata BP 4641 mám naskenované, pokud máš zájem pošlu Ti je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: po leden 12 2009, 11:25    Předmět: Citovat

Pánové, děkuji za nasměrování kudy dál a pokud bude některý z vás tak laskavý, prosil bych manuál, schéma BP-4641 na:

svmbass (zavináč) atlas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Erny



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 410
Bydliště: Střední čechy

PříspěvekZaslal: po leden 12 2009, 11:44    Předmět: Citovat

Poslal jsem Ti to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
svmbass



Založen: Aug 04, 2007
Příspěvky: 157
Bydliště: Val. Klobouky

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 13:18    Předmět: Citovat

Díky schéma pro BP-4641 od Ernyho jsem včera postupně měřil napětí na deskách. Měření se provádí z boční strany pod tubusem obrazovky a nesledoval jsem stínítko.
A hle ho!….nevím čím jsem tam při měření pohnul, ale po čase vidím na stínítku onu charakteristickou linku ! Vypadá to tedy na studeňák, či kontakt. Škopek je zatím funkční.

Nelíbí se mi ale dvě věci:
1) nelze zcela zastavit sinusoidu, stále pochoduje, běží po stínítku. A při spíše nižších kmitočtech mi běží dvě sinusovky zárověň, posunuté vůči sobě o 180°. Zkoušel jsem i druhý generátor a projevuje to stejně.
2) pravděpodobně už bude slabší obrazovka, protože je třeba vytočit potenciometr „jas“ téměř do krajní polohy a moc rezervy už nezbývá. Ovšem při stisknutí tlačítka „středění“ je nutné jas hodně ubrat. Je nějaká možnost některým z těch trimrů na deskách nastavit proud, či předpětí pro řízení jasu? Servisní manuál se schématy nebyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Erny



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 410
Bydliště: Střední čechy

PříspěvekZaslal: út leden 13 2009, 21:25    Předmět: Citovat

1. znamená to, že nejde synchronizace (časová základna). Pošlu Ti k ní schema. Je to řešeno přes tunelové diody.

2. R 219 mírně zvednout proud obrazovky.
Při stlačeném tlačítku středění ja zapnut jas na maximum, to je normální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jmi1



Založen: Apr 02, 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so duben 18 2009, 22:59    Předmět: Citovat

Dobrý den, taky bych potřeboval schémata modulů BM 464 (BP 4641 a BP 4646). Díky Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Erny



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 410
Bydliště: Střední čechy

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2009, 10:07    Předmět: Citovat

Napiš mailovou adresu, pošlu Ti je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erny



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 410
Bydliště: Střední čechy

PříspěvekZaslal: po duben 20 2009, 17:13    Předmět: Citovat

Poslal jsem Ti to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4016
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červen 23 2010, 7:28    Předmět: Citovat

svmbass napsal(a):
Díky schéma pro BP-4641 od Ernyho jsem včera postupně měřil napětí na deskách. Měření se provádí z boční strany pod tubusem obrazovky a nesledoval jsem stínítko.
A hle ho!….nevím čím jsem tam při měření pohnul, ale po čase vidím na stínítku onu charakteristickou linku ! Vypadá to tedy na studeňák, či kontakt. Škopek je zatím funkční.

Nelíbí se mi ale dvě věci:
1) nelze zcela zastavit sinusoidu, stále pochoduje, běží po stínítku. A při spíše nižších kmitočtech mi běží dvě sinusovky zárověň, posunuté vůči sobě o 180°. Zkoušel jsem i druhý generátor a projevuje to stejně.
2) pravděpodobně už bude slabší obrazovka, protože je třeba vytočit potenciometr „jas“ téměř do krajní polohy a moc rezervy už nezbývá. Ovšem při stisknutí tlačítka „středění“ je nutné jas hodně ubrat. Je nějaká možnost některým z těch trimrů na deskách nastavit proud, či předpětí pro řízení jasu? Servisní manuál se schématy nebyl.


Pokud bys náhodou potřeboval obrazovku, likviduji jeden nekompletní osciloskop. Takže dej vědět, ať mohu obrazovku při likvidaci uschovat.
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sarisHD



Založen: May 14, 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2011, 23:42    Předmět: Citovat

Ahojte!

Chcel by som vás poprosiť o schemu na tento oscilo skop aj z modulmi.
Lebo dávnejšie som si ho priniesol domov a ma podobné príznaky ziada os iba pri stredení a aj to nefungujú posuvy iba z prava do lava aj to čudne...

Preto by som vás poprosil ... Ďakujem veľmi pekne za ochotu ! Smile

sarmir(bodka".")m(zavináč"@")gmail.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
puck



Založen: Feb 23, 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt únor 23 2012, 22:42    Předmět: Citovat

Zdravim kolegové, právě se mi dostal tento přístroj do rukou a rád by jsem ho dal dohromady ale hodilo by se mi právě schema obou modulů nebo ještě lépe servisní manuál. A ted co mě trápí čáru se mi nedaří naladit je mimo obraz a když se mi ji podaří naladit tak je to spíše patvar umístěný v horní části obrazovky když vyndám zesilovač tak se normálně zobrazí čára tudíž předpokládám že chyba je v zesilovači.

mail: mar.raza@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12096
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 0:12    Předmět: Citovat

co takhle použít Google?

třetí odkaz je BM464 má to asi 24MB !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
puck



Založen: Feb 23, 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá únor 24 2012, 1:20    Předmět: Citovat

google a ne jen ten procházim 3. den porad se mi nedaří najít schema modulů a v tom odkazu je jen měřící přístroj bez modulů konkrétně BP 4641 a BP 4646
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund