Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Objednávka v GM, součástka je pouze na pobočkách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
1N4148



Založen: Jan 15, 2012
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2012, 14:09    Předmět: Citovat

Tak jsem udělal objednávku- 10 položek, z toho 8 skladem, 1 jen v centrálním skladu a 1 jen na jiné pobočce. To su zvědavé Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuto



Založen: Jan 14, 2009
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2012, 15:41    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Střílels vůbec někdy prakem? Protože tuto hlášku všichni od sebe navzájem opisují, ale prakticky je to pěkná blbost. Je moc malá část sortimentu vhodná na střelivo. Smile


Ano, nepocitane jsem jich jako malej i jako dospelej vyrobil. Zvlast vykonove tranzistory, ktere jsou nevidanej hnuj v podani gm, ges se na to hodi vyborne. Mozna jakykoliv vykonovy soucastky. Protoze jen miziva cast jejich sortimentu splnuje specifikace v datasheetech.

ZdenekHQ napsal(a):
Když si objednám šrot, dostanu šrot a je to jen můj problém.


Ano, kdyz srot chci, je to muj problem. Horsi je, kdyz ten srot prijde balickem nekomu kdo tomu az tak nerozumi a divi se jak to cele funguje nebo spis nefunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2012, 16:11    Předmět: Citovat

Jasně - když si koupíš auto a vezmeš Trabanta z bazaru a budeš se divit, že sousedův bavorák jezdí líp, tak chyba je kde - ve výrobci ?

TME udává mimo jiné i výrobce a skladové množství. Pokud je to skladem a objednáš, máš jistotu, že to během 24 hodin odešlou. Ovládání je na první pohled přeplácaný, ale člověk si zvykne - někdy se to parametrický vyhledávání hodí, když nevíš konkrétní typ.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne leden 29 2012, 16:27    Předmět: Citovat

kuto napsal(a):
Zvlast vykonove tranzistory, ktere jsou nevidanej hnuj v podani gm, ges se na to hodi vyborne. Mozna jakykoliv vykonovy soucastky. Protoze jen miziva cast jejich sortimentu splnuje specifikace v datasheetech.
To mi připomíná situaci z dřívějška, kdy si hodně lidí stěžovalo na na jedny konkrétní tranzistory z GME a nakonec z toho vylezlo, že si ti stěžovatelé neumí přečíst datasheet (samozřejmě že si to nepřiznali). Takže součástky nepřetěžovat a pak teprve nadávat!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
1N4148



Založen: Jan 15, 2012
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá únor 03 2012, 15:07    Předmět: Citovat

Takže po týdnu čekání mi přišel email, že mi dodají pouze položky, které jsou skladem na prodejně. Sad Opravdu nechápu co ten týden dělali. Navíc během té doby přibyly další položky co byly skladem a už skladem nejsou. Což mě utvrzuje v tom, že objednávku začali "řešit" až dnes a to tím že se prostě podívali co mají na prodejně a hotovo Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 9004
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá únor 03 2012, 15:59    Předmět: Citovat

Hmm, tak jsem měl zatím asi jen štěstí, nebo je pobočka v Brně lepší. Uvidíme, teď zrovna čekám na kompletní dodávku. Kdyby mi udělali, to co tobě, tak je normálně pošlu do prdele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kuto



Založen: Jan 14, 2009
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: pá únor 03 2012, 16:56    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Jasně - když si koupíš auto a vezmeš Trabanta z bazaru a budeš se divit, že sousedův bavorák jezdí líp, tak chyba je kde - ve výrobci ?

Co to je za kec? Vyrobce trabanta ho nevydava za bavoraka. Bude ti od zacatku jasny, ze kupujes trabanta a ani prodejce nebude tvrdit ze je stejnej jak bavorak. Jenze tady jde o to, ze ti prodaj soucastku, kterou spatne okopiroval cinan a nejaky udaje v ds puvodniho vyrobce ho absolutne nezajimaj. Ale je to levny, a vetsina lidi to nepozna a pak se divi ze mu to hori. Stejna konstrukce s orig. soucatkama (samozrejme o neco drazsima), koupenyma jinde pak jede bez problemu. Tak chyba je kde? Jednoznacne ve vyrobci a prodejci - vyrabeji a prodavaji padelky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 03 2012, 17:14    Předmět: Citovat

"Koupit jinde" znamená co ?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá únor 03 2012, 18:37    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Hmm, tak jsem měl zatím asi jen štěstí, nebo je pobočka v Brně lepší...
Měl jsi štěstí, já mám z Brna podobnou zkušenost jako uživatel 1N4148.
Týden se nic nedělo, pak jsem napsal maila abych zjistil, jestli chrápou, nebo o co jde, na mail mi neodpověděli ale do dvou hodin jsem to měl připravené na pobočce. "Problém" byl údajně ten, že chyběl jeden fóliák, ale ten jsem si přímo na prodejně koupil zvlášť.

kuto: uklidni se a prostě se na GME vyprdni a kupuj si co chceš a kde chceš, mnohým (včetně mě) "šrot z GME" naprosto dostačuje. Já mám se součástkami z GME velmi dobré zkušenosti (nenarazil jsem zatím na žádnou vyloženě podezřelou) ... asi proto, že je nepřeťěžuji a nejsem línej si přečíst správný datasheet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá únor 03 2012, 22:49    Předmět: Citovat

U GM se mně vždycky osvědčil email, že potřebuju objednávku mít kompletní (když jsem dostal avízo, co všechno že neráčili vychystat). Pak to bylo v pohodě. Pokud jsem například nebral SMD trimříky, co už neměli v plánu dál vést v sortimentu, tak to většinou nebyla až taková hrůza. Pro součástky jsem si vždycky dojel do Brna a co se nezadařilo ani po emailováí, zkusil jsem nahradit něčím z Gesu. Take relativně v pohodě. Delší termíny dodání jsou asi u GM samozřejmost (opět je na prvním místě zisk, ne zákazník, který s 95% pravděpodobností počká, že). Větší výběr v katalogu oproti skladovým zásobám nese lepší zisky, že... ...a zákazník si počká, nebo může nakupovat u předraženýho Farnellu. Jinak, ještě jsem nezažil součástkárnu, se kterou bych byl spokojený. Buď mizerný služby, nebo mizerný ceny, a vlastně vždycky obojí, když to tak vezmu kolem a dokola. O padělaných součástkách se radši nezmiňuju. Tož, tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kuto



Založen: Jan 14, 2009
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: so únor 04 2012, 9:16    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
asi proto, že je nepřeťěžuji a nejsem línej si přečíst správný datasheet.


Porad to nechapes, nebo to nechces chapat. Uz jsem nekolikrat psal, ze datasheety uvadej ponekud jiny parametry, nez je soucastka z GM ochotna prezit, tak porad nemel nesmysly a zmer si je. Pokud mas cim a vis jak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so únor 04 2012, 10:33    Předmět: Citovat

Ty seš fakt natvrdlej ... chápeš vůbec význam slovního spojení "správný datasheet"???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kyori



Založen: Mar 26, 2011
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: so únor 04 2012, 11:31    Předmět: Citovat

Od TME jsem zatim vzdycky dostal co jsem objednal a sehnali i to, co v katalogu a na webu nemeli. Ted mi zase shaneji neco uzkoprofilovyho, co neni v Evrope k sehnani. Uvidime,, jak budou uspesny.

Ale pred 2 tdny jsem si objednal soucastky v GME, ktery meli mimo Prahu. Trvalo to 2 tydny nez to dodali do Prahy. Kdyz jsem to ve ctvrtek vyzvedl, tak mi dali jen cast zbozi. A uctovali mi i to co mi nedali a naopak neuctovali neco z toho, co mi dodali. Proste cesky bordel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk16



Založen: Jul 08, 2011
Příspěvky: 148
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: čt únor 16 2012, 19:20    Předmět: Citovat

Ahoj, u GME jsem nakupoval asi 10krát (6x poštou a 4x osobně v Praze)
Všechno mi dodali, když jsem to objednal na pobočku tak do 24-48 hod mi přišla smska že to tam mají a fakt měli všechno. Přes poštu mi to zatím vždycky dodali do 48 hodin.(v pondělí večer objednáno ve středu ráno mi volají kde se sejdeme) Takže pro mě GME dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund