Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stmívač pro akvária
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2011, 19:21    Předmět: Citovat

Mně furt přijde, že tam máš nějaký problémy zdroj/země/odrušení... pokud to teda je programově v pohodě.
A vůbec - vyfoť tu bastldesku i zdroj jak to máš provedený Wink
P.S. Na co tam je C1 - C6 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pitrb



Založen: Jun 07, 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2011, 19:35    Předmět: Citovat

C1 až C6 mi tady poradil jeden zůčastněný...Já to nevymyslel,takže nevím Smile.Ale každopádně pokud nebyli zapojeny,byl problém při sepnutí zářivky (občas).
Já tam vlastně ani zem nepotřebuju.Krabice je umělohmotná a všechny spotřebiče co tam mám jsou dvojvodičové....Takže jsou víceméně ve vzduchu...Mám je dané všechny do jednoho bodu.
Přiznám se,že se mi moc ta hrůza fotit nechce,ale zkusím to Smile.Jen nevím jestli to tu nějak dostanu,pač tu jdou dát jen soubory do určité velikosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2011, 19:37    Předmět: Citovat

No jen se pochlub a na fotky tohle http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=43203
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pitrb



Založen: Jun 07, 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2011, 20:13    Předmět: Citovat

Tak tu je ta hrůza Smile.To co je v krabičce,je první pokus....Z druhé strany jsou kondíky a odpůrky co jsem tam dodával po radách Smile.

Na poli je nové zapojení,podle rady ze včerejška....Nemám tam ještě zdroj.Ten jsem použul laboratorní....A pak využil ten z ježka (z desky v krabici)

Relé jsem si vytáhl na patici a dal mimo.



100_1283.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  100_1283.JPG
 Velikost:  234.5 kB
 Staženo:  85 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pitrb



Založen: Jun 07, 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2011, 20:14    Předmět: Citovat

Vnitřek krabice


100_1285.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  100_1285.JPG
 Velikost:  170.02 kB
 Staženo:  89 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pitrb



Založen: Jun 07, 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2011, 20:19    Předmět: Citovat

Opět první pokus Smile


100_1281.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  100_1281.JPG
 Velikost:  122.25 kB
 Staženo:  74 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2011, 21:38    Předmět: Citovat

Shocked Shocked Shocked
Tývoe tak to jsem nečekal.
U tohohle "zapojení" bych nevěděl, kde co dřív odrušovat.
Sorry, ale tohle je prasárna, která zabíjí.
Čoveče není vždycky nejlepší to nacpat do co nejmenší pixly. A přiklopit to síťovejma zásuvkama taky není nejlepší řešení. Kromě toho, že ty fotky jsou hrozný a nic moc na nich není vidět, tak to co je vidět radši už nebudu komentovat.
Jenom ještě ti doporučím: měl bys něco trochu nastudovat o navrhování el. obvodů, nebo tě to fakt zabije.
Ať ti k tomu řeknou něco i ostatní, mě došly písmenka Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 28 2011, 22:11    Předmět: Citovat

A nebo jinak, pár zásad:
1) vyhni se tomu, dávat síťový zásuvky na "pohyblivý" kabely - když tu pixlu zavřeš, tak se ti ty kábly nekontrolovatelně můžou opřít o cokoliv uvnitř (a je jedno, že jsou izolovaný) a pak ti to může dělat paseku právě typu "při sepnutí relátka se kousne procesor"...
2) pro takovouhle konstrukci bych zvolil krabku, na kterou se ti na zadní panel vejdou všechny zásuvky, přívod 230, pojistka a možná i ten síťovej vypínač (a možná i jiný věci)
3) vnitřek pixly rozvrhni nejlíp tak, abys měl všechno, na čem je 230 na jedný straně, na druhý všechno ostatní,... to samý platí u navrhování tišťáku (minimální vzdálenost 230/ jinej spoj by měla bejt 1cm)
4) rozmysli si kudy ti uvnitř půjdou kabely, aby se ti s těma síťovejma pokud možno vůbec, nebo co nejmíň křížily a tomuhle požadavku zkus přizpůsobit i ovládací prvky na pixle

Určitě to není všechno, snad ti k tomu napíše i někdo jinej Wink

Jestli to v tom kroužku je stabík 5V, tak tam dej ty elyty, co máš ve schématu a ty blokovací kondy co nejblíž pouzdru



002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  002.jpg
 Velikost:  147.72 kB
 Staženo:  97 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 14:56    Předmět: Citovat

C4 (100nF) je malý, kľudne daj 10MF s plusom na VCC. Pri krátko generovanom RST sa nestihne poriadne rozbehnúť oscilátor. Dlhší RST nie je na závadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pitrb



Založen: Jun 07, 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 20:06    Předmět: Citovat

Tak pan procesor měl asi pravdu Smile.A já jsem na sebe opět hrdý,pač jsem na to přišel dneska na nepájivém poli,ještě dřív než jsem si přečetl radu Smile.Dal jsem tam elit 1u a to stačí.
Dokonce jsem to dal do původího "ježka" i s 230V "čepkou" a chodí to.
Tak snad jsem to nezakřikl Smile.Teď to budu pár dní testovat (rybičky se pomějou,) a mezitím si udělám novou desku na základě vašich poznámek a rad,za kterou se nebudu muset za pár let stydět Smile.Je to můj první větší pokus s uprocesorem a první pokus s uprocesorem a střídavinkou a musím říct,že jsem si to představoval asi jako Hurvínek válku Smile.Tak snad jsem se posunul o kousek dál Smile.A taky první pokus navrhnout něco sám,proto to tak asi vypadlo Smile.
Musím říct,že tohle zapojení mě víc naučilo jak 2 roky na škole Smile.Tolik hodin proseděných u nepájivého pole jsem ještě neabsolvoval Smile.Ale stálo to zato Smile
Ještě jednou všem moc děkuji za pomoc.Bez Vás bych u toho seděl ještě asi týden Smile


Naposledy upravil pitrb dne pá duben 29 2011, 20:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 20:19    Předmět: Citovat

Ještě radu, při odstraňování takovejchhle "závad".
Když něco měníš, upravuješ hodnotu atd, tak je vždycky lepší upravit jednu věc a zařízení odzkoušet.
Páč když upravíš pět věcí najednou, tak ani nevíš, která ty kixy doopravdy dělala. Wink
A není od věci si ty úpravy psát... ne do deníčku, ale třeba do schématu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pitrb



Založen: Jun 07, 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 20:30    Předmět: Citovat

Já mám z tohodle "pokusu" nový poznatek..Nedělat "ježky v kleci" a bežet raději na nepájivé pole.
Odpálil jsem při mašlení na desku 2 procesory a přišel o rok života,jak jsem s tím zápolil Very Happy
Snažím se dělat jednu věc,nebo třeba 2 a když se závada odstraní,tak jednu vrátit do původního stavu....Ale to psaní mě nenapadlo,ale asi začnu,pač už jsem v tom pak měl hokej,co jsem udělal a co ne Smile.Už mi není 20 let Very Happy.
Ještě jednou dík,cítím se jak malý kluk co dostal bonbón Smile.
Vypadá to fakt skvěle,už vidím jak na to lákám baby domů Smile.Žádná sbírka motýlů,ale stmívač a rybky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 20:41    Předmět: Citovat

No řek sis o to...
Ono to jde i na tom nepájivym poli udělat líp. Třeba ty kondíky co tam máš našlapaný - blbě hneš drátem vedle a šlusneš to Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pitrb



Založen: Jun 07, 2005
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá duben 29 2011, 20:45    Předmět: Citovat

O tom žádná,ale jsem na zdroji a ten mám vždy omezený Smile.
Už jsem cosi odpálil,ale na poli toho mám minimum Smile.
Jak se do něčeho zažeru,nemám trpělivost nedělám v tu dobu precisně.Vím,je to chyba a už se mi párkrát vymstila Smile(nečo namašlené ve spěchu,třeba šlusík jak píšeš,zařízení nefunguje a já si myslel,že to co jsem udělal bylo k ničemu Sad..Pracuju na tom Very Happy.

Příjde mi to nejleší "vývojářký" proces Smile

P.S. kdyby jsi viděl tu desku co jsem včera fotil z druhé strany,tak tě natáhne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4511
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so duben 30 2011, 6:29    Předmět: Citovat

mezdi zivou castou tj vsade kde je mozny pristup 230V a osttnymi obvodmi dodrž vzdialenost aspon 5mm. Elektrolity nedavaj do blizkosti tepelnych zdrojov (stabilizator)ale zasa ne velmi daleko od neho, Na stabilizator daj chladič nemusi mat 80st. 100n na blokovanie stabilizatora co najbližsie jeho vyvodom ..napr 100n smd 1206, Hrubku ciar pre 230V zvol hrubsiu aspon 2-3mm ak je to možne
Tak isto by si medzi dfazou a nulakom mal zachovat 5mm na DPS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund