Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nahrávání z gramofonu na magnetofon
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 21:06    Předmět: Citovat

VM2202 plátek


VM2202.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  VM2202.jpg
 Velikost:  15.12 kB
 Staženo:  60 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Earthworm



Založen: Nov 13, 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 21:20    Předmět: Citovat

Dobře tedy, vyměnil jsem plátek Smile
Ach ta terminologie... Smile
Hrot by snad ale také mohl být ucházející termín. Např. na webu AME to tak mají. Důležité ale je, že už to funguje.
Ovšem děkuji za opravu, ono se špatně radí, když člověk ani neví, ke které konkrétní věci se rada žádá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19578
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 21:36    Předmět: Citovat

Tomu "plátku" se říká chvějka, i když, důsledně vzato, jde o držák chvějky sestavený. Chvějka je ta trubička, co má na jednom konci hrot a (u MM přenosky) na druhém konci magnet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 22:40    Předmět: Citovat

nojo, ale u vložek krystalických se měnil přímo ten ,,hrot,, z gumovou kostičkou, a tady se to dělá jinak, proto si vypomáhám takovýmato termínama.

Samotnému se mě někde ve sklepě válí gramofon do krerého patří vmxxxx(tuším NC142-on má v sobě už korekci-ten můj kus), ne pro to, že nemám pro něj využití, ale právě protože se v něm kdysi pokazila VM2101 a opravdu, ale opravdu se mě do toho nechce kupovat žádná nová vložka a natož dotoho vrážet nějáké prachy, i přesto, že tu mam plno zbytků různých vložek VM2202, 2102 apod., nedám z toho nic pořádnýho dohromady, protože mají bohužel všechny volámané hroty, nebo natolik pokažené, že je nelze provozovat.

Nevím, má či nemá to cenu uschopňovat, on když tehdá naposledy běžel, že jsem něco potřeboval akutně nahrát do pc (nakonec to dopadlo tak, že jsem to nahrál nakonec krystalckou, protože mi nezbylo nic lepšího), tak se tak ,,líňě,, točil ten talíř, musel jsem různě pomálat tomu kolečku, měl jsem pocit, jako kdyby bylo natolik opotřebené že by jemně prokluzovalo, či nedosedlo jak mělo.

ideální by bylo, až bude na aukru nějáká již použitá vložka, abych ji zalevno koupil.

Nejradši bych tam však vrátil tu starou původní VM2101, ale ta už se bude asi blbě shánět, mžná že by stačila chvějka, pokud ty původní zmetky dohledám.

Mimo toho je to ještě roz-vyvážené, a nemám žádnou váhu čím bych to vyvážil, aby byl správý tlak, a z penězi to neumím



VM2101.png
 Komentář:
trošku jsem to přizíznul. kvuly velikosti

Stáhnout
 Soubor:  VM2101.png
 Velikost:  299.88 kB
 Staženo:  73 krát


VM2101-2.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  VM2101-2.png
 Velikost:  243.47 kB
 Staženo:  66 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so listopad 20 2010, 23:13    Předmět: Citovat

Earthworm napsal(a):
Dobře tedy, vyměnil jsem plátek Smile
Ach ta terminologie... Smile
Hrot by snad ale také mohl být ucházející termín. Např. na webu AME to tak mají. Důležité ale je, že už to funguje.
Ovšem děkuji za opravu, ono se špatně radí, když člověk ani neví, ke které konkrétní věci se rada žádá.


ano, jsme rádi že to funguje, kdyžtak až bude potřeba, zakup raději ,,chvějku/pláten/ nový/novou Very Happy, jak jsem posílal email ve druhém vlákně, kdyžtak googlete a vygooglíte i telefon na dotičného
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32047
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 0:10    Předmět: Citovat

Jirko, z Tebe by měli radost všichni Bernolákovci a podobní buditelé, co vymejšleli klapkobřinkostroje a nosočistopleny - ty woe, PLÁTEK se používá do tzv. STROJKU, který je zdrojem zvuku v klarinetu čili ŠTĚBENCI anebo v saxofonu čili SÁGU - a dělá se buď z plastu, nebo ty nejkvalitnější z nadehtované třtiny... To, co tady tak propaguješ k výměně, je (jak už taky naprosto přesně napsal Hill) CHVĚJKA, respektive "sestavený nosič chvějky" - TAK UŽ PROBOHA PŘESTAŇ S TÍM KECÁNÍM O PLÁTKU... Vždyť už s tím přijdeš jako jistý vyklovávač děr mladým nezkušeným lidem do hlavy, který veřejně tvrdí, že pro dobré vnímání zvuku posluchačem je potřeba, aby akustický zešilovač měl výkonovou šířku pásma minimálně 1MHz anebo že pro 200W koncový stupeň stačí pouhý jeden pár výkonových tranzistorů - a zdroj s trvalým výkonem méně jak 100W...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5235
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 7:53    Předmět: Citovat

zabudol si na PILOVý plátek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32047
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:11    Předmět: Citovat

Keemo - a nebo na VEPŘOVÝ, případně HOVĚZÍ PLÁTEK, viď...? Takovej 300g steak, z dobrý libový krkovice nebo z pravý svíčkový, propečenej na MEDIUM... To je pak HUDBA!!! Laughing Laughing Laughing
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19578
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 13:46    Předmět: Citovat

A co takhle pár kilo plastelíny, ať si máte z čeho dělat zadel?
Nikdo nespadl s nebe a ještě k tomu učený.
Držte se tématu, prosím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32047
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 14:06    Předmět: Citovat

Ba ne, z plastelíny jsme dělali výplně talířů - musela se namačkat zespod do hlavního talíře gramofonu tak, aby se co nejvíc zvýšila jeho hmotnost a přitom přidaná plastelína nevadila ničemu pod talířem - hlavně ne řemínku, měniči převodů a podobným mechanismům. Už si nevzpomínám přesně, ale myslím že nějaké to kilo se do běžného talíře používaného Litovelskou Teslou namačkat dalo - hlavně po obvodu, kde to přinášelo největší užitek = zvýšení setrvačné hmoty, z čehož plyne lepší stabilita otáček (menší krátkodobé kolísání - a bohužel i kvůli slabému motorku i dosti prodloužená doba roztáčení na nominální otáčky) a lepší tlumení vibrací talíře. Bohužel, nesmělo se s takovým talířem do chladu - plastelína se pak odloupávala vcelku jako plástev a padala na pohon pod talířem. Kamarád zkusil sklenářský kyt (směs plavené křídy a lněné fermeže), jenže mu to taky nevydrželo moc dlouho - asi tak po roce kyt v prostředí panelákového bytu popraskal a začal po kouskách vypadávat ven... Což zase dokonale rozhodilo vyvážení talíře a navíc ty štěpiny uschlého kytu dělaly docela bordel.
Jiná věc by byla, kdybys Hille myslel trochu jinou "plastelínu" - tedy "sí-four" nebo její obdobu, pocházející ze Semtína a namíchanou poprvé někdy v 60.letech Stanislavem Breberou - s tou bych radši neexperimentoval, aspoň doma u gramofonu neee...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19578
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 21 2010, 20:43    Předmět: Citovat

Tak s takovou plastelínou bych si určitě nehrál, podobné hračky jsou u nás doma zakázané. Ale o tom, Karle víš.
Ale do jednoho z talířů gramofonů, které jsem kdy dělal (je ho kousek vidět na černobílém středu fotky v anotaci článku na hlavní stránce) jsem si nechal stočit a nalisovat 10x15mm ocelový prstenec, to na průměru 295mm udělalo přímo zázrak ve stabilitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: po listopad 22 2010, 9:28    Předmět: Citovat

Takže kolego

Napiště na email: eta.litovel@seznam.cz

Ceny jsou následující:

Vložka 550Kč
Chvejka 350Kč

Včera jsem to ověřoval u dotičného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Earthworm



Založen: Nov 13, 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st listopad 24 2010, 11:31    Předmět: Citovat

Díky za info, určitě něco pořídím. Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 25 2010, 20:10    Předmět: Citovat

Řemínek na NC440 je tamtéž za 50 + destikorunová známka na dopis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MartasBrno



Založen: Nov 25, 2007
Příspěvky: 127
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 01 2011, 22:42    Předmět: šelakové desky Citovat

Pěkný den přeju.

Mám tady krátce nějaké desky, nejspíš šelakové, 78ot. jsou nápadně tvrdé. Většinou černá barva, občas někde světlejší odstín. Jednak je jich pár fabrických - Supraphon a nějaké na zakázku nahrávané desky. Na těch Supraphon je uvedený rok 1942, resp. 1956 anebo není zřejmý.

Pomůžete mi identifikovat jakým systémem jsou nahrané a jak je korektně přehrát? Nastudoval jsem si Resuscitaci gramofonu jak ji popsal Hill a zjistil, že existovalo množství záznamových charakteristik a nějak se v tom nevyznám.

popíšu co je na deskách napsané.
Na asi nejstarší desceSupraphon je uvedeno 78 otáček a poznámka Přehrávejte safírovou jehlou. Předpokládám, že je to proto, aby do toho lidi nervali ty předválečné hřebíky. Pak na tom píšou
po levici:
F 09 01723
83504
VI.

po pravici OSA
50240 - M
a že je to vyrobené pro MVB, což mi dnes nic neřekne.

Na další desce je psané
po levici:
F 074446
43611
1942
po pravici
21105 - M.

Jakým systémem či charakteristikou jsou ty desky nahrané?

Ty "doma" nahrané desky bohužel teď nepopíšu, musel jsem je posunout dál - možná se mi časem zase vrátí na stůl. Měly by být nahrané nějakou Brněnskou firmou někdy okolo války nebo snad do roku 1950. Mají i víc fleky než ty Supraphonky. Každopádněsi říkám, v širším kulturním kontextu - kdo měl na to, nechat vysoustružit 2 x 3 minuty chrčení do tmavýho prkýnka.

Jinak moje přehrávací technika je velmi skromná, pro tento typ desek pouze VK311 v GC 646 kvůli rychlostem. Přizpůsobení ke zvukovce ještě řeším podle výše zmíněné výborné Hillovy práce. Rád bych se ale pokusil udělat něco pro to, aby to hrálo tak dobře, jak to jde, při vynaložení přiměřených nákladů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund