Založen: Jul 27, 2004 Příspěvky: 4564 Bydliště: 25km na západ od Prahy
Zaslal: po srpen 02 2010, 16:46 Předmět:
Máš to airsoft nebo na jinou zbraň? Já koukal do toho zdrojáku a jsou tam dvě různý váhy nábojů. Jak se to tam přepíná? Menu jsem v tom zdrojáku nenašel, ale je možný, že ho jen nevidím. A celková zkušenost je jaká, má cenu se do toho pouštět? _________________ Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
já sem si to udělal jen na kule 0,2g na těch se mněří útovka pro airsoft. Chtěl sem si udělat menu na kule 0,12-0,3 ale už sem se k tomu nedostal.Já sem spokojenej.
Založen: Jul 27, 2004 Příspěvky: 4564 Bydliště: 25km na západ od Prahy
Zaslal: po srpen 02 2010, 17:11 Předmět:
Před chvílí jsem dostal tip na ještě jedno zapojení, ale to už se mi zdá dost složitý. Sice to bude docela vymakaný, ale popis je k tomu docela stručnej a ještě k tomu v angličtině. Je to z Nuts & Volts 2009/06. Asi zkusím tohle, jen si upravím hodnoty pro diabolky na hračky s CO². Trochu se mi to komplikuje s tím procesorem. Budu muset udělat nějakej jednoduchej programátor, mám jen na PIC. _________________ Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Založen: Jul 27, 2004 Příspěvky: 4564 Bydliště: 25km na západ od Prahy
Zaslal: po srpen 23 2010, 14:18 Předmět:
ujosvec napsal(a):
Třeba něco takového:
Přes ATmega nejsem žádný odborník, omluvte proto mojí začátečnickou otázku. Ve schématu je uvedený ATMEGA8-P. V GM mají těch osmiček několik, ale žádnou s tímhle označením. Je to ekvivalent k ATmega8-16AU nebo by stačil ATMEGA8A-PU nebo je to ještě nějaký jiný? _________________ Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Ty písmenka za pomlčkou jsou označení pouzdra a teplotního rozsahu. -Ax je SMD TQFP32, -Px je DIP28, -xU je PbFree s průmyslovým rozsahem teplot. Takže pokud chceš v DIPu, tak ten ATmega8A-PU.
Založen: Jul 27, 2004 Příspěvky: 4564 Bydliště: 25km na západ od Prahy
Zaslal: po srpen 23 2010, 15:03 Předmět:
Děkuji, posílám virtuální kytičku.
Teď už jen zjistit, kde ho mají. Co jsem se koukal, všude skladem nula. Maximálně mají jen ATmega8-16PU, ale za skoro dvojnásobnou cenu. Kdyby bylo nejhůř, šel by šel použít? Musím ho mít právě v tom DIPu, ostatní je na mě už moc malý. _________________ Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Založen: May 10, 2006 Příspěvky: 200 Bydliště: Plzeň
Zaslal: čt září 23 2010, 20:41 Předmět:
Zdravim,
tak sem si to pročetl všechno, ale nikde sem neviděl jestli někdo řešil problém s větší trubkou. Co sem koukal na měřáky, tak maj tak 3-4cm v průměru, takže kulička by pak nemusela protnout paprsek LEDky. Když tam dám obyčejnej fototranzistor a 3 ledky rozmístim naproti němu to by šlo ? Koukal sem, že někerý fototranzistory maj úhel snímání i 130°. A ještě sem se chtěl zeptat, jestli jakou ty tranzistory zvládaj frekvenci, nikde v datasheetu sem to nenašel. Když počítám, že kulička při rychlosti 200m/s protne paprsek zhruba na 5uS, tak bych potřeboval něco s frekvencí 200KHz+
Založen: May 10, 2006 Příspěvky: 200 Bydliště: Plzeň
Zaslal: ne říjen 03 2010, 13:25 Předmět:
Tak koupim pár tranzistorů a ledek a vyzkoušim to v nějaký trubce.
Teď přemejšlim, jak to napájet, když potřebuju 5V/200mA poměrně dobře vyhlazených. Chtěl bych využít akupack 7,2V případně vnitřní 9V baterii (4x nebíjecích AAA mi dá málo). Podle datasheetu by těch 7,2V mělo stačit pro použití 7805, ale těch 2,2V se tam propálí na teplo, nebo ne? Někde sem četl, že pro bateriový aplikace se používá DC/DC měnič, ale zase nevim jak čistý to má napětí na výstupu. Mohl by někdo poradit ?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.