Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječka z PC zdroje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stepa



Založen: Jan 05, 2007
Příspěvky: 4669
Bydliště: poblíž HK

PříspěvekZaslal: st březen 03 2010, 21:11    Předmět: Citovat

kozubik88 napsal(a):
tak jsem dneska postavil modul a po zapojení k GNDOUT naměřím vzhledem k +12V 0,05V, ale když to dám na GNDIN tak normálně regulování trimrem funguje. na co to typujete? (po startu se rozsvítí malé napětí.)

A jak by se to mělo jinak chovat? Smile Dokud nepřipojíš AKU, nic se neděje a svítí malé napětí. Chová se ti to zcela normálně. Všimni si toho FETu v cestě mezi GNDIN a GNDOUT.

Nedávno jsem to podle p. Doležala také stavěl a šlape dobře: http://stepa.wz.cz/index.php?page=ATnab

_________________
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozubik88



Založen: Dec 07, 2009
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2010, 16:43    Předmět: Citovat

tak dneska jsem to (konečně) zapojil na autobaterku a ani tuk. Na ampermetru je 0.00A a nic jiného než malé napětí nesvítí. Ovšem když jsem přehodil polaritu , začala svítit červena ledka signalizujic obracenou polaritu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dingo7



Založen: May 05, 2007
Příspěvky: 442

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2010, 16:50    Předmět: Citovat

Kolikrát se člověk zamyslí nad tím, že obyčejné trafo, graetz a pár součástek splní funkci lépe a bezpečněji než pokusy se zdrojema kterým člověk ani pořádně nerozumí nehledě na fakt neustálé přítomnosti nebezpečného napětí a nechat takový zdroj, který může kdykoli shořet bez dozoru je docela risk Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozubik88



Založen: Dec 07, 2009
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2010, 16:58    Předmět: Citovat

Když už mám k dispozici pc zdroj, který je tak akorát silný, nebudu si přece motat trafo, popř. kupovat. A myslím si že ten můj problém bude vcelku maličkost, jen přijít na to jak ho vyřešit. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dingo7



Založen: May 05, 2007
Příspěvky: 442

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2010, 17:04    Předmět: Citovat

No byla to jen úvaha Wink já třeba pc zdrojům nerozumím a tak bych to nezkoušel ani kdybych měl těch funkčních zdrojů 10 - pořád je tam halda součástek a dost často jsou to šmejdy a shořelých zdrojů jsem viděl už několik a nechat to bez dozoru bych si nerisknul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michalMT



Založen: Feb 27, 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 15:03    Předmět: Citovat

Dingo7 napsal(a):
No byla to jen úvaha Wink já třeba pc zdrojům nerozumím a tak bych to nezkoušel ani kdybych měl těch funkčních zdrojů 10 - pořád je tam halda součástek a dost často jsou to šmejdy a shořelých zdrojů jsem viděl už několik a nechat to bez dozoru bych si nerisknul.


A počítač nikdy nenecháš pustený bez dozoru? Wink
Rozdiel v tom nie je žiaden, až na to že PC má mnohokrát väčší odber ako nabíjačka..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dingo7



Založen: May 05, 2007
Příspěvky: 442

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 16:27    Předmět: Citovat

Ano, počítač nenechávám bez dozoru a pokud ano, tak jen malou chvíli - třeba když pro něco jdu do dílny .....
A pokud už počítač nechám bez dozoru, tak někdo je vždy doma a stačí aby spali vedle.
V každé místnosti mám kouřové čidlo(krom hajzlu koupelny a kuchyně), protože žádné dnešní elektronice nevěřím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32047
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 16:47    Předmět: Citovat

Dingo7 napsal(a):
...V každé místnosti mám kouřové čidlo(krom hajzlu koupelny a kuchyně), protože žádné dnešní elektronice nevěřím Wink


A to kouřový čidlo je asi živej netopejr... Laughing Laughing Laughing

Já osobně nechápu potřebu některých lidí předělávat počítačový zdroj na nabíječku - přirovnal bych to k orbě zahrádky sekyrkou přidrátovanou k podvozku poháněnýmu motorkem z vysavače...
To že něco jde upravit ještě neznamená, že stejně půjde upravit další vývojový typ v řadě nebo podobný výrobek od jiného výrobce. Nevím, jestli by nějaký TUZÉR podle návodu na tuningovou úpravu Mercedesu zkoušel stejně upravit Audi nebo Jaguár... vzhledem k vývoji dalších typů a snaze ušetřit na výrobku co nejvíc jsou další typy ošizenější a ošizenější a tím i méně odolné proti poškození nebo zničení při nesprávném postupu úpravy nebo při donucení k funkci mimo běžné podmínky.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CakII



Založen: Mar 08, 2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Trnava u Zlína

PříspěvekZaslal: po březen 08 2010, 17:38    Předmět: Citovat

Zdravím
Tak já jsem tuto "nabíječku" taky stavěl.No a chová se tak všelijak.Podle autora má nabíjet proudem kterým si nastavíme do hodnoty 14,4V(nebo jiné) a pak přejít na udržovací režim.
U mě to nabíjí jinak.S rostoucím napětím na baterii se začíná omezovat proud.Signalizace Led1,2 neodpovídá,nabíjecí proud je třeba ještě 3A ale led zelená už dávno svítí.Tak nevím...možná mám něco blbě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adorter



Založen: Mar 01, 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 9:37    Předmět: Citovat

Chová se to dobře. Čím víc je baterka nabitá, tím víc se zvyšuje její vnitřní odpor. Zákonitě klesá proud. Ta regulace proudu nefunguje jako zdroj stálého proudu. Je to pouze omezení, aby jsi do baterky ze začátku nabíjení netlačil moc velký proud. S těma diodama ti neporadim. Zkus měřit, zkoušet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 10:40    Předmět: Citovat

adorter napsal(a):
Čím víc je baterka nabitá, tím víc se zvyšuje její vnitřní odpor.

Takovou baterku rovnou vyhoď nebo si ji nech patentovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adorter



Založen: Mar 01, 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 13:38    Předmět: Citovat

Dobrá, možná jsem to nenapsal přesně, ale chová se tak. Beru baterku jako zátěž ne jako zdroj proudu. Čím víc se blíží nabitému stavu, tím menší proud odebírá. Bavíme se o nabíječce se stabilizovaným napětím. Napětí nabíječky je stabilní, proud klesá, vnitřní odpor baterky dělá co? Jasně, že je to zjednodušeně vysvětleno, ale chová se tak. Samozřejmě, že nabitá baterka má odpor minimální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozubik88



Založen: Dec 07, 2009
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 16:49    Předmět: Citovat

tak dneska jsem připojil baterii bez zapnutí zdroje a roztočil se mi ventilátor a zdroj se normálně zapnul. Myslíte, že je to tím ochranným LM741? zítra jedu do obchodu, tak jeslti mám koupit nový. Jo a pořád svítí jen jedna LED a to malé napětí.

EDIT: Tak je to vyřešené, všiml jsem si že jsem neměl zapájenou 4nohu LMka. Nyní nabíječka funguje jak má


Naposledy upravil kozubik88 dne út březen 09 2010, 19:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3491

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 17:05    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
adorter napsal(a):
Čím víc je baterka nabitá, tím víc se zvyšuje její vnitřní odpor.

Takovou baterku rovnou vyhoď nebo si ji nech patentovat.

S tím vyhazováním a patentováním bych počkal, ono to není s tou nabitou baterkou tak jednoduché, to platí pro nabitou baterku, kterou vybíjíme/nabíjíme v režimu mezi cca 10,5V až 12V jejího napětí, pak je Ri u dobré baterky velmi malý. Pokud máme dobrou nabitou baterku a provozujeme ji v režimu mezi cca 13 až 14V, má Ri velmi velký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út březen 09 2010, 17:32    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
S tím vyhazováním a patentováním bych počkal, ono to není s tou nabitou baterkou tak jednoduché, to platí pro nabitou baterku, kterou vybíjíme/nabíjíme v režimu mezi cca 10,5V až 12V jejího napětí, pak je Ri u dobré baterky velmi malý. Pokud máme dobrou nabitou baterku a provozujeme ji v režimu mezi cca 13 až 14V, má Ri velmi velký.

A jak ten vnitřní odpor měříš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 32, 33, 34  Další
Strana 16 z 34

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund