Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reset chipu cartridge CANON MP210

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RADAR-06



Založen: Nov 15, 2006
Příspěvky: 272
Bydliště: Pardubicko

PříspěvekZaslal: út leden 27 2009, 7:39    Předmět: Reset chipu cartridge CANON MP210 Citovat

Ahoj,

mám doplnňenou originální cartridge do multifunkce CANON PIXMA MP210, ale tiskárna ukazuje prázdnou cartridge. Zkoušel jsem resetovat čítače inkoustu přes program MP tool v Low režimu, ale vůbec je to nenačetlo, jen to načetlo EEPROMku a název tiskárny.

máte s tím někdo zkušenosti?

předem díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kondor



Založen: Jul 31, 2005
Příspěvky: 205
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út leden 27 2009, 10:47    Předmět: Citovat

Ahoj,zkušenost zatím ne ale čeká mě to u kámoše taky.Na webu jsem našel několik rad,mezi nimi i tento postup :

Reset náplní jde pouze v tzv. Low-Level módu tiskárny. Do něj se dostanete následovně:

1) Vypnout tiskárnu a vytáhnout napájecí kabel.
2) Stisknout tlačítko zapnutí (on/off) a držet!
3) Nyní připojit kabel napájení k tiskárně, přičemž stále držíme on/off.
4) Jednou stisknout stop/reset tlačítko (hned vedle on/offu yawning smiley) )
5) Nyní pustíte konečně tlačítko on/off.
6) Stáhnout program MPTool
http://uloz.to/407540/mptool.rar
7) Spustit program MPTool a vněm resetnout minitoring.
Cool Vytáhněte kabel od tisárny a znova zapojte, aby se zapla do normálního modu.


Dej vědět jestli to pomohlo nebo ne.
Kondor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RADAR-06



Založen: Nov 15, 2006
Příspěvky: 272
Bydliště: Pardubicko

PříspěvekZaslal: út leden 27 2009, 15:28    Předmět: Citovat

přesně podle tohoto jsem postupoval a načetlo to pouze EEPROM, do low-levelu jsem se úspěšně dostal, měl jsem poslední verzi MP TOOL z oficiálních ruských stránek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: st leden 28 2009, 8:27    Předmět: Citovat

Skús toto:

Canon SmartBase MP190, 200, 210 funguje :


Mackat za sebou tlacítko MENU 1x
COPY 1x
SCAN 1x
COPY 2x, zobrazí se SERVICE MODE
tlacítkem + se domackat na TEST MODE, potvrdit OK
tlacítkem + se domackat (7x) na PRINTER TEST, potvrdit OK (pockat)
tlacítkem + 1x na 8-3, potvrdit OK ,
zobrazí se EEPROM CLEAR / INK COUNT, potvrdit OK

Opustit proceduru tlacítkem s tojúhelníkem v kolecku,
potom stisknout tlacítko ON/OFF.
Vypnout tlacítkem ON/OFF a zapnout ON/OFF.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RADAR-06



Založen: Nov 15, 2006
Příspěvky: 272
Bydliště: Pardubicko

PříspěvekZaslal: ne únor 01 2009, 18:51    Předmět: Citovat

passion napsal(a):
Skús toto:

Canon SmartBase MP190, 200, 210 funguje :


Mackat za sebou tlacítko MENU 1x
COPY 1x
SCAN 1x
COPY 2x, zobrazí se SERVICE MODE
tlacítkem + se domackat na TEST MODE, potvrdit OK
tlacítkem + se domackat (7x) na PRINTER TEST, potvrdit OK (pockat)
tlacítkem + 1x na 8-3, potvrdit OK ,
zobrazí se EEPROM CLEAR / INK COUNT, potvrdit OK

Opustit proceduru tlacítkem s tojúhelníkem v kolecku,
potom stisknout tlacítko ON/OFF.
Vypnout tlacítkem ON/OFF a zapnout ON/OFF.


nemůžu najít ty čudlíky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanysek01
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po srpen 03 2009, 22:21    Předmět: Citovat

jak sem tiskarnu přepl do low level modu tak to chce ovladač na canon device a na cd od tiskarny ani na webu vyrobce v baliku drivers ho to nenajde, na windows update taky ne..

tiskarna je MP210.

ktery ovladač jste použili? v klasickem režimu mam tiskarnu nainstalovanou ale při přepnuti do low level ovladač nemam a nenajde mi ji to ani v MPTOOL.

zkoušel jsem win vista i xp a chová se to stejně.

děkuji za odpověd.
Návrat nahoru
Cherokee007



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po listopad 30 2009, 21:40    Předmět: Citovat

Dobrý večer, povedlo se někomu resetovat tu hladinu inkoustu? Také mi chybí ovladač. Mnohokrát předem děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út prosinec 01 2009, 0:09    Předmět: Citovat

Ahoj
Ja mám podobný problém u HP PSC 2355. Funguje bez problému, len neviem, ako na tom som až kým nezačne vynechávať. Nejak to neprekáža, len by bolo dobré mať prehľad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4019
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03 2009, 6:39    Předmět: Citovat

Já jsem měl podobný problém u HP PSC950 a zmizlo to, až jsem vzal pro naplnění jiné hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4019
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2009, 11:51    Předmět: Citovat

U tiskáren Xerox je eepromka v patici. Tak jsem sehnal eepromku z jiné tiskárny s dostatkem volného toneru, eeprom jsem přečetl v programátoru a znovu vypálil do eeprom z "vyčerpané" tiskárny. Vše je OK. Některé firmy prodávají servisům nově naprogramované eeprom k výměně nebo je přikládájí k novým náplním. Třeba se to bude hodit, canon neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ferro0



Založen: May 31, 2011
Příspěvky: 636
Bydliště: Jablonecko

PříspěvekZaslal: čt říjen 03 2013, 18:52    Předmět: Citovat

U Canon MP210 to pres MPTool opravdu nejde. Jsou potreba ovladace jak jiz bylo zmineno. Mam jeste MP160 tam cartridge vyresetuju pomoci MPTool, ale MP210 je vidi stale jako prazdne. Mam vyzkouseny navod na manualni reset, ktery jsem nekdy pouzil u MP160. Behem procedury bylo treba cartridge vyjmout a opet vlozit. Navod jsem ztratil a nemuzu ho nikde najit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 03 2013, 23:48    Předmět: Citovat

Reset EEPROM (ať už se provede pomocí nějakého softu nebo postupnou kombinací stisku tlačítek) způsobí, že tiskárna přestane hlídat stav inkoustů. Hrozí tak zničení tiskové hlavy, pokud by se stalo, že bude tisknout na sucho. Je pak proto nutná občasná fyzická kontrola stavu inkoustů, aby k tomu nemohlo dojít.

Lepší je investovat pár stovek (z ušetřených peněz za předražené origo kazety) do reseteru čipů cartridží. Po každém naplnění se čip v kazetě přiložením k reseteru vyresetuje a tiskárna ho pak považuje za nový originál.

To ovšem funguje jen do doby kdy tiskárna ohlásí chybu "plný zásobník odpadního inkoustu obraťte se na servis" pak stejně nezbude nic jiného než tu EEPROMku vyresetovat. Mají to holt dobře vymyšlený jak z nás vytahat prachy. Servis ti samozřejmě doporučí koupit novou tiskárnu, protože kromě Resetu EEPROM by ti musel účtovat rozebrání vyčištění výměnu absorbéru ve dně tiskárny sadu nových originál cartridží a to by bylo dražší jako navá tiskárna.

Dost jsem toho prohledal na fórech o grafice a fotografování (řada video návodů je i na YouTube), ale nic použitelnýho na novější tiskárny jsem nenašel. Já hledám návod na reset pro řadu MP 5xx a případně i pro moji MP 990, kterou to dozajista taky v brzku čeká.

Ale na tvoji MP 210ku by ty návody výše popsané (kombinace tlačítek) mohly ještě fungovat i když tuším jsou určené pro starší MP170 a tam to podle diskutujících spolehlivě všem funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ferro0



Založen: May 31, 2011
Příspěvky: 636
Bydliště: Jablonecko

PříspěvekZaslal: ne říjen 06 2013, 8:49    Předmět: Citovat

Na odkazu nize je reseni pomoci servicetool.exe. Nastroj je ale smazan, tak ho mam z jineho zdroje. Nebude to asi spravna verze pro tuto tiskarnu.

http://printerrr.blogspot.cz/2013/07/how-to-reset-waste-ink-pad-on-canon.html



ServiceTool_V1074 ekohasan.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ServiceTool_V1074 ekohasan.zip
 Velikost:  145.09 kB
 Staženo:  247 krát


Service Tool.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Service Tool.jpg
 Velikost:  51.64 kB
 Staženo:  122 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund