Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

11AK37 - rušivé pruhy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 16:59    Předmět: Citovat

Vědomosti téhle úrovně jsem již tehdy měl a problém byl, že bylo potřeba ty rozbočovače dva, tehdy ještě pro tři televize. Fungovalo to, skušebně jsem je zrušil a takhle to pak zůstalo. Rozdíl v tom znát je.

Honzo, Ty aby sis´ nerejpnul...


Naposledy upravil Duvsan dne ne říjen 04 2009, 17:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 17:00    Předmět: Citovat

mates13 napsal(a):
Duvsan napsal(a):
Napájení jde klasicky po jednom z těch kabelů a ta televize má taky tu výhybku. Ostatní televize jsou odděleny keramickými kondenzátory z toho "bodu" na půdě.

Víš mně je jen divné, že Ti to nefungovalo přes ten rozbočovač, ten rozbočovač má průchozí útlum max. 4,5dB něco tam je špatně.....aktivní rozbočovač už bych tam v žádném případě necpal.....ten mega-zesilovač v té polské anténě to musí utáhnout. Nedával jsi tam rozbočovač, který měl zrovna ve větvi z které jde napájení oddělovací kondík???
nebyl tam někde zkrat??? Hodněkrát jsem se setkal i s tím, že v tomhle "polském zázraku" byl vadný jeden tranzistor.....Ještě bych každopádně zkusil vyměnit filtrační elyt v tom napáječi toho zesilovače....


Anebo tam "cpal" nějaký odporový rozbočovač a tím pádem velký úbytek napáj. napětí Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 17:01    Předmět: Citovat

Byly cívkové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 17:28    Předmět: Citovat

Jinak pokud vím tak 6 dB je polovina signálu a to již znát je. Schválně všechno poodpojuju a nechám jenom jednu televizi, jestli neblbnu. Ale to az někdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 18:15    Předmět: Citovat

Dvojnásobek / polovina původní hodnoty výkonu jsou 3dB!! nikoliv 6dB....

Jenže jak říkáš, nebo si představuješ polovinu užitečného signálu bys měl, kdybys tam neměl ten zesilovač a chytal to jen na dipol, který má zisk 0dB.
Uvědom si že ta "prapůvodní hodnota" je zesílena!! Zhruba 14dB zisku má anténa, další zesílení jak říkáš 33dB (hodnoty za anténou) má zesilovač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5919
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 19:05    Předmět: Citovat

Já jsem měl na mysli to, co leze za zesilovačem. Ďekuju za opravu s těmi hodnotami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 19:24    Předmět: Citovat

Jinak, můžeš si to ověřit i jednoduchým výpočtem:
dejme tomu (ať nežeru Very Happy ) že bydlíš v oblasti s horším pokrytím a i přes zisk antény máš na jejích svorkách horší signál - mírné zrno, dejme tomu tak 50dBuV, máš předzesilovač se ziskem 33dB a se šumem (protože je trochu horší) dejme tomu 3dB, použiješ rozbočovač, který má útlum 4,5dB, koax má útlum zhruba 22dB na 100metrů, dejme tomu že v každé větvi máš 15 metrů, tzn. že celkový útlum dohromady 60ti metrů koaxu je asi 13dB.
Z toho co jsi napsal, jsem pochopil, že účastnické zásuvky nepoužíváš a koaxy máš přímo do televizorů.
Takže celkový útlum je 20,5dB, z toho plyne, že na svorách televizoru máš asi 63dBuV to je při použití kvalitního rozbočovače dostatečná hodnota na to, abys měl perfektní obraz, navíc bez toho, aby se Ti jednotlivé přijímače při přepínání programů ovlivňovaly, aby jeden rušil druhý, aby vznikalo stojaté vlnění a aby polská anténa, díky celkovému impedančnímu nepřizpůsobení rozvodu polovinu toho co chytí zase díky rozkmitanému zesilovači vyzářila a zarušila okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 19:32    Předmět: Citovat

Zajímavé počty s kabelama. Tak kolik dBuV je tedy ta polovina/dvojnásobek?
Návrat nahoru
anonym1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 19:59    Předmět: Citovat

6dBuV je polovina signálu.Přesněji 1/1.99 jde o napěťový dB,který je 20ti násobkem log Uvst/1uV narozdíl od výkonového.který je 10ti násobkem.Ten se ovšem používá při výpočtu na anténě a ne v rozvodech.
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 20:06    Předmět: Citovat

anonym1 napsal(a):
6dBuV je polovina signálu.Přesněji 1/1.99 jde o napěťový dB,který je 20ti násobkem log Uvst/1uV

20log(1/1.99) = -6, kde je chyba? Upset
Návrat nahoru
anonym1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 20:29    Předmět: Citovat

Nikde. 6dB/20log=0.3 no a 10 umocněno 0.3tí je kolik? Omluvte ten zápis,moc je v té klávesnici neorientuju.
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 20:37    Předmět: Citovat

anonym1 napsal(a):
Nikde. 6dB/20log=0.3 no a 10 umocněno 0.3tí je kolik?

1.99 a né 1/1.99 Upset
Návrat nahoru
anonym1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 20:59    Předmět: Citovat

Ta jednička symbolizuje signál. Klidně to může být 1uV/1.99 nebo 10uV/1.99 nebo 55/1.99.
Naštestí se to neodvozuje od toho jestli jsi to pochopila nebo ne. Laughing
Já nevím,tak vzdělaná a tak blbě se ptá. Nevím
Návrat nahoru
mates13



Založen: Feb 18, 2009
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:00    Předmět: Citovat

To anonym: psal jsem že se jedná o výkon.......co se napětí týče, pak samozřejmě dvojnásobné napětí je 6dB, polovina pak -6dB.......
možná jsem myšlenkama trochu předběhl, ale jak si můžeš všímnout, psal jsem tam cosi o zisku síta oproti dipolu....

A co se těch kabelů týče, za to se Ti omlouvám, mazat to nebudu, každý si může prohlédnout, jaký jsem blbec, ve snaze poradit a zamachrovat, jsem zplodil paskvil, 63dBuV by bylo v poslední zásuvce v případě že by byly použity tři průběžné zásuvky + jedna koncová, po patnácti metrech, samozřejmě je potřeba započítat i útlumy jednotlivých zásuvek....holt výpočet je paskvil a já jsem blbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym1
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2009, 21:04    Předmět: Citovat

Klid,zas tak moc se nestalo.Cení se dobrý úmysl.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund