Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nestabilní PC

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
opravar13



Založen: Jun 19, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 0:22    Předmět: nestabilní PC Citovat

Mám PC AMD DURON 750MHZ,MB SOLTEK 75-KAV,RAM DIMM 196MB (100Mhz) časování mám nastaveno na ,,2",WIN XP.tento počítač šlapal dobře dlouhou dobu.Akorát jednou sem ho zapnul a při nájezdu do Windowsu to vyhodilo modrou obrazovku a psalo to něco že se vyskytla chyba v ram nebo selhání paměti ram nebo něco podobnýho.(přesně už si nepamatuju).Našel jsem na základní desce 2 nafouklé kondenzátory vedle konektoru napájení.(ze zdroje).Nevím na jakých pozici těd přesně,ale vím že to byly 2200uF/6,3V.Tak jsem je vyměnil a dělá to pořád.


No teda skoro vždycky na plochu najedu ale bud je nestabilní Windows.(pořád hlásí chyby a hlavně mozilla)tak musím používat INTERNET EXPLORER,ten taky spadává ale ne tak často.

A zas někdy sem na ploše,zapnu internet a hodí to tu modrou obrazovku s tou samou chybu.
Prostě je to hrozně nestabilní.nevím někdo prosím jak to vyřešit?vyměnil jsem už i zdroj za nový pro jistotu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stan3
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 6:27    Předmět: Citovat

Zkus otestovat RAM pomocí programu memtest, nebo v jiné desce. Zvyš časování pamětí v BIOS.
Můžeš vyzkoušet live verzi Linuxu(Slax,Ubuntu....), zda to také dělá problémy, pokud ten Linux poběží bez potíží, bude problém v WinXP-přeinstalovat. V případě problémů i v Linuxu, bych to viděl na poškozenou základní desku.

Mě začal nedávno blbnul NB, občas to spadlo to do modré obrazovky s chybou LAN ovladače.Zkusil jsem Slax, NB fungoval bez potíží, tak jsem ve winXP zkusil přeinstalovat ovladač síťovky, nepomohlo to. Vše vyřešila až nová instalace systému.
Návrat nahoru
zenit



Založen: Apr 03, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 8:08    Předmět: Citovat

Je to tkz. " modrá smrť ". Tu pomôže len nová inštalácia OS.
V BIOSE nastav všetky položky na "DEFAULT" a potom nainštaluj OS.
Nezabudni na ovládače: Grafika, sieťovka... Potom si ho môžeš doladiť v biose.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 8:21    Předmět: Citovat

zenit napsal(a):
Je to tkz. " modrá smrť ". Tu pomôže len nová inštalácia OS.
V BIOSE nastav všetky položky na "DEFAULT" a potom nainštaluj OS.
Nezabudni na ovládače: Grafika, sieťovka... Potom si ho môžeš doladiť v biose.

Osvetli prosim Te nevedome verejnosti,jak jsi k takovemu nazoru dosel???Pokud napr. vyvola tu modrou obrazovku vadna pamet jak se to instalaci OS napravi??Ze by nastavenim Biosu??Zamysli se nad tim co pises.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 8:25    Předmět: Citovat

jinak na tu základovku pokud měníš elyty tak to chce nejlépe všechny a za LOW ESR, ne nějaký Ťamikon. Pokud odešly 2 tak jich bude kolem víc polomrtvých a třeba nemusí být ani nafučený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zenit



Založen: Apr 03, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 8:52    Předmět: Citovat

Samozrejme, že pokiaľ je vadná pamäť, tak sa inštaláciou systému nič nezmení.
Lenže pri vadnej pamäti zostane obrazovka čierna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 8:57    Předmět: Citovat

zenit napsal(a):
Samozrejme, že pokiaľ je vadná pamäť, tak sa inštaláciou systému nič nezmení.
Lenže pri vadnej pamäti zostane obrazovka čierna.

Proboha mysli a precti si neco o tom co je to chybove hlaseni OS a co ho muze vyvolat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zenit



Založen: Apr 03, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 9:07    Předmět: Citovat

Pokiaľ viem, tak chybové hlásenia sa vypisujú (vykresľujú) v šedých oknách (to podľa nastavenia) a v nich je buď žltý trojuholník s výkričníkom, alebo je tam červený krúžok s krížikom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zenit



Založen: Apr 03, 2005
Příspěvky: 185
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 9:29    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Romulusw



Založen: Jul 22, 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 10:14    Předmět: Citovat

Ono je to s těmi paměťmi trochu složitější, ale poměrně dost často se "prozradí" právě při instalaci woken, při kopírování instalačních souborů.
Většinou se to zastaví s hláškou, že soubor nelze kopírovat a při více pokusech to nebývá ten samý soubor.
Vzal bych na to memtest a hned by bylo jasno.
Jinak u takhle staré desky, bych kvůli koďanům, ani nezapnul pájku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 10:59    Předmět: Citovat

Mě se něco podobného stalo při opravě jednoho staršího PC. Nakonec pomohlo vyndat paměti a kontakty "ogumovat". Zkus to, za to nic nedáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Maskot



Založen: Nov 19, 2004
Příspěvky: 1772
Bydliště: Wien

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 14:58    Předmět: Citovat

zenit napsal(a):
Pokiaľ viem, tak chybové hlásenia sa vypisujú (vykresľujú) v šedých oknách (to podľa nastavenia) a v nich je buď žltý trojuholník s výkričníkom, alebo je tam červený krúžok s krížikom.

To si ponekud vedle,BSOD je o necem jinem,to co pises je upozorneni ci hlaska o spatne funkci hardwaru(zpravidla ovladace) a je to vyvolatelne pres ovl. panely atd.BSOD vznika jinak,ostatne v tom odkazu je to popsane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5047
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 15:37    Předmět: Citovat

Ako už bolo napísané: najprv otestovať pamäť. Ja to testujem programom GoldMemory, dá sa stiahnuť na www.goldmemory.cz. Keď prejde test 2krát bez chyby, pamäte sú OK a treba sa zamerať na inú príčinu, pravdepodobne tie kondíky na doske, tiež to tu bolo spomínané. To nastavenie hodnôt na default v biose by mala byť samozrejmosť, to robím vždy ako prvé (nikdy neviem, kto sa tam v tom babral).

Preinštalovanie windowsu tiež nieje až taká blbosť, ako si niekto myslí. Mal som taký prípad, že sa objavovala modrá obrazovka s výnimkou 0E vo VMM alebo dačo také, a preinštalovanie windowsu naozaj pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 17:00    Předmět: Citovat

Vyčisti včechny kontakty na pamětích, kartách a ve slotech. Bejvá to zaprášený i vevnitř ve slotech. Pořádně to vyfoukej a uvidíš. Většinou to začne dělat, když počítačem manipuluješ, tj. vyndáš a zandáš některou z karet. U zvlášť zahumusených desek (hlavně od kuřáků) se mi osvědčilo vyndat baterku a následně vysprchovat vodou se saponátem (např. JAR). Nemusíš se bát, všechny součástky jsou odolný. Potom perfektně usušit buď na slunku, fénem, nebo horkovzdušnou pistolí (nedá se to uspěchat). Zatím vždycky to pomohlo. Těžko poznáš, jestli je problém v paměti, nebo jenom nemá dotyk nějakej pin. Pokud to bude zlobit i po očistě, pak je důvod podezírat paměť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
opravar13



Založen: Jun 19, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2009, 17:19    Předmět: Citovat

Díky všem moc za odpovědi.dneska jsem si k tomu sednul.změřil jsem ESR kondíku.Našel jsem ještě dva se špatným ESR,tak jsem je vyměnil.Pak jsem otestoval paměti MEMTESTEM.žádnou chybu to neukázalo.A PC běží těd dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund