Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomoc s nastavenim satelitu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 21:23    Předmět: Pomoc s nastavenim satelitu Citovat

Zdravim vsechny,dnes jsem byl u znameho instalovat satelit digitální.Neřekl mi,že má k tomu kartu Cryptoworks u které se maji zdarma chytat české stanice.když mi neřekl že to m á na kartu,(ani kdyz sem se ho ptal),tak jsem mu nastavil parabolu na družici ASTRA 19,2E.Když jsem selzl ze střechy dolů tak mi řek o té kartě.Dali jsme ji do satelitu,psalo to že je vložena.nainstalovali jsme programy z družice a Nova,atd. se našli ale píše to že SCRAMBLED CHANNEL.podle me to znamená zablokovaný kanál,ale ty cizi kanaly normalnejdou,ale žádný čestky kromě 24.CZ nemůžu spustit.četl jsem si papíry od té karty.Má být aktivována na české programy napořád.A vyžaduje družici ASTRA 23,5.Zkoušel jsem v MENU satelitu přepnout družici na ASTRA 23.5 a ukazuje to sílu signálu 86 procent a u té ASTRA19.2 91 procent.Zda se mi nějaké divné že mám signál na dvě družice zárověn.A kdy ž z tý 23,5 chci vyhledat programy tak mi to novu,CT1,CT2, ani primu nenajde ale najde se FILM+,atd. ale pise to u nich scrambled channel taky.Takze nevim jak mam postupovat.Muzete mi nekdo prosim poradit???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5141
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 22:04    Předmět: Citovat

Musíš to přetočit na ASTRU 23,5°. Obě družice najednou ti půjdou jenom s tzv. monoblokem,nebo dvěma konvertory.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2009, 22:50    Předmět: Citovat

musis napisat aky prijimac mas to je zaklad uspechu.a co sa tika tej rysky neviem ci nepozeras na hrubu intenzitu signalu treba pozerat na jemnu intenzitu v prijimaci mas dve stupnice.V prijimaci vyber druzicu astra 3A 23,5E NASTAV FREKVENCIU 12525V SR27 500 FEC3/4 ASI O 1 CM PRETOC PARABOLU DO LAVA A MUSI TI NASKOCIT CT24 frekvenciu zadaj bud cez manualne ladenie alebo ju vyber zo zoznamu ked ju mas v prijimaci prednastavenu aj bezkarti ti ten program musi naskocit teras si na vedlajsej druzici kde sa ties tento program vysiela ale na inej frekvencii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 0:40    Předmět: Citovat

dekuji vsem za rady.Mam tady Digitalni satelit strong 4125 u ktereho se da navolit družice ASTRA 19E,ASTRA28E a ASTRA1D,nyni jsem četl že družice ASTRA1D je ASTRA23,5 (jenomze jinak pojmenovana).Je to pravda?ze bych zkusil podle toho strongu tu druzici najit a pak by to melo jit.Anebo mam teda na tom satelitu znameho zapnout program CT24 a pak otacet parabolou (samozrejme je mi jasne,ze u digitalu,to trva dele nez obraz nabehne nez u ANALOGU) a az tam naskoci obraz,tak to povazovat za vyresene??A už by tam měli všechny české jít???kdyžtak to zkusím zapnout na tom satelitu CT24 a pak pomalinku otacet s parabolou az obraz nhaskoci.je to dobre reseni???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 6:42    Předmět: Citovat

ASTRA 1D bývala na 23,5 http://www.parabola.cz/satelit/astra-1d/ .
A udělej to, jak radí jopo166. Manuálně zadej frekvenci, atd. a velmi lehce otoč parabolou do leva. Musí ti naskočit ČT24 a jemným natáčením jěště dolaď na největší sílu signálu.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8837
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 9:58    Předmět: Citovat

smudlo - zase sněhurka neporadila? Hlavně, že ti poradili jiní Very Happy

Pokud už máš konečně parabolu natočenou na správnou družici (ASTRA 23,5°) a chceš do receiveru "dostat" všechny CZ programy (a týká se to i slovenských!), budeš muset některé transpondéry (do toho receiveru) "natlačit" ručně!
Určitě nejsou všechny obsaženy v softu toho přijímače (receiveru). Kmitočty (a ostatní parametry) patřičných transpondérů najdeš v reklamních materiálech SKY LINK, GITAL (nebo na jejich stránkách na NETu), v měsíčníku SAT & DVB-T magazín a "kdekoliv jinde" na NETu - pohledej Exclamation

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
migi111



Založen: Jan 14, 2008
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 10:48    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
smudlo - zase sněhurka neporadila? Hlavně, že ti poradili jiní Very Happy

Pokud už máš konečně parabolu natočenou na správnou družici (ASTRA 23,5°) a chceš do receiveru "dostat" všechny CZ programy (a týká se to i slovenských!), budeš muset některé transpondéry (do toho receiveru) "natlačit" ručně!
Určitě nejsou všechny obsaženy v softu toho přijímače (receiveru). Kmitočty (a ostatní parametry) patřičných transpondérů najdeš v reklamních materiálech SKY LINK, GITAL (nebo na jejich stránkách na NETu), v měsíčníku SAT & DVB-T magazín a "kdekoliv jinde" na NETu - pohledej Exclamation


Presne tak s kartou si dostal aj rôzne reklamné materiály tam to máš a treba to tam zadať. U strong-ov nič nezvyčajné. Tu to máš:

http://www.gital.cz/pages/jaknal1.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavl



Založen: Aug 31, 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 10:58    Předmět: Citovat

Hoja, o název družice ani tak nejde (je to určené pro lepší orientaci v přijímači a pokud je využíván diseqc) Tento typ příjímače mi nic neříká a pokud je to starší (víceméně i mladší Laughing ) stroj, tak tam budeš muset opravdu zadat potřebné frekvence ručně. Nevim jak si poprvé nastavil tu 19,2, ale pokud na to nemáš nějaký stroj a máš možnost vidět přímo na TV (lze to po domácku udělat i po telefonech), tak zadej v přijímači v manuálním vyhledávání freq a další údaje jak už tu padlo: "12525 V 27500 3/2" což je jeden z několika CZ "balíků". Pak by tam měl být jakýsi ukazatel hodnot kvality (Q) a signálu (jsou to pouze orientační hodnoty). Jde ti o tu kvalitu samozřejmě a nastav jí co možná na nejlepší. No a pak zadej do toho manuálního vyhledávání další český "balíky". Tj.:
11992 H 27500 3/4
11876 H 27500 3/4
12565 H 27500 2/3
11797 H 27500 3/4
10862 H 22000 5/6
10803 H 22000 5/6

Nevim jakou máš kartu, ale měl by jsi tam mít veškeré CZ programy, které jsou momentálně k dispozici (nepoběží všechny).

Dodám, že toto je pouze laický popis, měl by jsi to svěřit někomu zběhlejšímu v sat. technice.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 11:21    Předmět: Citovat

A až budeš mít nastavenou družici na 23.5*E,tak ještě dolaď na největší úroveň kvality signálu pootočením konvertoru v objímce.U této Astry to nedělá mnoho,ale třeba u THOR na 1*W je to již velký rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 15:19    Předmět: Citovat

diky vsem.Uz je hotovo.Nastavil jsem manuálně frkevenci atd stanice CT24 a pootocilmirne a obraz naskocil.Pak uz jen jsem ho mirne doladil a jde to.Sílu signálu ukazuje 92procent. Ale divil jsem se že u tohohle přijímače se nezobrazuje i jemná intenzita signálu pouze hrubá.Ale nezapamatoval jsem si co to je za značku toho receiveru.

ja vlastnim STRONG 4125 FTA (pouze pro příjem nekodovaných stanic).neni to teda žádný zázrak a ani bohužel není na karty.Ale chci se zeptat jesště Mohl bych na tomto mém přijímači Chytat stanici CT24 a Barrandov????Kdybych našel družici ASTRA 23,5????????Já jsem četl o barrandovu že jde i bez karty a je zdarma a je v družici jak jsem již psal.A o tom CT24 jste psali ze musi jit i bez karty.Sly by mi tyto porgramy na to mto přistroji???Anebo nějaké ještě jiné????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
migi111



Založen: Jan 14, 2008
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 15:48    Předmět: Citovat

Ale chci se zeptat jesště Mohl bych na tomto mém přijímači Chytat stanici CT24 a Barrandov????Kdybych našel družici ASTRA 23,5????????Já jsem četl o barrandovu že jde i bez karty a je zdarma a je v družici jak jsem již psal.A o tom CT24 jste psali ze musi jit i bez karty.Sly by mi tyto porgramy na to mto přistroji???Anebo nějaké ještě jiné????[/quote]

No ct24 ti pôjde ale barrandov asi ťažko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 16:05    Předmět: Citovat

a proč by nešel barrandov???On je na CS link??K tomu je potreba karta????A jine bych nechyntul ze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 16:40    Předmět: Citovat

Barrandov je kódovaný cryptoworksem, potřebuješ kartu
cslink - http://www.parabola.cz/cz-sk/cs-link/
skylink - http://www.parabola.cz/cz-sk/skylink/

volné jsou jen ČT24, Z1, TV Noe, Public TV, Óčko a slovenská TA3

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
smudla5



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: so březen 07 2009, 17:02    Předmět: Citovat

Jirky napsal(a):
Barrandov je kódovaný cryptoworksem, potřebuješ kartu
cslink - http://www.parabola.cz/cz-sk/cs-link/
skylink - http://www.parabola.cz/cz-sk/skylink/

volné jsou jen ČT24, Z1, TV Noe, Public TV, Óčko a slovenská TA3



diky moc.cekal jsem ze barrandov je nějak kodován.ja jsem ted cetl ze je kodován cryptoworksem. Cry To jsem čekal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1258
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2009, 1:55    Předmět: Citovat

ten prijimac dokaze odkodovat 30 programov po slovensky ale s takym trosku lepsim softwerom Number one Number one Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund