Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zájemcům o Windows Vista
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ferda136



Založen: Jun 27, 2007
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: so říjen 25 2008, 22:29    Předmět: Zájemcům o Windows Vista Citovat

mrkněte se na zajímavý článek,...

http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 2:30    Předmět: Citovat

To ze Vista je nah*vno se vi uz pekne dlouho. Sou lidi kterejm vyhovuje a celkem je obdivuju. Co ja sem se s tim setkal tak sem vzdy zuril. Je to pomaly i na 2GHz dvoujadru s 3GB RAM. Svaty Win XP . . . Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5231

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 12:23    Předmět: Citovat

Nadneseny clanek. Naprosto stejne jako kdyz prisly XP a vsichni jimi opovrhovali. Priznavam Visty jsou line, ale nejsou tak strasne jak se traduje. Naopak se setkavam ze pro lidi co nikdy neprisli do styku s PC je vista prijatelnejsi nez XP. A to diky obrazkum a tomu ze kdyz se ji neco nelibi hned zacne otravovat hlaskama.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
borecman



Založen: Jun 06, 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 19:57    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
To ze Vista je nah*vno se vi uz pekne dlouho. Sou lidi kterejm vyhovuje a celkem je obdivuju. Co ja sem se s tim setkal tak sem vzdy zuril. Je to pomaly i na 2GHz dvoujadru s 3GB RAM. Svaty Win XP . . . Rolling Eyes
tak toto si dobre zahlobil. vista ultimate ide pekne plynule bez akýchkoľvek problémov aj na 1GB ram a single procesore. pokiaľ si niekto nevie OS čistiť a má ho zababraný, nečuduj sa že to ide pomaly. o systém sa treba starať!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 20:02    Předmět: Citovat

borecman napsal(a):
drabek06 napsal(a):
To ze Vista je nah*vno se vi uz pekne dlouho. Sou lidi kterejm vyhovuje a celkem je obdivuju. Co ja sem se s tim setkal tak sem vzdy zuril. Je to pomaly i na 2GHz dvoujadru s 3GB RAM. Svaty Win XP . . . Rolling Eyes
tak toto si dobre zahlobil. vista ultimate ide pekne plynule bez akýchkoľvek problémov aj na 1GB ram a single procesore. pokiaľ si niekto nevie OS čistiť a má ho zababraný, nečuduj sa že to ide pomaly. o systém sa treba starať!


HA ! Si delas prdel ne ? Sem instaloval na svuj notebpook (1,8GHz Turion64 s 1GB RAM) Vistu a myslel sem ze umru. Pomaly jak snek. Proste hruza ! A to jak sem psal o tom 2GHz dvoujadru s 3GB RAM byl uplne novej notebook co si kamos dovezl na intr takze me tu nedelej prednasky ze Win Vista bezi plynule na 1GB RAM !!! Tech 1GB operacni pameti je spodni minimum kdy se to vubec da pouzivat. Jezis, to byl zas plk dne . . . Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
borecman



Založen: Jun 06, 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 20:06    Předmět: Citovat

ha! tak to je bomba že som inštaloval raz vistu na c2d e6320 a 1GB ram a šla úplne fajn. spustenie samozrejme trvalo troška dlhšie ale pri práci vo wine s programami to bolo svižné, porovnateľné s xp

a za druhé, vistu mám na T5550 a 2GB ram v booku a ide ako namydlený blesk, sem tam rýchlejšie ako XP

ja fakt nechápem čo máte s tou ramkou. si kurnik vypnite aero keď vám to tak vadí Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 20:08    Předmět: Citovat

Tak tady asi kazdej chape jinak pojem "plynulost". Asi sem jinak narocnej jak ty bo ja nevim. Ja to asi reknu takhle - nemam rad cekani Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5231

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 22:02    Předmět: Citovat

drabek06 napsal(a):
Tak tady asi kazdej chape jinak pojem "plynulost". Asi sem jinak narocnej jak ty bo ja nevim. Ja to asi reknu takhle - nemam rad cekani Wink
A nemas to jedno stejne se jim nevyhnes Laughing debata je uplne stejna jak se zacaly 98 vylacovat Xp. Taky mnoho povyku pro nic.

Jinak 3GB je dost divna velikost ram
A jeste poznamka. Vsadim se ze na toho turiona jsi tlacil 32bit verzi vist

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 22:06    Předmět: Citovat

Je divna, ale normalne se takovy notebooky prodavaj a jdou primo od prodejce. Lepe receno to byl book Acer Wink

Vsechny booky kde sem s vistou delal byly 64bitovy, ale sam OS byl pouze 32 bitovej. Podpora programu pro 64bitu neni moc velika a myslim si ze ze i kdyby Vista byla 64 bitova ze zrovna JI to nepomuze. Zkousel sem na booku 64bit Win XP a nejak sem si niceho nevsiml . . .


Naposledy upravil drabek06 dne ne říjen 26 2008, 22:12, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 22:08    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Nadneseny clanek. Naprosto stejne jako kdyz prisly XP a vsichni jimi opovrhovali. Priznavam Visty jsou line, ale nejsou tak strasne jak se traduje. Naopak se setkavam ze pro lidi co nikdy neprisli do styku s PC je vista prijatelnejsi nez XP. A to diky obrazkum a tomu ze kdyz se ji neco nelibi hned zacne otravovat hlaskama.


Muzu rict, ze pocitace (a zejmena systemova a datova bezpecnost) jsou jedna z veci ktere mne zivi. A s plnym vedomim a podrobnou znalosti toho systemu a jeho specifikaci rikam, ze Vista je krok, ktery Micro$oft jeste seredne oplace. Tisice downgradu z Visty na XP zejmena v komercni sfere jsou toho dukazem. Tady nejde o par blbecku co ve snaze mit neco noveho kupuji domu Visty. Jde o stovky a tisice PC ve firmach, kde Visty zpusobuji obrovske problemy se stabilitou, spolehlivosti i vykonem.

Navic je tragedie, ze minimalne stejne slovo jako Hollywood meli pri navrhu Visty panove z NSA a dalsich tripismenkovych instituci. Takze Vista je prolezena nejen naprosto paranoidnimi ochranami, ktere treba nedovoli cloveku seriozne delat s HD videem na blue-ray nebo HDD ze zdroju jinych nez Holywood, protoze "neobsahuje zaznam o autorskych pravech", nebo resetuji videokartu protoze zakolisalo napeti na sbernici, ale jeste i fizlovacim a smirovacim softem vcetne siroce otevrenych zadnich vrat. Jeden z nejlepsich machru na datovou bezpecnost a ochranu compu u Bundeswehru mi loni na jedne konferenci rekl, ze po analyze Vist, kterou delali jeho lide osobne zastreli kohokoli kdo by se pokusil instalovat Visty na masinu na vnitrni siti nebo na cokoli krome compu co ma na hrani synacek velitele zakladny...

Vista je naprosta tragedie co se tyce bezpecnosti, spolehlivosti nebo vyuziti systemovych zdroju. Rozumne se s ni da delat jen na zeleze s naprosto zbytecnym prebytkem vykonu. Co tak asi myslis, proc pro masiny, na kterych OPRAVDU ZALEZI (elektrarny, vodarny, plynarny, armada) je v pripade pouziti windowsu hranici NT4 a uz XP je povazovan za riziko ? Osobne dekuji Bohum na nebesich, ze pro vetsinu techto aplikaci je standartem Unix. Predstava Vist ve velinu Temelina by totiz ve mne vyvolala velice silnou touhu po emigraci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2494
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 22:27    Předmět: Citovat

Ked vysli XP a hodil som to na stary PC s 98, pocitac sa "zrychlil", co sa pri Vistach v porovnani s XP neda povedat, skor opak, myslim ze XP bude este dlho na pocitacoch
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 22:48    Předmět: Citovat

borecman napsal(a):
tak toto si dobre zahlobil. vista ultimate ide pekne plynule bez akýchkoľvek problémov aj na 1GB ram a single procesore. pokiaľ si niekto nevie OS čistiť a má ho zababraný, nečuduj sa že to ide pomaly. o systém sa treba starať!


Tak ted si ujel ty. Na singlu s jednim GB RAM rozchodis Vistu jen za predpokladu, ze vypnes aero a vsechny graficke paradicky, nebudes se pokouset rozbehnout serverove sluzby...

Ma osobni zkusenost. Koupil jsem novy pocitac (zadny sunt - procesor Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz BOX 12M, pamate CORSAIR DDR3 2x2048MB 1600MHz, deska ASUS P5E64 WS Evolution). Jelikoz jsem k tomu dostal i OEM verzi Windows Vista Ultimate 64 bit, chtel jsem zkusit, co je to za zazrak. Po instalaci jsem nechapave civel. Samotny windows (na fungl nove masine s prazdnym HDD, takze kecy o zapleveleniOS neberu) si bral pres 23% systemovych zdroju a vykonu procesoru. A to prosim pekne na nevypnutelne servisy typu "ochrana zasuvky HDMI" a na posvatne Aero. Na takovy system se muzu zvysoka vy.rat. Do pul hodiny bylo v masine XPcko a ja se spokojene dival na vytizeni procesoru jemne poblikavajici kolem 1%...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
borecman



Založen: Jun 06, 2007
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 22:58    Předmět: Citovat

počul som ževraj to berie aj niečo z procesora a vraj posvetné aero žerie dokonca aj výkon grafiky. ale stále je mi teda nejasné, prečo mám vyťaženie grafiky 0% a procesora 0-2% pri zapnutom aere? vysvetlite mi to. dokonca vám to rád predvediem a kľudne mi môžte dať cez hubu ak klamem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 23:18    Předmět: Citovat

borecman napsal(a):
počul som ževraj to berie aj niečo z procesora a vraj posvetné aero žerie dokonca aj výkon grafiky. ale stále je mi teda nejasné, prečo mám vyťaženie grafiky 0% a procesora 0-2% pri zapnutom aere? vysvetlite mi to. dokonca vám to rád predvediem a kľudne mi môžte dať cez hubu ak klamem!


Nevim, zrejme zavisi na grafarne, nebo na verzi JehoVisty. Ja to nezkoumal, visty sil do p.dele rovnou. Ale podobne informace mam z nekolika zdroju. Ale jeste je mozna i jina varianta. To vytizeni grafiky a procesoru jsi meril cim ?? Jen pres Task Manager nebo testovacimi utilitami ?? Protoze kamarad tvrdil, ze Task maanger mu rikal neco o 1% vytizeni procesoru a specialni testovaci utility od PassMark o 19%...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne říjen 26 2008, 23:49    Předmět: Citovat

Mňa by skôr zaujímalo ako spojazdniť sieť pri použití visty, je to prvý raz v živote čo sa mi to ani po pár hodinách nepodarilo..ten win je tak obrazek_cenzuraý že som ozaj nechápal, tiež som ho videl až teraz po prvý raz..s xp sa to nedá ani porovnať, je mi síce jasné že po určitom čase si človek zvykne, ale ked ani po pár hodinách neviem nájsť to čo potrebujem, tak je to sila..už s xp boli problémy s nastaveniami, ale nič strašné..no s tou vistou sa mi spojiť nepodarilo, compy fyzicky spojené boli, aj komunikácia už fungovala, no stále to pýtalo meno a heslo na prístup, no nijako som sa toho nevedel zbaviť..ak niekto vie tak prosím o tip..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund