Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dotaz

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2420
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2005, 19:25    Předmět: Dotaz Citovat

Zdravím

Kolik si přibližně účtujete za výměnu kondů,prohřátí pár studených spojů a debordelizace po dýmu z cigaret.

Jeden maník se strašně divil,když jsem ho vykázal z mého bytu s cigaretou v tlamě,ani tu bednu neočistil.

díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2005, 19:47    Předmět: odpověď Citovat

A jakou si představuješ odpověď ?
______________________________________ Hodně špatně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2420
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: út prosinec 13 2005, 20:19    Předmět: Citovat

Jakoukoliv?

Já jenom že mě dost nas... tím přístupem.Chtěl to hnedmísto ráno to přivezl v poledne,atd

Prostě televize žlutá od kouře,ani ten žlutej bordel z ní neutřeli.

Zajímá mě kolik účtujete za vyčištění a menší opravu(5x elyt preventivně,studené spoje,seřízení)

dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
santa



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 0:10    Předmět: Citovat

to ti to privezl na opravu nebo na umyti,ja osobne bych mu to jen opravil a nedelal zadnou uklizecku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopein



Založen: Jul 07, 2005
Příspěvky: 413
Bydliště: Kostelec na Hané

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 8:40    Předmět: Citovat

Já to taky nedělám, jen občas nějaký "lampáč".
Cenu odvoď od doby, kterou jsi to dělal (min. 300,- Kč/h) plus náklady jako pytlík do vysavače , hadr , mycí prostředky a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 8:58    Předmět: Citovat

Budete se divit, ale každou Tv co udělám pořádně očistím ať je jakákoli.
Jinak když tě nasral, tak mu řekni litr a máš to. Je to hraniční cena mezi cenou v servisu a rentabilností opravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 10:31    Předmět: Citovat

Ahoj
Opravami se zabývám spíše pro zábavu. K danému tématu čistoty mám tedy jen několik neprofesionálních poznámek:
1) Vzhled televizoru (zasvinění) přímo říká, jak si majitel přístroj cení.
2) Očištění (vnitřní) je stejně odborná práce jako samotná oprava.
3) Nejzasviněnější TV jsou z hospod. Tam funguje TV zároveň jako pračka vzduchu. Přístroj, v němž pro prach není vidět součástky nezbývá než rozebrat a osprchovat vodu. (Tohle téma tady již jednou proběhlo a tak jsem zvědav, kdo se naježí) K této praktice jsem byl špínou doslova donucen. Je zajímavé, že staré TESLA 416 apod. jsou na tom lépe, než stroje cca 10 let staré. Pravděpodobně je to dané celoplastovými kryty. Následně stačí důkladně vysušit. Kdo opravuje zánovní TV, vystačí si s vysavačem, ale po opravě staršího TV vypadá jak šmudla.
4) Co se týká ceny, platí bod 1) a letitý vtip:

Utáhl šroubek 1Kč
Věděl kterej 100Kč

Ahoj Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 10:35    Předmět: Citovat

No to už se ježím!
Kdo chce, aby mu zrezli propojky a nožičky od součástek, ať si ji klidně sprchuje. My, co to známe máme svoje metody, já třeba kompresor. Gunsrifling
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 11:27    Předmět: Citovat

Ahoj Gumičkáři a ostatní příznivci TV.
Nechci mentorovat, ale zkus to někdy. Určitě se něco na zkoušku najde. Možná budeš překvapen. Rozhodně tě nechci nutit. Co se týká rezivění, myslím že samotná vzdušná vlhkost toho má na svědomí daleko více. Nedávno jsem měl na stole SM260 s urezlými nožičkami u KF506. Sad (a nikoli těsně u skleněného zátavu) Obecně veškeré součástky jsou opatřené antikorozní povrchovou úpravou a jediná šance vzniku koroze je na střižné hraně dílce. Komponenty součástek jsou ale obvykle pokoveny až po vystřižení. Během výroby desek se obvykle používá oplachování demineralizovanou vodou, někdy s obsahem detergentů. Negativní vliv přítomnosti vody-kohoutkovice na starších deskách lze očekávat buď z důvodu trhlin na součástkách, nebo z důvodu přítomnosti minerálů a tím zvětšení vodivosti. Prach se vzdušnou vlhkostí ale bude asi vodivější. Wink
Ahoj Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 11:43    Předmět: Citovat

to santa:

když se v tom máš hrabat,tak to očistíš.Doby kdy jsem měl černé proužky od špinavých kabelů až na čele,jsou pryč

Ta TV neměla jediný větrací otvor,všechny byly zarostlé prachem a kouřem z cigaret.Podotýkám že ta TV byla z BYTU (ten bych nechtěl vidět Puke ).Deska okolo VN a zdroje bala taková pěkně tmavě hnědá
Návrat nahoru
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2420
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 11:50    Předmět: Citovat

To jsem psal já,nebyl jsem přihlášenej Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Corp



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st prosinec 14 2005, 23:31    Předmět: Citovat

Zdravím toho s tou vodou,já to dělák u desek,který už jdou na součástky,je to pak pěkně čistý.Dělal jsem jich takhle asi 30 a žádná stopa po rezavění a to to ani nijak nesuším.Kompresor používám když to chci ještě zapnout do elektriky a nechci čekat,než to vyschne.Takových 8-10 atmosfér to pořádně vyfouká. Laughing Součástky nejsou lidi aby se rozpustili pod kapkou vody.Nemám s tím žádný problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2005, 9:00    Předmět: Citovat

Vy fakt nejste normální. Vodu na tišťák.
Pak si to otevři za dva roky, když si myslíš, že to bude beze stopy.Chemii nerozumím, ale vůbec jsem nepochopil, co to Zbynek plácal s vodivostí vzduchu-ta snad s narušením kontaktů nemá nic společnýho.
Mám tu foto TV, když ní nějákej borec myl vodou a za dva roky kupodivu přestala jít.
Jen nevím, jak ho sem vložit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zbynek



Založen: Dec 14, 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Letohrad

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2005, 10:28    Předmět: Citovat

Ahoj
O vodivosti vzduchu jsem myslím nic nepsal. Jedná se výhradně o vzdušnou vlhkost.
Škoda, že ty fotky sem nejdou. Já jsem je už dostal (díky) ale k takovéto devastaci ( rezatý tuner i mf) nemůže dojít po cca hodinovém kontaktu předmětu s vodou.
Pokud by toto tvrzení neplatilo, nebylo by možné používat plechové konzervy. Ty jsou stejně jako tuner a kryty mf pocínované.

Podstatné ale je, že během výroby desek se k oplachování používá demineralizovaná voda. (To jen pro nepozorné čtenáře Wink )

Ahoj Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15 2005, 12:54    Předmět: Citovat

Tak to jsem asi jeden z nich. Confused
To je už lepší, než chlorovaná z vodovodu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund