Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofon Akai - GX-635DB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út březen 25 2008, 14:35    Předmět: Citovat

2SC2336 majú v www.tme.cz (to máte za tu info o podsvietení Razz )....

Stefan31

a na sklade evidujú 10ks....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 9:32    Předmět: Citovat

Tak jsem se na to včera díval - je proražený tranzistor TR13 (2SC 2336)
Až nějaký seženu,tak dám vědít,jestli je to O.K.
Moc děkuji za radu všem!
To stefan31 - poslal jsem mailem nějaké fotky,pokud nebude stačit rozlišení,můžu poslat v lepší kvalitě.Podsvětlení mám integrované přímo do budíků,ale jak se leze k žárovce jsem nepřišel.
Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 10:13    Předmět: Citovat

Tak neviem, mail som nedostal...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 14:44    Předmět: Citovat

tak jsem to zkusil ještě jednou,tak snad už dojde.
Kořka


Naposledy upravil korka dne pá březen 28 2008, 7:51, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st březen 26 2008, 14:56    Předmět: Citovat

Teraz to prešlo, ďakujem,
želám veľa zdaru

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 8:21    Předmět: Citovat

Ahoj,
tak bych chtěl moc poděkovat,protože magneťák funguje a je to paráda.
Nenapadá mě,jak bych se odvděčil,tak snad až zase budu něco potřebovat,tak se obrátím.
Díky!
Kořka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 9:32    Předmět: Citovat

Tak neviem, ale v krajnom prípade, ak som nejako pomohol , môžem poskytnúť číslo účtu Laughing Laughing Laughing

Verím, že je to paráda.......tak ať funguje, jak má....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 11:36    Předmět: Citovat

Jo účet, no to je paráda..... Laughing prostě dobrá rada za zlato... Very Happy
A co ty, Hille? Razz

Jo, dal by se někde sehnat kalibrovanej pásek s frekvencí a na kanály?Sice to běží dobře,nastavil jsem to dle času a kanály jsou O.K.,ale případně pro jiný stroje by se to mohlo hodit.
Jinak na aukru je k prodeji ta samá 635-ka, co mám já (jen já mám černou)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 12:14    Předmět: Citovat

Pás s kalibračnými nahrávkami sa dá "vidieť" z času na čas na ebay, ale...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19578
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 31 2008, 15:29    Předmět: Citovat

...ale bez záruky, jasně.
Jestli k tomu máš pásky, můžeš zkontrolovat kolmost, ale Akai jsou v tomto ohledu dost robustní a stabilní, myslím, že na to sahat nemusíš.
Signálová cesta je jednoduchá, takže lze použít zkrácený postup. Zkus 80Hz a 1kHz, nahraj je. Mezi výstupními úrovněmi by neměl být výrazný rozdíl. Když hloubky chybí, pamatuj, že charakteristiky můžou ovlivnit zase jen elektrolyty (překvapivé, co?).
Pak si nastav devítku rychlost, na vstup přiveď kmitočet 10kHz z generátoru, zapni záznam a kontroluj "za páskem". Opatrně nahni záznamovou hlavu (každou krajní) doleva a doprava, jestli úroveň vzroste nebo klesne, případně ji doseřiď na maximum (šroubky c a c' v kap.VII manuálu) v každém směru posuvu pásku. S jinými šroubky nehýbej.

Teď tam z generátoru pusť 1kHz tak, aby VU-metry ukazovaly 0dB.
Na generátoru nastav -20dB (nebo tam dej dělič 1:10) a zaznamenej si střídavě kmitočty kolem 330 Hz a 8 kHz. Pak to přehraj a měř.
Tohle bys ale vůbec mohl udělat jako první, než začneš něco štelovat. Nejspíš zjistíš, ža nic štelovat nemusíš.

Jestli bude na 8kHz výstupní úroveň menší, než na 330 Hz, uber pro příslušnou hlavu předmagnetizační proud (a naopak) Na to jsou tam v každém kanálu dva kapacitní trimry: T2 směr dopředu, T1 směr dozadu.
Tento postup musíš po změně předmagnetizace zopakovat, tedy nahrát a přehrát.
Na devatenáctku už pak stačí jen zkontrolovat, můžeš použít větší poměr kmitočtů (například 330 Hz a 12,5kHz) a jemně došlechtit.

Nejspíš ale ani to nebude nezbytně nutné. Hlavy GX si i při opotřebení lépe zachovávají vlastnosti, než normální, takže si myslím, že parametry magneťáku se nijak slyšitelně dodnes nezměnily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út duben 01 2008, 6:42    Předmět: Citovat

Ahoj,
díky za rady.To vyzkouším.Mám ktomu pásky,ale nenahrával jsem je já a jejch kvalitativní úroveň je značně diskutabilní(něco hraje celkem slušně,něco takový zahuhlaný) Pásky jsou Maxell,na hliníkách a jsou po mechanické stránce O.K.
Výhoda je,že se v tom nikdo nešťoural - měla to jedna paní,která si to semtam pustila a pak se jí to pokazilo.A ze servisu jí vyhodili,že cituji "takový krámy nespravujou" - čemuž jsem se upřímě zasmál,když mi to vyprávěla.Mě teď čeká všechny pásky jí přepsat na CD.
S těma elektrolytama jsi mě docela překvapil.No člověk se učí celý život.
V každém případě díky za cenné rady.Dnes je docela problém se něco dovědět - buď na tom chce někdo vyrejžovat,nebo místo rady vyslechne bezduchý plácání.Fakt jsem rád,že jsem na bastlírnu narazil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út květen 06 2008, 6:44    Předmět: Citovat

Ahoj,
tak jsem narazil na další problém - zkoušel jsem nahrávat přes mikrofon - a jeden vstup je bez citlivosti. Tak mě napadlo tu část opájet,jestli tam není nějaký studeňák - no a po opájení to fungovalo.Ale jen chvíli,pak se pomalu citlivost začala ztrácet až se vytratila.Zkusil jsem to ještě jednou se stejným výsledkem,takže jsetli předpokládám správně,tak je problém zase v kondenzátoru.Vyměnil jsem c1 za nový,ale bez výsledku.Mám podezření na svitkáč c3,ale ten nemám náhradní.Můžu poprosit o radu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19578
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 06 2008, 7:26    Předmět: Citovat

C3 ani C4 do toho netahej, pravděpodobnost, že by byly tak navlhlé, aby rozhodily pracovní body a postupně to zesláblo, je mizivá.
Buď ti mizí napájecí napětí nebo se rozhodí pracovní bod některého stupně.
Takže: C1, C5 by byly první, po kterých bych šel. Vyměnit bez zkoušení.
A hlídal bych, jestli na C6 je kolem 19V, nebo jestli to spadne. Pak by došlo na výměnu C6 a kontrolu spojů kolem R10.
Jo, a přepucuj kontakty přepínačů, konektory a poťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út květen 06 2008, 7:42    Předmět: Citovat

Ak je dokumentácia, možno stačí porovnávať napätia na oboch kanáloch, alebo "písknuť" z generátora napr. 1kHz a vysledovať, kde sa to stráca...ak je C3 bez kapacity, tak skusmo priložením s približnou kapacitou, ale to skôr vyzerá na elyt...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
korka



Založen: Feb 09, 2007
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po květen 26 2008, 9:02    Předmět: Citovat

Ahoj,
tak po různých pokusech jsem investoval cca 46 Kč a vyměnil jsem kondíky,včetně TR1 a TR2 - a je to,už to funguje.
Mám však další problém - v nové nahrávce "proznívá" ta původní,především nízké kmitočty.Je problém v oscilátoru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> DVD, VHS, SAT Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund