Založen: Mar 29, 2016 Příspěvky: 139 Bydliště: Jindřichův Hradec
Zaslal: so březen 21 2026, 13:50 Předmět: LCD Sony KDL 43W755C
Dobrý den,
Televize naběhne, bílá obrazovka oblakovité "animace", zhasnutí a následuje 5x bliknutí červené. Změřen zdroj, napětí dle toho Inda z joutube v pohodě. Následovalo měření na desce T-CON. 1,8 V přítomno, tedy to zase dle Inda ukazuje na nutnou výměnu AS15? Tím jsem skončil, pájet tyhle cajky neumím, ani nikoho neznám, ale je mi líto TV vyhodit. Ujal by se toho někdo zde? Dík předem.
Naposledy upravil PbSn dne so březen 21 2026, 14:54, celkově upraveno 1 krát.
Založen: Sep 15, 2018 Příspěvky: 1498 Bydliště: BB SK
Zaslal: so březen 21 2026, 14:27 Předmět:
čo si máme vysvetliť pod "bílá obrazovka oblakovité "animace" ? AS15 s poruchou nesúvisí, vtedy by bol obraz normálne prítomný, možno negatív, ale bol by. 5x blik ukazuje na špatný displej samotný, alebo na zlý kontakt v LVDS konektoroch
Založen: Mar 29, 2016 Příspěvky: 139 Bydliště: Jindřichův Hradec
Zaslal: so březen 21 2026, 14:52 Předmět:
Prostě se po zapnutí rozsvítí bíle obrazovka, ne moc jasně, začne od rohů tmavnout, zhasne, kontrolka dole svítí bíle aby se cca po 15 sekundách červeně rozblikala, jak popisuji v dotazu. Začalo se to projevovat postupně poslední cca týden při každém zapnutí. Stačilo televizi znovu zapnout tlačítkem na tatrance a ta se pak chovala jako po restartu. Nyní už nedělá ani to, zůstane v poruše, 5x blikání nejde zrušit.
Založen: Oct 30, 2010 Příspěvky: 7023 Bydliště: Praha
Zaslal: po březen 23 2026, 7:41 Předmět:
Sice se mi to na AS15 také moc nezdá, ale pomoci vyměnit ho v případě zájmu mohu. _________________ Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Založen: Sep 15, 2018 Příspěvky: 1498 Bydliště: BB SK
Zaslal: po březen 23 2026, 13:22 Předmět:
ale tam žiadny AS15 nieje, dokonca ani klasický TCon, ide len flex z mainu na panel. Ak skontroloval/ vyčistil/ znovuzapojil tie konektory a robí to stále, tak má panel k.o.
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.