Založen: Dec 11, 2017 Příspěvky: 999 Bydliště: Pelhřimov
Zaslal: pá únor 13 2026, 22:03 Předmět:
Ten integráč je šestikanálový vstupní spínač na tři výstupy. Těch šest tranzistorů uvnitř je ovládaných pomocí šesti "G" vstupů.
Nikdo nemáme dálkovou věšteckou kouli, tak Ti nezbyde nic jiného, než měřit také napětí na těch patřičných ovládacích vstupech IO. Jsou to vývody 2 a 6. Co tam co ovládá si dohledáš ve schématu.
Je to technologie MOS s kanálem "P", tak pozor na statiku a přepětí. Napájecí prahové napětí na vývodu substrátu má podle katalogu max. -6V. Všechny elektrody tranzistorů proti sobě mají vydržet -30V.
Odpor těch tranzistorů v sepnutém stavu má být menší jak 400 ohmů.
Založen: Oct 28, 2007 Příspěvky: 102 Bydliště: Násedlovice
Zaslal: so únor 14 2026, 6:04 Předmět:
Já už jsem měřil a měřil bych dál, ale nevím kolik a na kterém pinu MH2009A má být jaké napětí. Na datašit jsem se taky samozřejmě díval, ale ten mi toho moc neřekl.
A vím, že nikdo z vás nemá věšteckou kouli, ale ptám se proto, jestli někdo nemá podobnou zkušenost s tímto strojem, závadou nebo integráčem apod.
Založen: Nov 28, 2006 Příspěvky: 12661 Bydliště: Česká Třebová
Zaslal: so únor 14 2026, 8:18 Předmět:
buchar napsal(a):
Já už jsem měřil a měřil bych dál, ale nevím kolik a na kterém pinu MH2009A má být jaké napětí. Na datašit jsem se taky samozřejmě díval, ale ten mi toho moc neřekl.
Vašek to vysvětlil, myslím dost jasně . . .
VASEK_W napsal(a):
Ten integráč je šestikanálový vstupní spínač na tři výstupy. Těch šest tranzistorů uvnitř je ovládaných pomocí šesti "G" vstupů.
prostě si to musíš představit jako šest spínačů a "G" vstupy jako páčky spínačů . . . takhle jednoduché to je.
buchar napsal(a):
Připojil jsem na vstup MGF audio signál a zjistil jsem, že signál jde až na pin 11 a 16 MH2009A, ale z něj na výstupních pinech 1 a 8 se jen při zapnutí a vypnutí ozve přehrávaný zvuk
a jaké je napětí na "G" ? zůstává tam, nebo se změní ?
z toho bys měl poznat jestli je závada v 2009A, nebo dále . . .
Založen: Oct 28, 2007 Příspěvky: 102 Bydliště: Násedlovice
Zaslal: so únor 14 2026, 9:00 Předmět:
Díky, že se mi s VASEK_W snažíte pomoct, ale stále jsem mimo mísu. Vy jste s elektronikou asi v první lize, ale já pouze v okresním přeboru.
Teď jsem měřil na všech pinech z nichž jsou některé spojené. Naměřil jsem od 0V do 15,5V, ale stále nevím co je dobře a co špatně.
Založen: Oct 28, 2007 Příspěvky: 102 Bydliště: Násedlovice
Zaslal: so únor 14 2026, 10:34 Předmět:
Nějak mi to nejde nahrát tak to napíšu.
R128 a IO - 10,4V když nehraje
15,8V když hraje
R129 a IO - 15,8V když nehraje
10,4V když hraje
R128 a R129 společně - 15,9V
Přikládám obrázek pro snazší orientaci.
Funkce Záznam/Snímání je přepínána změnou napětí na pinu 5 MH2009A.
Při funkci Záznam je na něm napětí stejné jako na pinu 13 (cca +12V) a spojí se pin 13 s pinem 14.
Při funkci Snímání je toto napětí "staženo" k 0V některým z otevřených tranzistorů T106/T107 a propojí se pin 13 s pinem 12.
Podle toho se přepínají vstupní signály (vyznačeno žlutě).
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Jdi na stránku Předchozí1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru. Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.