Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rezerva v Umax AC kondu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kulikus



Založen: Dec 10, 2009
Příspěvky: 3128

PříspěvekZaslal: so leden 17 2026, 7:31    Předmět: Rezerva v Umax AC kondu Citovat

Mají kondy MKP23 na 400Vac rezervu v uvedeném mezním napětí?
Potreboval bych jich dnes několik na několik hodin na minutová zapnutí přetěžovat 500Vac.
Udrží to nebo ne?

_________________
pro mládež - Hamíkův koutek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ondraN



Založen: Aug 16, 2022
Příspěvky: 837
Bydliště: Roztoky

PříspěvekZaslal: so leden 17 2026, 8:01    Předmět: Citovat

V datasheetech se uvádí cca 2kV AC a 5kV DC, ale pouze na dvě sec. Trvalejší přetížení o 25% není nikde specifikováno, takže bych s ním byl opatrný. Zkusil bych u jednoho kondu změřit kapacitu a svodový proud, pak ho vystavit na požadovanou dobu vyššímu napětí a pak zase změřit. Tím zjistíš, jak moc jsou náchylné k degradaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5300
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 17 2026, 8:16    Předmět: Citovat

Svodový proud je neměřitelný. Až do okamžiku kdy to prskne. Pak je zase klid.
Vyrobil jsem si zdroj vysokého stejnosměrného měkkého napětí a zkoušel jsem co tyhle kondenzátory vydrží. Rozdíl mezi 400V a 500V neudělal nic. Musel jsem s napětím mnohem výš.
Ale byly vyrobeny před 30-40lety a byly z průmyslových desek, takže dosti neošizené.
Řekl bych, že pokud bude 500V hezkých předpisových sinusových , bez bordelu a špiček, což dneska v síti vůbec není, tak vydrží docela dlouho. Pokud budou objemově 5x menší než 40let staré výrobky, tak možná nevydrží ani těch 400V.
Nezbývá než to vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1339
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: so leden 17 2026, 8:34    Předmět: Citovat

Nemáš jich více abys zapojil seriově? (serioparaelně)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund