Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

trafo ZPA

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RX-20
Doporučuje se dohled moderátorů


Založen: Jun 30, 2024
Příspěvky: 193
Bydliště: střední Čechy u Koněpruských jeskyní

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12 2025, 12:35    Předmět: trafo ZPA Citovat

zdravím všecky Very Happy
našel jsem včera u kontejneru transformátor. Jádro je 85 x 85 mm, zakulacené rohy, Tlouštka naskládaných plechů na sobě je 30mm, šířka sloupku jádra cca 25mm. Vypadá to na plechy MC.
Trafo má na jedné straně 3 vývody, dva černé a jeden zelený (to vypadá na primár). Na opačné straně kostřičky má 2x 2 vývody, vždy s černou izolací. (to vypadá na sekundár).

Na cívce je nálepka s označením "ZPA" a velkými písmeny "číslo výkresu 53041".
Nic víc.. . Má někdo, asi z bývalých zaměstnanců ZPA, nějaké informace o tomto trafu?

_________________
S časem se vše zhoršuje (zákon prof. Parkinsona)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 34810
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12 2025, 15:04    Předmět: Citovat

Takový trafo se dá BEZPEČNÝM ZPŮSOBEM změřit a dál používat, aniž bys k tomu potřeboval podnikovou dokundamentaci ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...
A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 5948

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12 2025, 17:05    Předmět: Citovat

ZPA čo? Prešov? Trutnov?
Aspoň daj fotku, jak to vyzerá, či je to z prvej republiky, alebo z konca deväťdesiatok.
Fotka napovie oveľa viac, než číslo výkresu a počet vývodov. To s tým primárom a sekundárom môže byť kľudne naopak. Dosť napovedia priemery vodičov. A tiež hrúbka plechov. 0,5mm sieťový, 0,35mm audio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund