Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Orava 462 stereo

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Corp



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po říjen 17 2005, 23:37    Předmět: Orava 462 stereo Citovat

Pokud je v monu,zvuk je čistej,jakmile se zapne do sterea tak to začne chrčet a zvuk je dost zkreslenej.Kde mám hledat chybu?Je už deset let stará,takže to může být třeba studeňák na desce?repra se mi zdají v pohodě.Dik za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 7:57    Předmět: Citovat

repra?!?!?!
Nechceš to odvést do servisu?
Zkus modul OMF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Corp



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 10:45    Předmět: Citovat

Do servisu?vysolit 500,-jako vstupní poplatek za to,že se za 14 dní dozvim že rádoby opravář není schopen přijít na závadu a již nepoužitelnou TV sám odveze na smeťák a to zdarma.(asi aby ji mohl sám strčit bo bazaru)Ne děkuji,právě tyto zkušenosti mě přiměli ktomu abych se naučil letovat,číst datasheety a točit šroubovákem.Dělají to všechny kanály,diagnózu jsem už zjistil,teď ji jen potvrdit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 11:05    Předmět: Citovat

A co takhle antena ???Pokud je slabý signál,stereo dělá problémy...Taky může být sršení ve VN části ???Poznáš to v pásmu VHF1...
Color 462 stále patří k dobrým televizorům a pro zkušeného opraváře by neměl být problém závadu odstranit.Je jasné,že za opravu se musí zaplatit,moc toho v této zemi zadarmo není,jen za rady na tomto fóru
se nic neplatí!Dnes si každý raději koupí TV nový,se zárukou na roky
dva.Pokud náhodou chodíš do práce - kde se dělá,nebo jen do nějakého
*zaměstnání*..jistě také dostáváš plat.Tak i opravář,který se živí tím,že
lidem opravuje televizory,by chtěl mít svoji práci zaplacenou,to snad
pochopíš...Nebo jsi také v *Harpagon* klubu?....SORY !!!
Friday
* Podle sebe soudím Tebe !!!* Nic Ti to neříká ???? Na posrání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5693
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 12:02    Předmět: Citovat

Opravář, který nedokáže najít závadu u Color 462 není opravář, ale amatér. Tv se posuzuje jako neopravitelná z důvodu takové ceny opravy, která přesáhne reálnou hodnotu TV, ale rozhodnutí je na zákazníkovy. Je také na zákazníkovy, zda si TV odveze, nebo likvidaci nechá na servisu. Dále je neopravitelná taková TV, ke které není možno už sehnat náhradní a nejde nahradit nějakým podobným.
To, že se naučíš držet v ruce páječku, vyměnit nějakou součástku z tebe nedělá opraváře. Není umění vyměnit odpor, ale vědět který!!!
K tomu zvuku, co by to mohlo dělat, dostals radu na jiném fóru a tady děláš machra.
Když považuješ opraváře za lumpy, proč potom po nich chceš radu??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 14:55    Předmět: Citovat

Sice nesouhlasím se vším, ale jistě všichni víme, jak se dokáží naši "kolegové" technici chovat k zákazníkům. Mad
Z tohoto důvodu nemůžu zcela odsoudit příspěvek od Corpa, i když mě s... že někdo, kdo špatnou identifikaci sterea svádí na repráky a ještě fušuje do řemesla Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 15:34    Předmět: Orava Citovat

Jezevec to napsal naprosto přesně,že PETŘE?Taky jsem to četl.Myslím,že na tom druhém foru jsi dostal od Hilla naprosto vyčerpávající odpověd,tak nevidím důvod,proč se ptáš ještě tady....
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 15:44    Předmět: Citovat

To CORP. Ty seš ale obrazek_cenzura.
Návrat nahoru
Corp



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 17:36    Předmět: Citovat

1) já neřek že jsem si to vycucal s prstu,jen že jsem to zjistil, jinde a to bylo na Elwebu,od Hilla,tím mu samozřejmě děkuji.
2)Nemyslím si že opraváři jsou lumpové a souhlasím s tím že za kvalitní práci mají dostat kvalitně zaplaceno.
3)tím že jsem řek že repra jsou v pohodě jsem myslel to,že je to v desce,(v modulu dle Hilla chcete-li)na repra jsem to rozhodně svézt nechtěl.
4)proč tady?no každej nechodí na elweb,někdo jinej může bejt tady,takže víc názorů.Pokud se podíváš na čas zadání dotazu tady a tam a odpovědi Hilla tak zjistíš že jsem to podal zároveň a ne s úmyslem někde dělat machra,to já nemám zapotřebí.
5)nenvím o tom že jsem někdy použil slovo lump,v souvislosti s opravářema.Za rádoby opraváře NEPOVAŽUJI OPRAVÁŘE,který si svou práci nechá zaplatit.
6)Navíc taky jsem neřek nic ve smyslu,že jsem navštívil opraváře s touto televizí,byl to tenkrát zesilovač.
7)Pokud by někdo hledal něco za Nickem CORP=Petr ,tak ujišťuju že to nemá žádnej krycí význam,nakonec stačí porovnai e-mail
8)Pokud jsem se předešlou reakcí dotkl opravářú,kteří se ztotožnily s uvedeným textem,tak se samozřejmě omlouvám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrK



Založen: Apr 16, 2005
Příspěvky: 203
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj

PříspěvekZaslal: út říjen 18 2005, 22:12    Předmět: Re: Orava Citovat

kybl napsal(a):
Jezevec to napsal naprosto přesně,že PETŘE?Taky jsem to četl.Myslím,že na tom druhém foru jsi dostal od Hilla naprosto vyčerpávající odpověd,tak nevidím důvod,proč se ptáš ještě tady....

JJ, přesně.. Wink

_________________
**** Petr ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Corp



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út listopad 01 2005, 18:43    Předmět: Citovat

Pokud by se stímto problémem setkal někdo jiný,tak jsem jej vyřešil odstraněním el.kondenzátoru od vývodu 3,TDA6610.Poradil mi to Josef B. Řešili jsme v mejlech jiné zařízení a když došlo na toto téma,zmínil že takto by se dalo stereo vyřadit.Zvuk se po této úpravě zpravil,je čistý a k mému překvapení funguje i ve stereu.Nevím k čemu tam ten kondík sloužil,ale po jeho odstraně ní to funguje jak má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá listopad 04 2005, 23:18    Předmět: Citovat

no ja bych tech elitu odstranilvic treba bys mel lepsi obraz Mám z tebe bolení hlavy no ti vyrobci nejsou zadni BLBCI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Corp



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2005, 12:52    Předmět: Citovat

pit napsal(a):
no ja bych tech elitu odstranilvic treba bys mel lepsi obraz Mám z tebe bolení hlavy no ti vyrobci nejsou zadni BLBCI


A co takhle odpovědět takhle: Tam je C923 a C924,mají vliv na to a na to,když je odstraníš,bude to mít vliv na to a na to,funguje to tak a tak. Ale na to ty asi nemáš co.Promiň,nejen ty. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2005, 13:56    Předmět: Citovat

Mylí páni opraváři.Vždy mě příšerně dožere,když čtu vaše příspěvky tohodle typu a tak jsem se opět neudržel.Myslím že už se to tu řešilo několikrát tyhle vztahy opravář verzus zákazník a že by jste neměly dávat stále najevo vaši netečnost.Vždy když se někdo jen zmíní o své neblahé zkušenosti se servisem a myslím že si to jen tak nevymýšlí,chováte se jako by se to týkalo právě vás?Divím se vám že se sem vůbec chodíte rozčilovat.V práci se rozčilujete a pak ještě doma?Není lepší nad tím mávnout rukou a řict si,mě se to netýká,já takovej nejsu?Já jsem povoláním soustružník a za "koníček"elektroniku bych dýchal a věřte mě že kdybych slyšel o mým řemesle že dnes je to samej fušer,tak bych zůstal klidnej,protože vím co odvádím za práci a rozhodně bych se vám nesnažil rozmluvit atˇ ani nezkoušíte soustružit,protože je to nebezpečný a ještě mě tím berete práci a když něco pokazíte,tak mi ji tím jen přidáte.To bych si nikdy nedovolil.At dělá každej to na co se sám cítí a ti co o tom něco ví at mu poradí a ti co nic neví a nebo nechcou poradit tak at raději neodepisujou.Myslím si že rada typu zanes to do servisu napadne každýho když se něco posere,nebo se mýlím CORPe?Nechci se v žádným případě nikoho dotknout,jen chci aby se každý zamyslel sám nad sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Corp



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so listopad 05 2005, 14:37    Předmět: Citovat

Máš pravdu,je to jak říkáš,celý to začalo tak že jsem dal jeden dotaz na dvě fóra, nevědel jsem jak moc jsou propojený,dobrá.Ano trošku,možná i neprávem jsem zajel do řad opravářů,i to je mi líto,protože spousta lidí co to dělá je v pohodě,každý obor má černé ovce.Překvapilo mě že se sesypala hromada takových příspěvků.Pokud bych to potřeboval nutně zpravit,tak to do toho servisu odnesu,už i vím kam.Nebo rovnou koupím novou bednu,v dnešní době vem čert ty ceny.Ale na to přece nepotřebuju chat,jak si řek.Hrabu se v tom,ano,nemám na to školy ale je mi to ukradený,buď to pude nebo ne.Nic mě to nestojí.Pokud si projdete kdokoliv pár příspěvků a nejen tady,ty nicky se opakují i jinde,zjistíte že jsou i lidé kteří do nikoho nerýpnou,a mohli by protože na to mají.Třeba Hill,několikrát jsme se bavili a ani jeden náznak nějaký nadřazenosti,a myslím že v některých oblastech moc lidí tady na něho prostě nemá.Jak by to dopadlo přijít do servisu kde sedí někdo takový,jak se tu mnozí předvedly?Asi by mi tu bednu vyrval z ruky,roztočil za kabel a praskl o hlavu se slovy jak sis dovolil příjít s něčím co nefunguje??Určitě to vrhá špatný světlo i na tenhle web,když si někdo nejde téma a teď čte rady "ochotných"kde devět z deseti je "ty obrazek_cenzura jdi si to hodit" Ať posoudí každý sám. Asi nejlíp to vystihl sám Hill když napsal že pokud ví odpoví a pokud ne tak se nevyjadřuje,toto je podle mě přístup který by měl jít příkladem pro všechny,nadávky a osočování jsou jinde.Jistě,každý kdo má znalosti se na ně nadřel,buď ve školách nebo samostudiem a pochopitelně šířit je bez zisku je někdy proti srsti,česká povaha.Tyhle stránky by měli být o něčem jinym.Jsem přesvědčenej že většina věděla jak na to,jen místo výzvy to vzali jako provokaci.Asi jsou holt lidé co nezačínaly od nuly ale narodily se už se znalostmi,nebo si na svoje začátky už nepamatují a jejih současné vědomosti považuji za jakýsi základ či nultý bod,pod který nelze klesnout.V každém případě je to ponaučení. Corp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund